1 2017-09-04 09:24:00

Temat: Czy to łuszczyca?

Schodzi mi skóra z tyłu głowy, pod włosami. Myslałam ze łupież ale tylko w tym jednym miejscu i w takich ilościach ze to raczej nie jest zwykły łupiez. Poza tym jak sie tam dotykam to jest wypukłe jakby strupki blee To jest okropne! Czarna bluzka odpada bo cała jestem tym obsypana i strasznie to widac. Dbam o siebie i mnie to denerwuje że sie coś do mnie przyplątało i nic z tym nie moge zrobic. Szampony przeciwłupieżowe nie pomagają. Czy to może być łuszycza? Jak to zahamowac i zlikwidowac? Doradzcie proszę!

2 2017-09-05 10:25:14

Odp: Czy to łuszczyca?

ale tylko na głowie? dziwne… nie wiem czy to łuszczyca jak tylko w jednym miejscu chociaz może jakieś początkowe stadium, lepiej reagowac od razu, idz do dermatologa i coś ci napewno na to przepisze.

3 2017-09-06 14:25:00

Odp: Czy to łuszczyca?

Łuszczyca wcale nie musi występować na całym ciele; bardzo często obejmuje małe obszary, a tył głowy, o którym pisze autorka, jest szczególnie podatny na występowanie tej choroby. To prawda, że trzeba działać szybko, ale przy tym skutecznie. Wizyta u dermatologa faktycznie będzie tutaj nieodzowna. W ramach kuracji przeciwłuszczycowej spróbuj zastosować szampon leczniczy Zdrój. Powstał na bazie uzdrowiskowej solanki siarczkowej, która nie tylko oczyszcza skórę, ale również wpływa na jej metabolizm, powodując odnowę naskórka.

4 2017-09-07 13:59:08

Odp: Czy to łuszczyca?

Czyli jednak.. zapisałam sie do lekarza na przyszły tydzien bo do tego wszystkiego zaczęło mnie swędziec. Póki sie z nim nie skonsultowałam mam jeszcze pare pytań, czy łuszczyca jest zaraźliwa i czy da sie ją całkowicie wyleczyc i czy można u was zamówic ten szampon?

5 2017-09-07 18:53:43

Odp: Czy to łuszczyca?

Łuszczyca nie jest zaraźliwa i nie bardzo rozumiem dlaczego niektórzy myślą, że jest. Leczenie łuszczycy bywa ciężkie, ale im wcześniej zaczniecie ją leczyć tym wcześniej możecie pozbyć się jej objawów. Nie polecam leczenia łuszczycy lekami ze sterydami, bo jak pewnie wiecie mają one cały szereg skutków ubocznych. Leczenie środkami bez sterydów jest droższe, ale w wielu przypadkach skuteczniejsze. Ja akurat nie mam łuszczycy skóry, ale mam łuszczycowe zapalenie stawów. Nie wiem czy znacie tą chorobę. Jeśli nie to odsyłam do tego artykułu https://www.febumed.com.pl/luszczyca/lu … -leczenie/ . Wszystko jest w nim bardzo dobrze opisane.

Ostatnio edytowany przez cassan (2017-09-07 18:55:28)

6 2017-09-08 07:42:39

Odp: Czy to łuszczyca?

Łuszczyca nie jest zaraźliwa, ale skłonność do zachorowania można odziedziczyć. Niestety, jest to choroba przewlekła, nie udaje jej się całkowicie wyleczyć. Niejednokrotnie objawy ustępują, by po jakimś czasie powrócić ze zdwojoną mocą. Regularne stosowanie szamponu Zdrój, który zaproponowałem, zmniejsza ryzyko nawrotu łuszczycy. Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej, ale w zakładce “Gdzie kupić” prezentujemy listę miejsc, w których można znaleźć i zamówić nasze produkty.