1 2012-10-29 15:22:15

Temat: Zatkane ucho, jakie sposoby na odetkanie?

Moim problemem jest to, że bardzo często zatykają mi sie uszy, nie chce już mi sie za każdym razem chodzić do lekarza na odetkanie, zazwyczaj zatyka sie tylko jedno. To jest naprawde meczace jak sie nie slyszy na jedno ucho i u mnie niestety ten problem wystepuje ostatnio bardzo często. Co zrobić żeby je odetkać? Czy można jakoś samemu sobie poradzić z tym? Znacie jakieś dobre domowe sposoby? Proszę o porady i z góry wszystkim dziękuje.

2 2012-10-29 15:42:40

Odp: Zatkane ucho, jakie sposoby na odetkanie?

Moge polecić szczelne zamykanie nosa i ust a następnie próby wypchnięcia powietrza uszami....po którejś z kolei takiej próbie usłyszycz dzwięk odtykanego ucha....kazał mi to robić pewien stary lekarz gdy przeraziłam się bo zaproponował mi zabieg....ta metoda po kilku próbach poskutkowała....powtarzaj to do skutku. Innych sposobów niestety nie znam więc nie pomoge, ale też często u mnie występuje ten problem.

3 2012-10-29 16:02:44

Odp: Zatkane ucho, jakie sposoby na odetkanie?

Myj uszy codziennie, nie używaj patyczków. Uszy myj zwiniętym rogiem ręcznika albo delikatnie palcem.
Podczas mycia włosów uważaj, żeby Ci woda do ucha nie naleciała i powinno być ok. Można też w aptece kupić  a-cerumem kosztuje niecale 12 zł i 0.9% roztwor soli fizjologicznej jeden flakonik około 50gr. Postępujecie zgonie z instrukcja na ulotce. Wlewacie pol flakonika a-cerumen do ucha potem trzeba odczekac minute i przeplukac ucho sola fizjologiczna.

4 2012-10-29 16:04:58

Odp: Zatkane ucho, jakie sposoby na odetkanie?

Mi sie to zdarza bardzo często, to ponoc wina waskich kanalikow. Do tej pory jak juz tak bylo ze mi zatkalo na amen tak ze nie slyszałam to leciałam do laryngologa na odtykanie- i laryngolog to robi na zasadzie wpuszczania wody do ucha. bo to sa czopy woskowinowe. myjac uszy patyczkami do uszy tak naprawde tylko "upychamy" woskowine do wewnatrz, a jesli ktoś ma waskie kanaliki to sie robi czop. Trzeba bardzo uważać przy tej częstej dolegliwości, dużo nie trzeba.

5 2012-10-29 16:06:56

Odp: Zatkane ucho, jakie sposoby na odetkanie?

Ja mam taki sposób: kupić w aptece Otinum, zakroplić wg ulotki, w celu zmiękczenia woskowiny. Po kilku godzinach pod prysznicem wlać ciepłą wodę z mydlinami do ucha i dłonią przyłożoną do małżowiny usznej kręcić by wymyć woskowinę. Po tym przyłożyć słuchawkę prysznicową do ucha i pod jej ciśnieniem wypłukać rozpuszczoną woskowinę. Po tym zabiegu wstrząsnąć głową i efekt murowany, czyli 100% słyszalność. Polecam.

6 2012-10-29 16:33:25

Odp: Zatkane ucho, jakie sposoby na odetkanie?

Mam ten sam problem, uszy zatykają się zaraz po podniesieniu się rano z łóżka. Odetkają się dopiero jak pochylę głowę albo znowu się położę. Nie wiem o co chodzi, brałam już antybiotyk i nic nie pomógł. Laryngolog mówi że uszy czyste, nie ma żadnej woskowiny i nie chce przepłukać. Myślicie że powinnam kupić ten płyn w aptece, skoro niby uszy są czyste? Dodam że mam tak co dzień już parę dobrych miesięcy. Spróbuję skorzystać z Waszych porad i zobaczę czy pomoże.

7 2014-04-23 12:34:27

Odp: Zatkane ucho, jakie sposoby na odetkanie?

Witam. Zakładając że każdy z Was pisze że zatkane uszy mogą być spowodowane właśnie poprzez że używamy w tym celu patyczków do czyszczenia,w takim razie czym mamy czyścić uszy tak żeby rzeczywiście były one czyste i nie pojawiały się właśnie problemy związane z ich higieną ? Sposobów jest na pewno wiele ale który wybrać najwłaściwszy ?  Z Góry Pozdrawiam :-)

8 2014-05-14 12:32:57

Odp: Zatkane ucho, jakie sposoby na odetkanie?

Witam!
Uszy powinno się czyścić pod prysznicem małym palcem wink Albo gdy mamy za grube palce można użyć patyczków dla dzieci, mają specjalne zgrubienia, żeby nie włożyć patyczka zbyt głęboko. Gdzieś czytałam o tym że można końcem ręcznika - nie powinien podrażnić błony bębenkowej. smile

9 2015-07-23 14:41:34

Odp: Zatkane ucho, jakie sposoby na odetkanie?

zatkało mi się ucho jg mogę je szybko odetkać w domu?

10 2015-07-23 14:43:53

Odp: Zatkane ucho, jakie sposoby na odetkanie?

Nikola napisał/a:

zatkało mi się ucho jag mogę je szybko odetkać w domu?

11 2017-10-20 16:37:16

Odp: Zatkane ucho, jakie sposoby na odetkanie?

Musisz użyć sprayu do usuwania woskowiny z uszu. I stosować go regularnie. Warto też nie używać patyczków, bo się nimi wpycha woskowinę głębiej. My używamy Voskolix, bardzo fajny na bazie oliwy z oliwek i można bez obaw stosować u dzieci.