1 2012-03-30 13:23:44

Temat: Dieta na piękne włosy i paznokcie

Cześć. Niestety mam spore problemy z włosami i paznokciami. Włosy mi bardzo wychodzą, paznokcie są bardzo łamliwe. Czy mogę jakoś poprawić ich kondycję poprzez odżywianie, jakąś dietę ?

2 2012-04-01 09:30:40

Odp: Dieta na piękne włosy i paznokcie

Włosy i paznokcie często jako pierwsze reagują na niewłaściwy sposób odżywiania. Niestety nie napisała Pani, czy w ostatnim czasie stosowała jakąś dietę. Jest to bardzo częsty powód problemów z wypadaniem włosów i łamliwością paznokci u młodych kobiet. Częste niedojadanie, jedzenie przypadkowych produktów powoduje niedobory żywieniowe, głównie w zakresie witamin i mikroelementów. Również gotowe diety, często są źle zbilansowane i nie zapewniają całości zapotrzebowania organizmu. Włosy do prawidłowego wzrostu potrzebują głównie aminokwasów zawierających siarkę, jak cysteina i metionina. Ich największe źródło znajduje się w mięsie, dlatego tak trudno uzupełnić ich niedobory u wegetarian. Bardzo ważne są tez witaminy z grupy B oraz cynk, selen i żelazo. Aby zapewnić sobie właściwą ilość tych pierwiastków jedzmy świeże zielone warzywa, jaja, wątróbkę oraz orzechy. Dla wzmocnienia włosów i paznokci można codziennie wypijać napar złożony ze skrzypu i pokrzywy.

3 2012-09-20 07:49:29

Odp: Dieta na piękne włosy i paznokcie

Aby włosy i paznokcie były w dobrej kondycji musisz dbać o prawidłową dietę. Należy w miarę regularnie jeść i w Twojej diecie powinny się znaleźć wszystkie składniki odżywcze. Nie zapominaj o owocach i warzywach! Do wypadania włosów często przyczynia się długotrwały stres. Wiem, że w obecnych czasach jest on nieunikniony, ale staraj się jak najmniej stresować.

4 2012-12-21 14:31:53

Odp: Dieta na piękne włosy i paznokcie

Sama dieta tutaj nie pomoże. Musisz pamiętać o odpowiednich kosmetykach. Mnie wystarczy odżywka new nails - paznokcie są twarde, mają odpowiedni błysk, nie mam problemów z ich malowaniem. Wcześniej bywało bardzo różnie, na szczęście teraz, już żadnych problemów z paznokciami nie mam i oby tak już zostało.

5 2014-06-30 14:35:14

Odp: Dieta na piękne włosy i paznokcie

Wypadające włosy i łamliwe paznokcie bardzo często spowodowane są niedoborami w diecie. Podstawowym budulcem w naszym ciele jest białko i to jego warto spożywać dużo. Słyszałam kiedyś że pierwiastkiem którego brak powoduje łamliwość paznokci jest siarka. Nie ma jej w wielu produktach które spożywamy dlatego często możemy odczuć braki. Siarke możemy znaleźć w duzej ilości w 'piekących' warzywach,zwłaszcza tych wiosennych. Rzodkiewki, cebula, szczypior- wszystkie te zawierają sporą dawke tego pierwiastka. Ważny jest również krzem- znajduje sie go dużo w skrzypie dlatego właśnie tabletki na wzmocnienie włosów i paznokci w dużej mierze opieraja sie na tej roślince. Te 2 są najważniejsze ale tak na prawdę każdy niedobór witaminowy czy mikroelementowy może spowodować takie problemy.

6 2015-04-12 14:35:57

Odp: Dieta na piękne włosy i paznokcie

Zgadzam się z moją poprzedniczką, że niedobory mogą być przyczyną utraty włosów czy słabych paznokci. Ja nigdy nie przywiązywałam wagi do tego czy moja dieta jest prawidłowa pod względem mikro- i makroelementów. Dopiero gdy zaczęły wypadać mi włosy zainteresowałam się tym tematem. U mnie wypadanie włosów związane było z niedoborami magnezu. Pije dość dużo kawy, więc o utratę magnezu nie trudno. Zaczęłam zażywać Chela mag B6 i po kilku tygodniach zauważyłam, że włosy mniej wypadają i stają się mocniejsze. Wiadomo, że na regenerację potrzeba czasu ale ja już widzę pierwsze efekty.

7 2015-04-13 15:39:52

Odp: Dieta na piękne włosy i paznokcie

Dziewczyny na włosy nie ma reguły. Raz wypadają przez stres, a raz wypadają bo widocznie coś zadziało się nie tak z organizmem. Tutaj należy szybko działać...ja oczywiście bagatelizowałam sprawę, aż kolega na uczelni mi nie powiedział, że wyłysiałam...ale wstyd! Wzięłam się za to, poszukałam w internecie i zamówiłam sobie suplement Jacobson's Hair  i poprawa była widoczna bardzo szybko. Najpierw zauważyłam, że włosy już nie wypadają, a później zaczęły wyglądać coraz lepiej i lepiej... oo! przypomniało mi się, że też kiedyś brałam inne tabletki i też były dobre, ale nie pamiętam nazwy smile Także...jeśli się chce to można znaleźć odpowiedni preparat na włosy.

8 2017-12-05 10:51:11

Odp: Dieta na piękne włosy i paznokcie

czasami łamliwe paznokcie i włosy sa spowodowane niedoborem żelaza, tak miała moja córka, teraz stosuje dicofer junior i dobrze się czuje, włosy nie wypadają i jest wszystko ok smile

9 2017-12-05 13:10:06

Odp: Dieta na piękne włosy i paznokcie

Napewno supl;ementacja magnezu zelaza i innych witamin pomoze.. ale czy jakas specjalna dieta to nie wiem.. napewno uwazaj z dietami takimi co sie to przechodzi z dnia na dzien bo nieprzyzwyczajony zoladek doprowadzi cie do wzdec i bedziesz cierpiec bez potrzeby.. gdyby jednak tak sie stalo to pomoze ci dicopeg 10g, jest niezastapiony na propblemy z jelitami i wyproznianiem