1 2011-12-22 12:36:08

Temat: Poród naturalny czy cesarka ?

Gdybyście miały zdecydować o tym jaką metodę porodu wybierzecie - co wybrałybyście ? Poród drogą naturalną czy poprzez cesarskie cięcie ? Jakie są plusy i minusy każdego z tych wyborów ?

2 2012-02-26 17:43:03

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

Fizjologia przystosowała kobiety do tego, by poród mógł odbyć się drogą naturalną. Nie zawsze jednak droga ta jest najkorzystniejsza z punktu widzenia matki i dziecka. Istnieje szereg przeciwwskazań, które powinny być wzięte pod uwagę podczas decyzji o sposobie porodu. Ze strony matki mowa tu głównie o budowie anatomicznej miednicy oraz chorobach towarzyszących. Szczególnie częstym przeciwwskazaniem jest odklejanie się siatkówki i duża wada wzroku u matki, które podczas wysiłku związanego z porodem mogą powiększyć się i doprowadzić do całkowitej ślepty. Z punktu widzenia dziecka przeciwwskazaniem do porodu naturalnego jest zakażenie dróg rodnych matki oraz inne choroby zakaźne, które mogą zostać przeniesione w czasie kontaktu z krwią matki w momencie porodu. Bywa, że nieprawidłowe ułożenie płodu w macicy czy potrzeba pilnej operacji płodu są również wskazaniem do cesarskiego cięcia. Należy jednak pamiętać, że metoda ta stanowi zabieg operacyjny, po którym kobieta dłużej dochodzi do siebie. Zwiększa się także ryzyko powikłań i komplikacji poporodowych.

3 2012-06-18 16:19:32

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

Ja rodziłam moje dzieci cesarką. Niestety przy jednym i drugim porodzie moje pociechy były owinięte pępowiną i istniało zagrożenie życia. Ale wszystko się udało. Po obu cesarkach bardzo szybko doszłam do formy. Wiem, że mnóstwo kobiet przez kilka dni ma problem żeby wstać z łóżka, ale w moim wypadku nie było problemów. Z tego co się orientuje coraz więcej kobiet decyduje się na cesarkę. A w szczególności te które pierwsze dziecko rodziły naturalnie.

4 2012-09-26 01:10:32

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

Gdybym miała świadomie decydować, bo do cesarskiego cięcia nie byłoby wskazań medycznych, to byłby to wyłącznie poród naturalny. Jeden już przeszłam, wspominam go bardzo dobrze i nie wyobrażam sobie, żeby narażać się na ryzyko związane z operacją jaką jest przecież cc. Muszę jednak dodać, że mam bardzo wysoki próg odczuwania bólu, więc strach przed nim mnie nie paraliżuje, a to właśnie potencjalny ból jest główną przyczyną przeprowadzania cesarek na życzenie.
Wbrew obiegowej opinii cesarskie cięcie nie jest prostym zabiegiem i jak każda operacja może skończyć się poważnymi powikłaniami. Po operacji mogą również pojawić się zrosty, a te z kolei mogą mieć negatywny wpływ na przebieg kolejnej ciąży lub też utrudniać jakiekolwiek zabiegi w obrębie jamy brzusznej.

5 2012-09-26 09:38:00

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

Pierwsze dziecko rodziłam w USA i tam mnie nikt nie pytał jak chcę rodzić, tylko sami zadecydowali, że będzie cesarka. Drugie dziecko rodziłam w Polsce i lekarze stwierdzili, że skoro była już jedna cesarka to poród naturalny jest wykluczony. Szczerze mówiąc zawsze chciałam rodzić przez cesarkę. Po obu porodach szybko doszłam do siebie i czułam się całkiem dobrze. Patrząc na moje koleżanki, które po porodach naturalnych ledwo żyły, bardzo się cieszyłam, że mnie ominęły te bóle. Niestety nie każda z nas szybko wraca do sił. Jedna z mich koleżanek po cesarce przez 8 dni ledwo z łózka wstawała. Także ciężko powiedzieć co jest lepsze - poród naturalny czy cesarka.

6 2016-05-29 16:19:39

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

Moim zdaniem, wybieranie sobie co lepsze, jest zwyczajnie głupie.
Przy porodzie ważne powinno być tylko i wyłącznie to, co bezpieczniejsze dla dziecka (no i matki, poniekąd). Jeśli nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego, to taki powinien on być. Myślę, że kobiety, które w ciemno decydują się na cesarkę, robią to tylko dlatego, że boją się bólu, nastraszone przez wszystkie inne "życzliwe"...

7 2016-12-21 20:59:14

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

ja rodziłam naturalnie chociaż miałam możliwość zdecydowania się na cesarkę. Myślę, że to juz jest indywidualna sprawa kobiety, tego jak przebiega poród i nie ma co ganić kobiet które decydują się na cesarkę. Ja rodziłam w szpitalu medicover, tam miałam zapewnioną najlepszą opiekę, caly czas miałam do dyspozycji osobę, która pomagała mi przetrwać trudy porodu żeby było jak najmniej bólu. Miałam też do dyspozycji piłkę i wannę do hydroterapii więc na pewno było mi łatwiej rodzić naturalnie smile

8 2017-02-16 19:43:42

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

Ja się nastawiałam na naturalny.. nawet nie było mowy o cc..
A wyszło jak wyszło.. skończyło się na cc..
Co było dla mnie szokiem.
Ale wszystko jest ok i szybko do siebie doszłam

9 2017-02-17 16:59:37

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

Zdecydowanie siłami naturami, jeśli nie ma przeciwwskazań. Przeszłam i jedno i drugie i mam porównanie. Pierwsze dziecko rodziłam przez cc, drugie siłami natury. Uważam, że ból przy cc jest dużo bardziej uciążliwy. Po porodzie naturalnym kobiety zwykle szybko wracają do siebie, a po cc niestety nie.

10 2017-04-21 15:11:12

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

Jeżeli tylko nie ma przeciwwskazań ani komplikacji to lepszy jest poród naturalny, zarówno dla matki jak i dziecka. Jednak nie rozumiem lekarzy którzy odmawiaja cesarskiego ciecia w przypadku wystąpienia zagrożenia. Znam takie przypadki że o mały włos nie skonczyło się to tragedią.

11 2017-07-24 13:08:02

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

ja od początku chciałam rodzić naturalnie i na szczęście nie było żadnych przeciwwskazań smile ciąża przebiegała wzorowo a poza tym zdecydowałam się na szpital medicover więc wiedziałam, że jestem pod najlepszą mozliwą opieką smile

12 2017-10-03 13:07:48

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

Ja wybieram poród naturalny, chyba ze będą komplikacje i cesarka musowo. Dużo czytałam o cesarkach i oglądałam film. Dziecko, które przyszło na świat przez cesarkę może mieć problemy z odporności, ponieważ nie dostało dobrych bakterii, tylko od razu spotkało się z bakteriami skóry.

13 2017-12-18 14:55:13

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

Ja rodziłam naturalnie i modliłam sie zeby wszystko było w porzadku i żebym unikneła cesarki. Dużo dłużej dochodzi sie po niej do siebie i tez sam poród przez CC jest bardziej niebezpieczny dla dziecka.

14 2017-12-19 11:02:24

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

Ostatnio edytowany przez ostopijca (2018-01-08 15:16:29)

15 2017-12-19 16:18:14

Odp: Poród naturalny czy cesarka ?

Właśnie, a poza tym jest wiele innych przeciwwskazań do porodu naturalnego... np.
jak masz coś poważnego z oczami... jeżeli nie ma przeciwwskazań to warto naturalnie, ale niestety w Posce często się kobietom odmawia cesarki do której jak najbardziej powinno dojść sad