1 2016-09-16 16:26:12

Temat: Opadnięcie powieki – ćwiczenia

Odkąd pamiętam w jednym oku mam bardzo silny astygmatyzm – widzę na to oko tak jakby przez ciemną zasłonkę, innymi słowy bardzo słabo. Nie mam widzenia obuocznego – okulista powiedział mi, że mózg nie potrafi przeskoczyć różnicy w widzeniu pomiędzy oczami (na drugie oko widzę znacznie lepiej, chociaż i tutaj daleko jest do ideału – aktualnie na obu oczach noszę soczewki).  Przez wiele lat to zaniedbywałem i nie nosiłem ani okularów, anie soczewek i te gorsze oko jakby nie było używane (jak napisałem nie mam widzenia obuocznego) i prawdopodobnie z tego powodu gdzieś w wieku 18-19 lat zaczęła mi opadać powieka, czy nawet ten łuk brwiowy (nie wiem jak to dokładnie nazwać, ale chodzi o tą powierzchnię pomiędzy okiem a brwią i ona jest trochę opuszczona i razem z nią brew, co nie wygląda dobrze) i tak jest już od dobrych kilkunastu lat. W codziennym funkcjonowaniu to nie przeszkadza, natomiast wygląda to niezbyt estetycznie, jeżeli jedno oko wydaje się mniejsze od drugiego, a jedna brew jest trochę niżej od drugiej.

Nie jestem na 100% pewny czy to jest ptoza, czy coś podobnego.

Pytanie jakie ćwiczenia moglibyście polecić i na ile są one efektywne? Słyszałem, że jest na to operacja, ale jeżeli to tylko możliwe to chciałbym tego uniknąć (chociażby dlatego, że takie operacje nie zawsze się udają).

2 2016-09-16 16:28:39

Odp: Opadnięcie powieki – ćwiczenia

W innym temacie znalazłem opis, ćwiczeń (pozwoliłem sobie zacytować poniżej), ale być może dotyczą one trochę innej przypadłości: "nadmiar skóry nad górną powieką", więc czy byłoby skuteczne i w moim przypadku?

emilka:
"Operację plastyczną lepiej zostawić sobie na sam koniec-jak wszystkie inne metody zawiodą. Na początek warto zainwestować w masaż. Możesz go wykonać w salonie kosmetycznym jak również sama-polega on na uciskaniu skóry twarzy punktowo. Opuszkami placów uciskach miejsce po miejsce po miejscu. Przytrzymuje się taki ucisk przez około 20 sekund i gwałtowanie puszcza. Zatrzymujemy wtedy na chwilę mikrokrążenie w danym miejscu, a gdy zwolnimy ucisk, przepływająca szybciej krew "wymiecie" złogi z naczynek krwionośnych. Poza tym taka akupresura wpływa na działanie wszystkich organów.
Jeszcze jednym sposobem może być uciskanie miejsca nad okiem na łuku brwiowym i bezpośrednio pionowo pod nim na kości oczodołu. Przytrzymujemy taki ucisk ok 30 sekund i także szybko odrywamy palce. Może być to bolesne, ale podobno pomaga.
Można także próbowac maskować opadające powieki. Po odpowiednim dobraniu jasnego i ciemnego cienia, bądź eyelinera można zdziałać cuda. Powinno się także unikać malowania dolnej części oka na czarno, ponieważ zmniejsza je to optycznie. Należy wybierać natomiast jaśniejszy kolor."

kobiecezdrowie.pl/topic/723/opadajaca-skora-nad-powieka/

3 2016-09-18 09:02:07

Odp: Opadnięcie powieki – ćwiczenia

Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

4 2017-02-09 10:23:26

Odp: Opadnięcie powieki – ćwiczenia

Kochane nie wiem czy takie ćwiczenia pomogą. I piszę to z własnego doświadczenia ponieważ wypróbowałam bardzo wiele rodzajów ćwiczeń i u mnie nie dały dobrego oczekiwanego rezultatu.....

Wydaje mi się, że jedynym sensownym działaniem w przypadku opadających powiek jest operacja. Nie ząden laser, który daje delikatny efekt ale operacja wykonana przez dobrego lekarza. Ze swojej strony moge polecić klinikę w Gdańsku, w której zdecydowałam się właśnie na taki zabieg:
http://clinicadermatologica.pl/zabiegi/plastyka-powiek/

Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym oraz trwa bardzo krótko. Za to efekt bardzo ładny.

Ostatnio edytowany przez jmali (2017-02-09 10:24:44)

5 2017-09-21 19:12:19

Odp: Opadnięcie powieki – ćwiczenia

Kochana, ja miałam bardzo podobny problem tylko przyczyna inna. Dr Osuch mi to ładnie poprawił. Nie kombinowałam z żadnymi ćwiczeniami, bo pewnie sama wiesz jak jest, raz się ćwiczy a raz nie. Szybko zostałam zakwalifikowana do zabiegu, poprosiłam o znieczulenie ogólne, bo nie czułabym się zbyt komfortowo i potem po zabiegu robiłam dokładnie to, co mi doktor kazał. Opuchlizna szybko zeszła i równie szybko zapomniałam, że w ogóle miałam jakiś zabieg. Teraz wygląda super, blizny nie widać. smile

6 2018-01-18 11:50:07

Odp: Opadnięcie powieki – ćwiczenia

Ćwiczenia niestety nie pomogą o czym sama się przekonałam. Sa dobre, nie powiem. Ale jeśli powieka już opada to one nie odwrócą tego. MOgą co najwyżej zapobiec dalszemu opadaniu powieki. Weźcie równiez pod uwagę , że jeśli macie skłonność do powstawania kurzych łapek to takie ćwiczenia mogą przyspieszyć ich powstawanie.
Jesli chodzi o samą operację to na stronce znajduje się kilka faktów o samym zabiegu:
http://blogkobiet.pl/na-czym-polega-plastyka-powiek/

Jak wygląda.
Jak sie do niego przygotowąc
Jakie badania powinno się wykonać
oraz jakie są przeciwwskazania

Polecam dobrze poczytać o klinice do której chcecie się wybrać. Czasami lepiej jest dopłącić ale wybrać się do miejsca, w którym w takich zabiegach maja doświadczenie.

Ostatnio edytowany przez Katia (2018-01-18 11:51:09)