1 2011-12-22 14:01:28

Temat: Pilates

Kiedyś byłam wielką fanką pilatesu. Te ćwiczenia na prawdę pomagają ! Zwłaszcza przy siedzącym trybie życia i problemach z kręgosłupem. A czy wy miałyście okazję wypróbować pilates ? Czy byłyście zadowolone z efektów tych ćwiczeń ? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

2 2012-02-22 21:07:29

Odp: Pilates

W codziennym zabieganiu i stresie, coraz częściej zapominamy o tym, jak ważny w naszym życiu jest ruch. Wydaje nam się, że normalna aktywność fizyczna, zapewnia nam potrzebną dawkę ruchu w ciągu dnia, ale niestety, nie jest to możliwe. Sport  i ćwiczenia świetnie rozluźniają napięcie mięśniowe, co wpływa na ukojenie nie tylko ciała, ale i umysłu. Dla zapracowanych i zestresowanych osób świetną alternatywą może być pilates. Ćwiczenia te zostały opracowane przez niemieckiego lekarza, który zauważył jak skutecznie można dzięki nim modelować sylwetkę i wpływać na zdrowie. Napinanie i rozluźnianie poszczególnych mięśni podnosi wytrzymałość, kształtuje mięśnie oraz zwiększa elastyczność ciała. Pilates polecany jest również osobom, które nie mogą wykonywać intensywnych form treningu ze względu na przeciwwskazania zdrowotne. Dodatkowo pilates wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe, redukując w ten sposób dolegliwości bólowe tych okolic. Jest też świetną receptą na powrót do dawnej sylwetki dla świeżo upieczonych mam. Te z pozoru łatwe i mało męczące ćwiczenia, okazują się po krótkiej praktyce solidnym treningiem sportowym, bardzo szybko przynoszącym oczekiwane rezultaty.

3 2012-04-04 21:08:53

Odp: Pilates

Rzeczywiście są fantastyczne. Korzystam z nich i polecam innym. Gdyby nie Pilates miałabym poważne problemy z kręgosłupem. Szkoda tylko, że w Polsce w zasadzie nie ma centrów Pilatesa, gdzie można byłoby poćwiczyć na przyrządach. Bo tak naprawdę ta forma Pilatesa jest najbardziej atrakcyja. Zresztą J.Pilates właśnie od przyrządów zaczął. A praca na macie może niestety zniechęcać

4 2012-05-29 12:22:29

Odp: Pilates

chodzilam przez 8 miesiecy regularnie 2 razy w tygodniu i serio czulam sie o niebo lepiej... teraz od pol roku probuje wrocic na zajecia, ale niestety przeprowadzilam sie i do mojego studia i kochanych instruktorek mam do przejechania pol miasta i juz sie nie chce...:(

5 2012-06-14 17:00:05

Odp: Pilates

Moja instruktorka poleciła mi, abym raz w tygodniu chodziła na Pilates. Na początku wydawało mi się, że te zajęcia są bardzo nudne, ale przekonałam się do nich bardzo szybko. Pilates jest spokojną formą ćwiczeń i bardzo mnie relaksuje, ale oprócz tego nauczyłam się prawidłowego oddychania i napinania mięśni.

6 2012-07-11 19:47:42

Odp: Pilates

Pilates jest świetny! smile Ja po ciąży bardzo szybko wróciłam do swojego rozmiaru i formy sprzed ciąży, ćwicząc nawet sama w domu. Poza tym poprawia moje samopoczucie i dodaje energii. Kończąc ćwiczenia , choć jestem zmęczona, tryskam energią! smile Polecam bardzo, paniom w każdym wieku, nawet tym, które nigdy nie uprawiały regularnie żadnego sportu i twierdzą, że ich kondycja jest kiepska.

7 2012-09-09 08:44:44

Odp: Pilates

Pilates można ćwiczyć w każdym wieku. Wspaniała forma ruchu, która wpływa nie tylko na naszą sylwetkę, ale także dobre samopoczucie. W czasach kiedy wszyscy gdzieś pędzimy, jesteśmy zestresowani warto ćwiczyć pilates. Spokojna muzyka podczas zajęć relaksuje nas. Instruktor zawsze zwraca uwagę na prawidłowy oddech podczas ćwiczeń, na napinanie mięśni. Pilates jest dość męczący, ale zmęczenie po ćwiczeniach to czysta przyjemność smile

8 2018-10-23 11:37:36

Odp: Pilates

O jezu, pilates uwielbiam. Nic tak nie rozciągnęło mojego ciała jak właśnie pilates.

9 2018-11-05 15:36:49

Odp: Pilates

Mojego też! smile Również polecam.

10 2018-11-06 10:44:52

Odp: Pilates

Pilates jest naprawdę super. Wszystkie te ćwiczenia są przyjemne, a przy okazji tak bardzo rozwijające i rozciągające ciało.
Regularnie ćwiczę pilates. smile