1 2012-03-12 14:56:31

Temat: Rehabilitacja po zerwaniu ścięgna Achiillesa

Jak wygląda rehabilitacja po zerwaniu ścięgna Achillesa ?  Czy zawsze konieczna jest operacja ? Czy długo będzie trwać zanim wrócę do pełni zdrowia ?

2 2012-03-24 16:21:08

Odp: Rehabilitacja po zerwaniu ścięgna Achiillesa

Zerwanie ścięgna Achillesa to jeden z częstszych urazów sportowych. Zdarza się on szczególnie często tak zwanym "niedzielnym sportowcom". Nie ćwiczące dotąd osoby, narażone na nagły gwałtowny wysiłek fizyczny łatwo ulegają kontuzjom. Zerwaniu ścięgna Achillesa może towarzyszyć na przykład gwałtowny wykop piłki lub upadek na rowerze. Uraz taki może się zdarzyć również osobom trenującym regularnie. Warunkiem jest zadziałanie dużej siły w dość krótkim czasie. Rehabilitacja zerwanego ścięgna ma na celu jak najszybsze przywrócenie pełnej sprawności fizycznej. Operacja jest konieczna zwykle tylko w przypadku całkowitego zerwania ścięgna. Założony zostaje wtedy opatrunek gipsowy, który nosi się blisko 6 tygodni. Następne 4-6 tygodni należy przeznaczyć na rehabilitację.

3 2012-10-17 12:18:04

Odp: Rehabilitacja po zerwaniu ścięgna Achiillesa

pomocny przy rehabilitacji bywa rezonator biofotonowy, który znaczaco łagodzi ból i pomaga w odnowie. Sama przetestowałam już kilka razy, jestem instruktorka jazdy na nartach więc kontuzje nie są mi obce, a rezonator super się przy tym sprawdza.

4 2012-10-30 10:10:02

Odp: Rehabilitacja po zerwaniu ścięgna Achiillesa

także używałem rezonatora przy rehabilitacji i fakt, efekty są lepsze i oczywiście ból łagodniejszy.

5 2012-11-05 17:40:43

Odp: Rehabilitacja po zerwaniu ścięgna Achiillesa

Masz już dość państwowej służby zdrowia, kolejek, stresu, chaosu? Chciałbyś się w końcu leczyć po ludzku? Teraz możesz dzięki SIGNUM. To prywatna, abonamentowa opieka medyczna. Pozwoli CI zadbać o swoje zdrowie, możesz mieć szybki, komfortowy dostęp do całego zakresu usług medycznych, całej procedury leczenia od A do Z. Jeżeli masz dość kolejek i odległych terminów wizyt zobacz jak powinien być traktowany pacjent. Będziesz miał 850 placówek medycznych w całej Polsce do wyboru. Jak chcesz wiedzieć więcej, jakie są pakiety i ile to kosztuje – daj znać, wyślę Ci pełną ofertę Monika Szwiec 604808880 http://www.oferta.omsignum.pl/monikaszwiec

6 2014-07-01 20:54:11

Odp: Rehabilitacja po zerwaniu ścięgna Achiillesa

Zawsze jako środek naprawczy zerwania ścięgna Achillesa jest operacja. Musza w końcu to jakoś przytwierdzić. Po zabiegu rehabilitacja najczęściej zaczyna sie w 1 dobie. Jest to najważniejszy etap calej rehabilitacji. Nie daj bóg a za szybko ruszysz nogą wstaniesz i cały zabieg poszedl na wybieg... Na początku są to ćwiczenia rozciągające i poprawiające ukrwienie. Potem sa zabiegi rozgrzewające poprawiające koordynacje a na końcu cwiczenia całej nogi. Rehabilitacja jest dluga i do końca życia trzeba potem uważać na nogę.

7 2016-11-22 19:47:11

Odp: Rehabilitacja po zerwaniu ścięgna Achiillesa

Idź do ortopedy, dopiero on CI powie co powinieneś zrobić. Z własnego doświadczenia polecam wybrać dobry gabinet do rehabilitacji, żeby szybko postawili na nogi smile Ja rehabilitację przechodziłem na ul Senatorskiej w Rehapro i bardzo szybko wróciłem do pełnej sprawności smile

8 2017-05-26 21:03:31

Odp: Rehabilitacja po zerwaniu ścięgna Achiillesa

Po zabiegu zszycia ścięgna achillesa obowiązkowo rehabilitacja. W moim przypadku wszystkim zajłą się specjalista z poradni na Ursynowie dr Artur Pisarski. Miałam prowadzoną fizykoterapie, terapie manualną oraz tamping. Do pełnej formy wróciłam po 4 miesiącach od zabiegu.

9 2018-02-11 18:39:21

Odp: Rehabilitacja po zerwaniu ścięgna Achiillesa

Jak zerwane to tak jak kolega wyżej pisał zszycie konieczne. A na rehabilitację to słyszałam, że w Krakowie najlepiej do gabinetów dr Więcka. Od wielu słyszałam, że po jakichś kontuzjach to właśnie tam idą i są zadowoleni z efektów. Znalazłam ci ich adres rehabilitacje.org