1 2012-04-01 17:08:39

Temat: Uszkodzenie trzeciego stopnia więzadła pobocznego przyśrodkowego

Tydzień temu mając bardzo intensywne zajęcia na fitnesie poślizgnęłam się i niefortunnie wbiłam się swoim kolanem w kolano koleżanki ćwiczącej obok mnie. Rozpoznanie na podstawie zdjęcia po rezonansie magnetycznym brzmi: Uszkodzenie III stopnia więzadła pobocznego przyśrodkowego oraz  zmiany przeciążeniowe rogu tylniego łąkotki przyśrodkowej i ograniczona strefa obrzęku szpiku kłykcia prześrodkowego kości udowej. Czy ktoś z Was miał coś takiego i może mi powiedzieć czy czeka mnie teraz jakaś rekonstrukcja wiązadła i ile trwać będzie rehabilitacja, usztywnienie nogi i kiedy można będzie wrócić do uprawiania sportu ?

2 2012-04-03 20:19:18

Odp: Uszkodzenie trzeciego stopnia więzadła pobocznego przyśrodkowego

Podczas forsownego wysiłku fizycznego często dochodzi  do różnego typu kontuzji. Miejscem szczególnie narażonym na uraz są więzadła kolana. Stabliny i wytrzymały system więzadłowy wspomaga pracę stawu kolanowego w warunkach naturalnych. Po jego uszkodzeniu stosuje się różne strategie terapeutyczne. Bierze się pod uwagę głównie stopień uszkodzenia więzadła. Jeśli doszło tylko do częściowego zerwania więzadła, nie jest konieczny zabieg chirurgiczny. Zabieg ten ma na celu odtworzenie ciągłości uszkodzonego więzadła. Rehabilitacja trwa zwykle około 3 miesięcy. Powrót do pełnej sprawności następuje po 4-6 miesiącach. Często zaleca się również późniejsze stosowanie ortez podczas treningu.

3 2014-07-01 21:45:42

Odp: Uszkodzenie trzeciego stopnia więzadła pobocznego przyśrodkowego

Miałam takiego typu zdarzenie na pilatesie. Spadlam z piłki:(. Okazalo sie że bede musiala miec rekonstrukcje wiazadła. Na szczeście znalazłam bardzo dobry szpital na NFZ i prywatnie. Zrobili mi plastykę wiazadła, przytwierdzili wycięty miesień udowy do rekonstrukcji za pomoca śrub. Miałam potem rehabilitacje 4 miesiace. Dlugo ale to pewno spowodowane faktem że mialam zapalenie mieśnia po zabiegu. Bo za szybko wstałam z łozka sama bez opieki rehabilitantki.

4 2016-04-17 10:07:05

Odp: Uszkodzenie trzeciego stopnia więzadła pobocznego przyśrodkowego

Rehabilitacja kolana po rekonstrukcji więzadła po bocznego piszczelowego trwa około 3-4 miesięcy w zależność od indywidualnych możliwości i potrzeb pacjenta. Następnie należy wprowadzić specyficzny trening medyczny który gwarantuje bezpieczny powrót do aktywności sportowej od około 6 miesiąca.

5 2018-02-19 21:21:56

Odp: Uszkodzenie trzeciego stopnia więzadła pobocznego przyśrodkowego

No niestety po operacji czeka cię pewnie kilka miesięcy rehabilitacji. W razie potrzeby to wiem, że tu dobrze rehabilitują rehabilitacje.org moja ciotka tam chodziła kiedyś i mówiła, że spoko i tanio. A może warto spróbować jakichś nowych metod, bo słyszałam, że jest teraz taka nowa metoda leczenia bezoperacyjnego osoczem bogatopłytkowym. Poczytaj może to coś dla ciebie praktyka.info.pl