1 2012-02-21 19:54:48

Temat: Częste biegunki

Mam bardzo stresującą pracę, podyplomowe studia , dom na głowie i to wszystko chyba wpędziło mnie w mega stres, który owocuje od kilu tygodni wieloma biegunkami. Nic poza tym mi nie dolega, robiłam nawet badania i są ok, ale boję się, że się odwodnię albo coś. Jak zapobiegać takim nawracającym biegunom ? Jakie zioła, leki polecacie ?

2 2012-02-23 14:14:40

Odp: Częste biegunki

Nawracające biegunki mogą być symptomem wielu schorzeń. Najczęściej rozwolnienia wywołują zatrucia pokarmowe bakteriami o szczególnym powinowactwie do ściany jelit. W tym przypadku jednak, częste biegunki mogą być związane z zespołem drażliwego jelita. Aby jednak prawidłowo postawić rozpoznanie ważne jest poznanie innych okoliczności choroby. Czy biegunkom towarzyszą bóle brzucha? Czy poza biegunkami zdarzają się nudności i wymioty? Czy brzuch jest pełny, wzdęty i pełen gazów? Czy w przeszłości zdarzały się podobne reakcje w odpowiedzi na stres? Czy ktoś w najbliższej rodzinie choruje na choroby zapalne jelit ( choroba Leśniowskiego- Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego). Wszystkie te pytania wymagają weryfikacji u lekarza gastrologa. Przedłużająca się biegunka może powodować zaburzenia elektrolitowe, groźne zwłaszcza dla serca i układu nerwowego oraz niedobory witaminowe. Objawowo, aby nie dopuścić do odwodnienia można stosować dostępne w aptece preparaty elektrolitowe, na przykład Orsalit, Floridral.

3 2012-05-29 19:45:27

Odp: Częste biegunki

Mi przy częstych biegunkach pomogło stosowanie probiotyków. Stosowałam Lactoral przez ok 3 tyg i teraz jest znacznie lepiej. Twoje biegunki mogą być spowodowane zaburzeniami flory bakteryjnej jelit i stąd taka reakcja.  Jeśli dużo się stresujesz to może warto też jakieś ziółka uspakajające pić.

4 2012-07-09 09:31:44

Odp: Częste biegunki

Powtarzające się biegunki mogą świadczyć o wielu różnych chorobach. Czasem biegunka związana jest ze stresem i zbyt szybkim tempem życia albo różnymi innymi obciążeniami psychicznymi, lękami, frustracjami itd. W takim przypadku trzeba się zastanowić - co nas tak stresuje. Pomaga też rumianek, aromaterapia- lawenda.  Powtarzające się biegunki gdzie mamy też wzdęcia, pełność może świadczyć o chorobach jelita np jelito drażliwe ma takie objawy.  A biegunki z bólami brzucha, żołądka to może być z kolei początek jakiegoś zakażenia wirusowego.

5 2017-12-04 08:32:47

Odp: Częste biegunki

A czy biegunkę leczycie za każdym razem do końca? U nas problem wyglądał w taki sposób, że braliśmy smectę tylko do momentu, aż objawy przestały być widoczne. I to był błąd, bo trzeba było brać lek tak jak sugerują to na ulotce. W praktyce udawało się przydusić biegunkę, ale nie wyeliminować wirusa. I biegunka wracała. Oczywiście teraz jest już ok. Nie że biegunka przestała u nas istnieć - dalej istnieje, ale pojawia się raz na kiedy...

6 2018-04-17 16:11:19

Odp: Częste biegunki

ja mam biegunki przez moj ibs.. niestety i nie potrafię sobie pomoc.. sad

7 2018-04-20 12:38:54

Odp: Częste biegunki

U mnie biegunki wiążą się z zespołem jelita drażliwego, choć stwierdzenie tego zajęło moim lekarzom wiele miesięcy. Co u mnie działa to zmiana diety, próbowanie unikania sytuacji stresowych i stosowanie probiotyków. Doraźnie, gdy biegunki mnie dopadają, stosuje leki stopujące. Dobrze działa stroperan, ale lekarz przestrzegał mnie, żeby używać ich w ostateczności. Polecił mi za to stosowanie probiotyków, żeby odbudować mikroflorę jelit, która w ZJD jest bardzo ważna. Od kilku tygodni stosuje Biopron IB Symbio, w którym oprócz kilku szczepów żywych kultur bakterii są drożdże s. boulardii, które są pomocne właśnie przy biegunkach. I u mnie ta kombinacja świetnie się sprawdza.

8 2018-04-22 13:13:22

Odp: Częste biegunki

biegunki i zaparcia są najgorsze, bo nic się z tym nie da zrobić, jeśli mamy pewne przyzwyczajenia. ja osobiście staram się pić duzo wody i trzymać ścisłą dietę.. ostatnio jednak po antybiotykoterapii mam ciągle biegunki, kupiłam sobie preparat intesta z maslanem sodu, który wyraźnie polepszył moją perystaltykę jelit i czuję się w końcu dobrze, nie mam ani biegunek ani zaparć ani tez wzdęć

9 2018-10-15 08:43:44

Odp: Częste biegunki

Przy biegunkach to bardzo ważna jest dieta, zatwardzająca. Można tez dokupić sobie orsalit, przy biegunkach,  elektrolity zawarte w orsalicie dodatkowo, ureguluje gospodarkę wodno-elektrolitową.

10 2018-10-23 11:15:35

Odp: Częste biegunki

Biegunka przy stresie? Na Twoim miejscu poszłabym do lekarza, bo tak właściwie nie wiadomo, czy to od stresu, czy od czegoś, o czym nie wiesz.