1 2016-03-07 14:21:54

Temat: Złamanie nadgarstka z przemieszczeniem

Witam. Mam pytanko odnośnie zdarzenia z tematu. Miesiąc temu złamałam prawy nadgarstek z przemieszczeniem. Nastawianie udało się, miałam rękę w gipsie aż po samą pachę przez 4 tygodnie. Po tym czasie ręka, po badaniach i stwierdzeniu lekarza, że wszystko jest ok, zmieniła garderobę na ortezę usztywniającą, która ma mi towarzyszyć przez następny miesiąc. Lekarz przez pierwsze 2 tygodnie zalecił obchodzić się z ręka bardzo delikatnie, ruszać palcami, prostować rękę, zginać itp., tak też robię, ale ręka puchnie i to mocno. Następnie przez kolejne dwa tygodnie zalecił wykonywać już obroty nadgarstkiem, trzymanie itp. Czy to normalne, że po nastawianiu kość zostaje wyjęta z gipsu po 4 tygodniach a nie po 6 ? I Czemu teraz puchnie, jak staram się trzymać ją przynajmniej na równi z łokciem ? I najważniejsze - jakie ćwiczenia domowe, rehabilitacja są dostępne na tych etapach, które pozwolą szybciej usprawnić czynności prawej ręki, tak ważnej ? Dziękuję za pomoc !

2 2018-02-19 22:06:28

Odp: Złamanie nadgarstka z przemieszczeniem

Ćwiczenia takie z neta mogę niestety tylko zaszkodzić. Mój wujek tak się doigrał, że sam sobie będzie ruszać, tak że póniej musiał chodzić kilka długich miesięcy na rehabilitację, żeby naprawili to co sam sobie popsuł. Umów się z jakimś fizjoterapeutą iten ci wszystko pokaże. Kilka spotkań nawet to nie jest nie wiadomo jaki koszt. Np. tam gdzie wujek chodził to mają dość tanio i same ćwiczenia to kilka spotkań to się w 200 zł wyrobisz. Na leki wydaje się zazwyczaj więcej, więc tu tym bardziej nie ma co oszczędzać. zostawiam ci kontakt do nich rehabilitacje.org

3 2018-05-17 21:25:18

Odp: Złamanie nadgarstka z przemieszczeniem

Polecam terapię komórkami macierzystymi ADSC, które pozyskujemy z tkanki tłuszczowej Pacjenta, a następnie podajemy bezpośrednio w miejsce złamania. Powodują one szybsze gojenie, kość w tym miejscy staje się mocniejsza, a proces regeneracji następuje dużo szybciej.

pulsmed. com.pl

4 2018-06-29 09:57:07

Odp: Złamanie nadgarstka z przemieszczeniem

Ostatnio edytowany przez stapka18 (2018-06-29 09:57:17)