1 2012-03-07 15:29:02

Temat: Jak wygląda wizyta u proktologa ?

Niestety niebawem będę zmuszona chyba odwiedzić proktologa. Mam problemy z utrzymaniem stolca - kiedy jestem zestresowana, cały czas latam do wc i jest to już bardzo uciążliwe. Trochę się jednak obawiam - nie wiem co mnie czeka u lekarza tej specjalności. Na co się nastawić i jak przygotować ?

2 2012-03-21 19:01:23

Odp: Jak wygląda wizyta u proktologa ?

Proktolog to lekarz często unikany przez pacjentów. Nie należy jednak obawiać się wizyty. Doświadczony lekarz zadba o to, by intymność pacjenta nie została naruszona, a wizyta przebiegła w jak najbardziej komfortowy sposób. Zależnie od problemu, który sprowadza nas do gabinetu wizyta może przebiegać w różny sposób. Początkiem będzie na pewno zebranie wywiadu chorobowego. Lekarz zapyta nas o przebieg choroby, pierwsze objawy oraz czas ich utrzymywania. Zapyta także o choroby współistniejące i przebyte, a także przyjmowane leki. Wyczerpujące i prawdziwe odpowiedzi na te pytania mogą znacznie usprawnić proces diagnozowania i leczenia. Dla lekarza ważny też będzie wywiad rodzinny. Warto przypomnieć sobie, kto w naszej rodzinie cierpiał z powodu podobnych dolegliwości. Proktolog spyta także o stosowaną dietę i rytm wypróżnień. Konieczne będzie także badanie okolic odbytu i tak zwane badanie per rectum. Polega ono na palpacyjnym badaniu odbytu z użyciem żelu znieczulającego.

3 2018-01-24 08:58:27

Odp: Jak wygląda wizyta u proktologa ?

Ponawiam pytanie.Czy takie badanie jest bolesne?

4 2018-01-24 10:47:51

Odp: Jak wygląda wizyta u proktologa ?

bolkala napisał/a:

Ponawiam pytanie.Czy takie badanie jest bolesne?

Nie jest bolesne. O wiele bardziej będą bolały Cie szczelina odbytu czy hemoroidy jeśli olejesz sobie sprawę i nie wybierzesz się z nimi do lekarza. Wiele osób wstydzi się takiej wizyty co jest dla mnie abstrakcją. Lekarz będzie się na Was patrzył fachowym okiem i dla niego odbyt i jego problemy to nic innego jak ręka czy noga...

Na tej stronie jest dokładnie opisane na czym polega sama wizyta:
http://www.witamina.info.pl/rozne/proktolog.php

Skończy się zanim się zorientujesz, że się zaczeła

Ostatnio edytowany przez Katia (2018-01-24 10:47:57)

5 2018-02-05 19:15:31

Odp: Jak wygląda wizyta u proktologa ?

bolkala napisał/a:

Ponawiam pytanie.Czy takie badanie jest bolesne?

Tak jak wyżej, badanie jest bezbolesne.
A co do samych dolegliwości to spróbuj trenować kegla regularnie, albo przed stresującym dniem zawsze można zjeść trochę gorzkiej czekolady smile

6 2018-08-21 10:20:53

Odp: Jak wygląda wizyta u proktologa ?

Jakby ktoś z Was szukał dobrego proktologa w stolicy to ja polecam dr ciszewskiego, leczę się u niego już dłuższy czas i naprawdę jest świetny. A przyjmuje w przychodni Wilmed.  Ja mialam problem z kłykcinami kończystymi, paskudztwo z którym długo się męzyczyłam, a nie potrzebnie, bo doktor wykonal u mnie krioterapie i problemu sie pozbylam. Mam nadzieje, ze raz na zawsze.

7 2018-10-23 11:23:04

Odp: Jak wygląda wizyta u proktologa ?

Nie martw się - proktolog jest lekarzem i pewnie dużo przypadków jak Twój już miał. Nie ma czego się obawiać. Lekarz po prostu wypyta Cię o Twoje objawy, życie / stres, dietę itd.

8 2019-01-16 12:37:48

Odp: Jak wygląda wizyta u proktologa ?

Naprawdę się nie ma czego obawiać, jak trafisz do dobrego lekarza to ta wizyta nie będzie stresująca. W Warszawie polecam dr Wiączek w Ober Clinic, serdeczny, delikatny i empatyczny lekarz, bardzo komfortowo się u niej czułam. Do mężczyzny żeby iść miałam obawy i polecono mi właśnie ją. Leczenie szybko pomogło i teraz od czasu do czasu pokazuje się na kontrolach.