1 2012-10-17 20:47:43

Temat: tabletki Yaz - ciągły okres

Witam!
Mam dziwny problem. Biorę tabletki antykoncepcyjne od ponad roku. Na początku brałam Qlaire przez ok. 4 msc, ale była dla mnie za mocna i wywoływała silne krwawienia, więc lekarz zmienił mi je na popularne Yaz.

Przyjmowałam je przez mniej więcej rok, mój organizm dobrze je znosił, nie miałam plamień, okres występował w miarę regularnie (zawsze w jakiejś białej tabletce - przed braniem tabletek miałam bardzo nieregularne miesiączki, czasami kilka miesięcy przerwy, itp, więc takie krwawienia to dla mnie mega regularnie  ).

I nagle po tak "długim" czasie przyjmowania tabletek - w czerwcu zaczęłam dostawać dość dziwnie miesiączki - pierwszą tydzień przed białymi tabletkami, potem kończyła się, dwa dni przerwy i ponowne krwawienie w czasie białych tabletek. Okres był bardzo bolesny, robiło mi się słabo, byłam ospała, itp.

Niestety mój lekarz był na urlopie i kiedy po jego powrocie w sierpniu chciałam zapisać się na wizytę dostałam już normalnie okres, więc odpuściłam sobie (może stres, wakacje, itp..).

I wtedy we wrześniu dwa dni po zakończeniu normalnego okresu w czasie gorącego prysznica dostałam silnego krwotoku. Trwał około pół godziny, potem przekształcił się w lekkie plamienie. Od tej pory bez przerwy delikatnie plamię, oprócz tego w czasie ostatnich białych tabletek miała normalny okres, a po nim znowu plamię. Czasami plamienie zamienia się w normalne krwawienie, jak w czasie okresu.

Z ulotki wiem, że takie krwawienie śród cykliczne może występować, ale w pierwszych 2-3 miesiącach. Zapisałam się do lekarza na "najbliższy" wolny termin i idę jutro.

Piszę, bo jestem ciekawa, czy któraś z Was miała podobny problem z tymi tabletkami? Czytałam tylko podobne sytuacje, ale właśnie na początku antykoncepcji.
Pomoże mi taka wiadomość, bo lekarze często uogólniają problem: "tak bywa czasami" "to normalne, tak było w ulotce". A może ktoś też tak miał i okazało się, że nie toleruje tabletek już, czy coś. Chcę mieć jakieś pole do dyskusji z lekarzem.

Z góry dziękuję za każdą pomocną informację!
Jeśli to pomoże mam 20 lat, współżyję regularnie też mniej więcej od ponad roku, nie ma raczej możliwości żebym była w ciąży, bo tabletki zażywam systematycznie i ZAWSZE używamy dodatkowo prezerwatywy

Pozdrawiam!

2 2012-10-31 12:03:09

Odp: tabletki Yaz - ciągły okres

Jesli jakiś lekarz powie Ci, że jest to normalne i że "czasami sie zdarza" to chyba najwyższy czas zmienic lekarza. Nie możesz tez Ty sama bagetelizować tego problemu. Udaj się najlepiej do innego ginekologa, który porządnie zajmie się Twoimi problemami. Może po roku stosowania tabletek pojawiły się jakies problemy z hormonami, albo nawet zmiany w obrębie narządów. Należy zrobić dokładny wywiad i badania, które wykluczą inne ewentualne choroby. Powiem szczerze, że nie miałam pojecia o tym, że stosowanie tabletek moze mieć aż takie skutki. Ja od razu miałam dobrze dobrane tabletki i nie miałam nigdy żadnych dolegliwości po nich. Jeśli zajrzysz na forum, a jesteś już po wizycie u lekarza, napisz co Ci powiedział. Jestem bardzo ciekawa. Pozdrawiam