1 2012-10-18 19:59:51

Temat: wystające wargi somowe mniejsze

mój problem jest zawarty w temacie i proszę nie piszcie, że to normalne bo każda kobieta jest inna. To nie jest normalnie ponieważ wargi mają około 5 cm. Ciągle jestem otarta, leci mi krew i sprawia mi to ból. Przez tą dolegliwość nie mogę uprawiać sportów a w szczególności jeździc konno i na rowerze. nie wspominając o tym, że w ogóle nie mam zycia seksualnego... Jestem zdecydowana na zabieg zmiejszenia warg lecz nie podjęłam jeszcze w tym kierunku żadnych kroków. Chcę się dowiedzieć czy zabieg da się wykonać na NFZ (chyba gdzieś kiedys w necie znalazlam informację, że robi sie to rzadko ale robi). Zabieg nie byłby zabiegiem typowo kosmetycznym lecz miałby ułatwić mi życie. Gdzie się z tym zgłosić? Pomóżcie

2 2012-10-19 08:15:21

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

Jeśli Panie decydują się na skrócenie warg sromowych, to zazwyczaj robią to na wlasny koszt w klinikach medycyny estetycznej lub tym podobnych. Cena takiego zabiegu to ok. 3000 zł. Istnieje jednak możliwość, aby zabieg był refundowany przez NFZ. Wystarczy udać się do specjalisty, który zadecyduje, czy rzeczywiście Twój problem ma niekorzystny wpływ na zdrowie i może wtedy skierować na taki zabieg. Z tego co piszesz, wynika, że ta "dolegliwość" naprawdę utrudnia Ci normalne funkcjonowanie. Myslę, że masz w takim razie sporą szansę na to, żeby udać się na zabieg sfinansowany przez NFZ.

3 2012-10-20 12:56:42

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

Przerost warg sromowych mniejszych koryguje się za pomocą zabiegu chirurgicznego (labioplastyka lub labioredukcja) i jest to jedyna metoda rozprawienia się z problemem. Tak naprawdę przerost (i często współistniejąca asymetria) warg sromowych mniejszych jest problem, który dotyka wiele kobiet i nie dotyczy to tylko dyskomfortu związanego z estetyką zewnętrznych narządów płciowych, ale także z pogorszeniem się jakości życia.

Sądzę, że w Twoim przypadku będą istniały medyczne wskazania do zabiegu, a co za tym idzie do pokrycia jego kosztów przez NFZ. Tak jak radzi ania55 - powinnaś udać się do swojego lekarza ginekologa, porozmawiać o problemie i postarać się o otrzymanie skierowania. Kolejnym krokiem będzie oszukanie dobrego szpitala lub kliniki, który ma podpisany kontrakt z NFZ, w przeciwnym razie niestety sama będziesz musiała za wykonanie zabiegu zapłacić.

4 2017-08-11 12:57:04

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

Odświeżę troszkę temat, bo uważam, że powinno się głośno mówić o swoich problemach i nie zwlekać z ich zapobieganiem. A więc sama miałam przerost i asymetrię. Wiem jaki to jest ból  i dyskomfort zarówno fizyczny jak i psychiczny. Przestałam jeździć na moim ukochanym koniu Arsenie... Okropność. Postanowiłam zaufać klinice Alfa-Medycyna alfamedycyna.pl/ i tam zostałam uratowana. Zabieg labioplastyka zdziałał cuda. Swoje kosztowało, ale zdecydowanie było warto i nie żałuję  ani grosza!

Ostatnio edytowany przez dynamical (2017-08-11 12:57:55)

5 2018-09-25 08:35:56

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

Cześć smile
Przed zdecydowaniem się na zabieg naczytałam się artykułów o tym, ze jest to zabieg bardzo inwazyjny i kończy się powikłaniami. Zaryzykowałam i udałam się do dobrej kliniki. Efekt - WOW! Labioplastyka zmienia życie, więc nie zastanawiajcie się i idźcie na taki zabieg wink
Możecie sprawdzić Rubik Efekta Clinic na śląsku, ja tu właśnie byłam i polecam smile

6 2018-09-29 14:48:38

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

Twój komfort jest najważniejszy więc nie zwlekaj z wizytą u ginekologa, on Ci najlepiej doradzi co robić i czy uda się to zrobić na NFZ. Ja mam słabe doświadczenia ze służbą zdrowia dlatego zdecydowałam się na zabieg u dr Tomasza Basty z  krakowskiej Intima Clinic. Nie czekałam długo na termin, opieka wspaniała więc polecam.

7 2018-10-04 12:22:49

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

Wiecie dlaczego szukałam  pomocy na forum pod tematem dyskusji " NIEUDANA LABIOPLASTYKA" ?
Dlatego właśnie, że lekarZ - dr RUBIK mnie OSZPECIŁA!!!!!! 
Uważajcie na tego "chyba" lekarza!!!! Jestem kolejną pacjentką skrzywdzoną przez tą kobietę!!! Może w szpitalu jak wycinała jajnik albo macicę to myśli, że potrafi wszystko. NIGDY, PRZENIGDY NIE POZWÓLCIE BY TA MANIPULANTKA robiła jakikolwiek zabieg plastyczny na waszych okolicach intymnych! Dodam tylko, ze wszędzie gdzie tylko się da dodaje wpisy w imieniu swoich pacjentek jaka to ona jest wspaniała. A prawda jest taka, że co druga kobieta wychodząca z jej gabinetu miała łzy w oczach. Dopiero tam się dowierzałam, że nie tylko mnie tak okaleczyła. NIGDY BONADEA w KRAKOWIE. NIGDY TEN PSEUDO GINEKOLOG RUBIK . Poszukajcie prawdziwych wpisów o niej a przekonacie się jaka prawda!!!!
Wszystkie cudowne wpisy na tym forum dotyczące dr RUBIK piszę ONA lub ktoś z jej sztabu naciągaczy, żeby wabić pacjentki. Nie ma ani jednego dobrego wpisu na temat tej OSZUSTKI na portalach , gdzie anonimowość jest wykluczona. DZIEWCZYNY PRZESTRZEGAM!!!!!!!


Tu macie dziewczyny informację jak ta kobieta naciąga i okłamuje kobiety. Dr Rubik wpisuje nieprawdziwe posty by wabić pacjentki. Jest nieukiem, nie potrafi operować. Ogranicza w gabinecie kontakty między pacjentkami, bo wszystkie wychodzą z płaczem., jestem jedną z nich - ZOSTAŁAM OKALECZONA!!!!
Przyjmuje w Krakowie i Częstochowie.
Dr RUBIK to OSZUSTKA!!!!
Fake'owe konto z zachętami do operacji:
tufotki(kropka)pl/uVRQC
I DRUGIE:
tufotki(kropka)pl/wMO0I

8 2018-10-30 10:46:26

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

Kochana nie ma co zwlekać, wiem co przezywasz bo miałam to samo ☹. Okropny ból każdego dnia nie pozwał mi normalnie funkcjonować o sporcie nie było nawet mowy a kilogramów przybywało dlatego zdecydowałam się na labioplastykę u doktora tomasza basty z krakowskiej intima clinic. Rekonwalescencja chwilkę zajęła, ale gdy widzę efekt to uważam, że warto wydać każde pieniądze więc nie wiem niestety jak jest z NFZ.

9 2018-10-30 12:29:53

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

Zdecydowanie jeśli przerost i asymetria warg sromowych może być bardzo problematyczne, jeśli dochodzi do trudności z funkcjonowaniem. A jeśli już do chodzi do krwawienia, to jest jednoznaczne z koniecznością dokonania operacji.
Warto zwrócić się do sprawdzonego, polecanego lekarza ginekologa i z nim skonsultować problem.

10 2018-12-31 08:24:24

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

Zawsze można zastanowić się nad skorzystaniem z zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej:
https://www.biwakuj.pl/ginekologia-este … y-komfort/

Coraz częsciej kobiety decyduja sie na labioplastykę. Cała operacja trwa od 1 - 2 godzin. Metoda ta polega na klinowym wycięciu fragmentów warg sromowych, dostosowując je do prawidłowej wielkości. Chirurg redukuje obwód mniejszych warg sromowych.
Korekta warg sromowych wykonana przez specjalistę jest obarczona stosunkowo niewielkim ryzykiem. Przy korekcie warg może pojawić się: krwawienie, blizny, asymetryczny efekt lub infekcja. Niemniej jednak wybierając dobrego chirurga niwelujemy powyżej wymienione skutki uboczne do minimum

Ostatnio edytowany przez talia (2018-12-31 08:25:12)

11 2019-04-10 08:57:55

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

ja byłam na labioplastyce w Instytucie Piękna Bielenda w Krakowie i polecam każdemu, kto nie czuje się komfortowo i ma problem z wargami sromowymi

12 2019-04-26 15:36:05

Odp: wystające wargi somowe mniejsze

No to chyba wypadłaby iść normalnie do lekarza ginekologa by zobaczył co się dzieje. Ja bym na Twoi m miejscu po prostu poszła do chirurga plastycznego i zrobiła z drugimi ustami porządek.