1 2012-11-12 15:17:13

Temat: Picie kawy

W sumie to nie bardzo wiem gdzie ten wątek umieścić, wiec wybrałam to forum. Zastanawiam mnie jedna rzecz, mianowicie picie kawy w młodym wieku. Mam lat 16, piję kawę regularnie od około 2 lat, ze względu na moje niedociśnienie. W szkole po prostu dosłownie usypiałam, nie mogłam się na niczym skoncentrować, a nawet czasami zdarzało mi się zasłabnąć. W internecie nie ma dokładnych informacji na temat wpływu kawy w moim wieku.

2 2012-11-12 15:30:30

Odp: Picie kawy

Według mnie szkodzi, aczkolwiek nie mocno. Przebarwione zęby, kawa zawiera kofeinę. Jeśli lubisz pić to pij, ale od czasu do czasu zrób sobie od niej przerwę i zacznij pić co innego, może herbatki, albo zupełnie bezpieczna jest kawa zbożowa. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli dużo jej pijesz to zdecydowanie lepiej byłoby jakbyś jej nie piła. Bez kawy można się obejść, według mnie jeśli masz tylko 16 lat to jednak zdecydowanie jest za wcześnie na picie kawki.

3 2012-11-12 15:32:33

Odp: Picie kawy

Witaj. Ja wiem, że kawa nie uzależnia więc można ją spokojnie pić. Jeżeli twój organizm dobrze reaguje (nie skacze ciśnienie itp) to może ją spokojnie pić. Najlepsze jest espresso, kaw typu 3w1, rozpuszczalnych i innych kawowych wyrobów lepiej unikać...więcej tam cukru i dodatków niż kawy i jej cennej kofeiny. Pamiętaj jednak, żeby nie pić kawy nie więcej niż jedną dziennie i nie za mocną. Moim zdaniem nic Ci nie będzie, lepsze to niż picie pepsi czy coli.

4 2012-11-12 15:50:51

Odp: Picie kawy

Wadą kawy jes to, że m.in. to, że wyplukuje magnez i potas z organizmu. Dlatego po piciu kawy nieraz można odczuwac m.in.: skurcze mięśni. To jest ta główna wada. Ponadto picie kawy na noc, utrudnia zasypianie, gdyż można powiedzieć, że działa jako środek pobudzający. No, ale kawa to nie tylko takie złe strony. Ale w Twoim wieku nie polecam picia kawy... czytałam trochę o kawie kiedyś, więc w tym wieku udradzam... ale wybór Twój.

5 2012-11-12 16:10:35

Odp: Picie kawy

Teoretycznie naukowo nie powinno się pić kawy w młodym wieku ponieważ dla organizmu ona i tak jest zbędna. Młodzi ludzie nie powinni dotykać nawet ustami kawy. Niektórzy poprzez ten sposób chcą naśladować dorosłych tylko nie z tym samym skutkiem. Chodzi mi tu bardziej o sens zdrowotny niż pobudzający. Sama kawa szkodzi na serce, zawarta w niej kofeina podnosi ciśnienie i często pojawiają się przebarwienia na zębach.

6 2014-06-30 15:01:05

Odp: Picie kawy

Szklanka kawy zabiera zbliżone ilości kofeiny (lub mniejsze) do szklanki coli. A cole pije cała masa młodzieży. Chyba lepiej jednak napić sie kawy bo istnieje duza szansa ze posłodzisz ja mniej niż jest cukru w coli. Podejrzewam, ze pijesz kawe rozpuszczalną wiec też mała szansa na przebarwienia na zębach- jeżeli fusiastą to troche gorzej. Kawa ogólnie nie jest bardzo zdrowa, ma część składników które niekorzystnie działają m.in. na żołądek. Aby zmniejszyc te negatywne działanie powinno pić sie kawę z cukrem lub z mlekiem. Jeżeli jednak masz wątpliwosci możesz poszukać innych środków/metod podnoszących ciśnienie krwi.
PS. Wg. badań gorsze działanie ma mocna herbata niż kawa.

7 2018-11-07 16:45:41

Odp: Picie kawy

We wszystkim trzeba mieć umiar. Jak często pijesz tę kawę? smile