1 2012-09-10 07:46:58

Temat: Włosy na twarzy... u kobiety :(

hej wszystkim
mam dość wkurzający problem.. mam 24 lata i na mojej twarzy niedawno zaczęły pojawiać się grube czarne włoski jestem blondynką, więc nigdy nie miałam takiego problemu. wyczytałam tu http://www.depilacja.edu.pl/co-depilowa … -ten-wasik że takie paskudztwo najlepiej potraktować woskiem. z drugiej strony czasem to są pojedyncze włoski, czy mogę je wyrywać pęsetą? macie może podobny problem?

2 2012-09-10 11:08:35

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Myślę, że powinnaś się udać do lekarza. Moja koleżanka z tym problemem poszła do ginekologa. Zrobił  jej wszystkie potrzebne badania i okazało, że ma bardzo dużo męskich hormonów w organizmie. Z tego co wiem zażywa jakieś leki. Prawdopodobnie będzie je brać do końca życia. Jej ciocia od 20 roku życia boryka się z tym problemem. Niestety nigdy nie poszła z tym do lekarza. Aktualnie ma 55 lat i musi się golić. Teraz są inne czasy i lekarze mogą Ci pomóc.

3 2013-01-20 22:57:25

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Stosujesz antykoncepcję hormonalną? Całkiem możliwe, że to też wprowadziło zmiany w Twoim organizmie i przez hormony zaczęły się pojawiać te włoski. Dobrym pomysłem jest udanie się do ginekologa.

4 2014-06-29 21:06:25

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

W sumie teraz co raz wiecej kobiet ma problemy z hormonami np. za dużo testosteronu. Jeżeli ma sie za dużo męskich hormonów może to prowadzić do rośnięcia włosów na twarzy czasami też na klatce piersiowej i w innych 'meskich' miejscach. Trzeba iść do lekarza i sprawdzić jaka jest przyczyna. Może być tak ze 'taka  Twoja uroda' że masz za dużo męskich hormonów ale moze to być równiez wynik choroby. Jeżeli masz za dużo tak po prostu to leczeniem z regóły jest podawanie estrogenów- kobiece hormony są mocniejsze wiec maskują męskie smile Jeżeli to wynik choroby to leczy sie chorobę a objawy często same ustępują.
Wosk jest brutalny. Jeśli rośnie Ci 1-2 włoski to jasne że łatwiej je wyrwać pęsetką. Z resztą chyba każda kobieta tak robi smile

5 2018-12-18 10:41:44

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Na pewno warto zbadać poziom hormonów w Twojej sytuacji - jeśli nie tutaj leży problem rozważ trwałą depilację laserową twarzy, skoro masz grube i ciemne włoski, powinnaś osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Codzienne golenie lub depilacja woskiem są na dłuższą metę bardzo uciążliwe i mało przyjemne.

6 2018-12-28 13:27:14

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Tak, tu może chodzić o zachwiane hormony i można pomyśleć w takiej sytuacji o laserze tylko lepiej najpierw ustawić leki, żeby po usunięciu tych które masz nie wyrastały Ci już nowe włoski.