1 2019-01-08 08:49:13

Temat: Zdrowe soki i napoje

Hej!  Jestem ciekawa, które z Was co dzień do pracy/szkoły/na uczelnię robią sobie własne napoje zamiast kupować. Co jest waszym ulubieńcem?  Po prostu woda czy jakieś soki?

2 2019-01-08 12:29:18

Odp: Zdrowe soki i napoje

Polecam kupienie sobie wyciskarki do owoców. Wyciskarka wolnoobrotowa nie ściera, lecz zgniata. Specjalny wałek, zwany ślimakiem, w kilku etapach wydobywa wszystkie wartościowe elementy z wyciskanego warzywa lub owocu. W zależności od modelu wyciskarki ślimak obraca się z prędkością od 70 do 120 obrotów na minutę, dzięki czemu sok nie tylko się nie utlenia, ale również nie podgrzewa. Uzyskany w ten sposób napój jest gęsty i mało klarowny, ale za to bogaty w enzymy i składniki mineralne.
poczytaj sobie o wyciskarkach dwuślimakowych Angel:
https://www.eujuicers.pl/blog/wyciskark … nie-modeli

Zrobisz nimi nie tylko soki ale również i domową zdrową nutellę. Zaletą wyciskarek wolnoobrotowych jest to, że w przeciwieństwie do sokowirówek i blenderów potrafią wycisnąć sok właściwie z każdej rośliny, również tych liściastych jak szpinak czy natka pietruszki. Dobrze radzą sobie też z mniejszymi owocami takimi jak jagody lub borówki.

Sama ostatnio sobie kupilam taki sprzęt i był to mój bardzo dobry zakup.

Ostatnio edytowany przez olha (2019-01-08 12:29:23)