1 2012-03-30 11:29:04

Temat: Metoda Owulacji Billingsa (MOB)

Na czym polega metoda owulacji Bilingsów ? Czy rzeczywiście można na niej polegać i jest skuteczna ? Czy wymaga stosowania jakichś dodatkowych zabezpieczeń ?

2 2012-04-02 18:06:32

Odp: Metoda Owulacji Billingsa (MOB)

Wyznaczenie momentu owulacji ma kluczowe znaczenie w obserwacji cyklu. Możemy dzięki temu ściśle ustalić, kiedy kobieta ma największe szanse na zapłodnienie. Odgrywa to ważną rolę zarówno w unikaniu niechcianej ciąży, jak i podczas starań o dziecko. Dotychczas znane metody wyznaczania owulacji nie są doskonałe. Wymagają one od kobiety dobrych zdolności obserwacyjnych, prawidłowej interpretacji zjawisk oraz dobrej znajomości własnego ciała. Metoda Billingsa polega na obserwowaniu śluzu szyjkowego, który w okresie owulacji zmienia swój wygląd. Wymaga to codziennej oceny śluzu, aby poznać jego charakter i umiejętnie wyłapać moment zmiany. Skuteczność metody zależna jest od doświadczenia kobiety. Na początku stosowania  konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie. Ocena śluzu może być niemożliwa w stanach zapalnych pochwy.

3 2013-01-30 15:36:45

Odp: Metoda Owulacji Billingsa (MOB)

Nie jestem przekonana co do tej metody. Mam wrażenie, że jest bardzo niepełna i nie daje pewności. Nawet jeśli ktoś jest świadmy tej metody i ma już w tym odświadczenie jest szansa, że nie poskutkuje jeśli coś się wymknie spod kontroli. Potrzeba do tego dużo samozaparcia.

4 2014-07-02 12:23:11

Odp: Metoda Owulacji Billingsa (MOB)

Nie jestem przekonana co do tej metody. Każda metoda antykoncepcji opierająca sie na założeniu że tego dnia powinno byc jest w moim odczuciu fałszywa. Dla mas które maja zajść w ciąże. Dziewczyny w naszym organizmie nie ma że coś powinno być. Jest albo tego nie ma dziś. Może bedzie jutro może po jutrze. Proponuje stosować dodatkowe formy zabezpieczeń. Inaczej wpadka murowana.