1 2012-04-03 20:38:40

Temat: Czy to zapalenie zatok ?

Od wielu miesięcy mam ból , taki bardzo tępy z uciskiem w okolicy czoła i nosa, który promieniuje aż do zębów. Nasila się ten ból szczególnie jak jestem na zimnym powietrzu i wietrze oraz jak przechylam głowę czasem.  Czy to może być zapalenie zatok ? Jak leczyć chore zatoki ?

2 2012-04-03 21:27:55

Odp: Czy to zapalenie zatok ?

Objawy, które Pani opisuje są bardzo specyficzne dla schorzeń zapalnych zatok. Charakteryzują się one bólami w okolicy czołowej, nadoczodołowej oraz okolicach kości policzkowych. Jest to związane z anatomicznym położeniem zatok. W związku z gromadzeniem się w nich patologicznej ropnej wydzieliny, ból nasila się przy wykonywaniu ruchów. Chory odczuwa go szczególnie silnie w pozycji pochylenia do przodu. Inne objawy zapalenia zatok to nawracający, gęsty katar, nosowa mowa czy nocne chrapanie. Chore zatoki mogą powodować też przykry zapach z ust i nawracające infekcje gardła ze względu na ściekanie bakteryjnej wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Chore zatoki próbuje się leczyć na wiele sposobów. Jednym z nich jest próba farmakologicznego udrażniania zatok, za pomocą takich preparatów jak Sinulan. W razie nieskuteczności leczenia zachowawczego stosuje się biopsję zatok połączoną z aspiracją zgromadzonego tam płynu i płukaniem zatok.

3 2012-04-21 23:20:51

Odp: Czy to zapalenie zatok ?

A jak taka biopsja wygląda?
Dowiedziałam sie od lekarki ze mam torbiel w zatoce przynosowej i to moge wyleczyć najlepiej operacyjnie, bo punkcja jest mało skuteczna i nie zawsze sie udaje?

4 2012-04-25 08:29:54

Odp: Czy to zapalenie zatok ?

Hej, Jeśli ktoś ma wątpliwości czy ma chore zatoki czy też jest to coś innego to zachęcam do zrobienia testu, który znajduje się na stronie www.zatokistop.pl  niedawno właśnie na niego natrafiłam. U mnie wyszedł negatywnie.. i chyba zdecyduję się pójść do laryngologa w końcu:)