1 2012-03-11 18:39:44

Temat: Domowe sposoby na grypę i przeziębienie

Bardzo często choruje i choć nie zawsze - często muszę brać antybiotyki. Dlatego chciałabym tutaj wymienić się naszymi domowymi sposobami na grypę i przeziębienie - masz taki sposób ? Napisz - może komuś pomoże . Dziękuję !

2 2012-03-11 23:00:23

Odp: Domowe sposoby na grypę i przeziębienie

Zdecydowanie nie każde przeziębienie wymaga interwencji lekarskiej. Antybiotyki, którymi często szafują lekarze, nie są skuteczne w zakażeniach wirusowych. Tymczasem to właśnie wirus wywołuje znane wszystkim objawy przeziębienie. Zapisywane antybiotyki są niejako profilaktyką mogącego wystąpić póżniej schorzenia bakteryjnego. Zwykłe przeziębienie możemy zwykle opanować przy pomocy domowych sposobów. Chorzy musi wziąć wolne od obowiązków szkolnych lu zawodowych, tak by jak najwięcej czasu poświęcił na odpoczynek. Wskazane są ciepłe herbatki z naparu lipy, które mają właściwości obniżające gorączkę. Na kaszel i niewielki ból gardła pomóc może syrop z cebul. Wykonuje się go poprzez drobne posiekanie cebuli oraz zasypanie jej cukrem. Gotowy syrop pozostawia się pod przykryciem, w lodówce.

3 2012-06-21 21:32:42

Odp: Domowe sposoby na grypę i przeziębienie

Jako dziecko bardzo chorowałam. Ilość antybiotyków, które połknęłam w swoim dziecięcym wieku jest naprawdę powalająca. Rodzice zaczęli szukać innych sposób na to żeby mnie leczyć. Na gardło świetnie działa siemie lniane i syrop z cebuli. Moja mama przy każdej chorobie robiła mi wodziankę, czyli zupę składającą się z wody, pokruszonego chleba, czosnku, wersja dla dorosłych ma jeszcze pieprz. Naprawdę wodzianka czyni cuda! Tradycyjna herbatka z sokiem malinowym, cytrynką i miodem też jest super.