1 2012-11-14 14:35:29

Temat: Wstydliwy problem-paradontoza

Paradontoza nie jest u mnie wynikiem braku higieny, jak mogłoby się wydawać. W przeszłości poważnie chorowałam i brałam rózne leki. Podobno przez nie mam teraz takie problemy. Zęby myję regularnie odkąd pamiętam, średnio 2-3 razy dziennie. Mimo to mam bardzo słaby zgryz. Chodzę do dentysty ale nie umie się z tym uporać. Kamień miałam ściągany parę razy i nic to nie daje. Szyjki zębowe mam  cały czas odsłonięte i do tego ten nieprzyjemny zapach z ust. Wstydze się z kimkolwiek porozmawiać. Dbam o zęby ale nawet częste ich mycie i płukanie nie jest w stanie zwalczyć tego zapachu! Gdy nawet spotkam kogoś znajomego to unikam rozmowy. Mam dosc takiego chowania się. Poszukuję rad osób, które walczyły z paradontozą i którym się udało. Nie chcę stracić zębów ale też nie wiem jak pokonac ten problem. Brak mi juz sił i pomysłów sad

2 2013-03-04 14:44:09

Odp: Wstydliwy problem-paradontoza

Kinga, paradontoza to poważne schorzenie i podstawą jest znalezienie sprawdzonego specjalisty, najlepiej periodontologa. Poszukaj takiego specjalisty w swojej okolicy. Wydaje mi się, że on powinien dobrać odpowiednią metodę leczenia smile Do tego czasu mogę Ci polecić gumy apidentic, które pomagają przy tym schorzeniu, a dodatkowo odświeżają oddech.  Ja je kupiłam w swojej aptece.

3 2013-03-29 08:10:21

Odp: Wstydliwy problem-paradontoza

Paradontoza to nie wstydliwy problem - to poważna choroba i na pewno nie ma się czego wstydzić.
Uważaj na siebie, powinnaś chodzić często na wizyty u dentysty i zacząć odpowiednio dbać o zęby.
Jeśli dalej będzie to tak wyglądało, to możesz nawet stracić zęby ;/

4 2013-08-26 06:40:56

Odp: Wstydliwy problem-paradontoza

Wstydliwy problem? Sama musiałaś się do tego doprowadzić i radzę działać szybko, bo będzie tylko gorzej.
Stosowałaś jakąś profilaktykę? Wprowadź sobie jak najszybciej pastę ajona - ona naprawdę dużo zmienia, a wiem bo u mnie istniało ryzyko tego samego.
Nie zostawiaj tego samego sobie - paradontoza naprawdę potrafi zniszczyć życie.