1

Temat: Domowe kosmetyki

Hej,
Chciałam się podzielić moim ulubionym domowym kosmetykiem - pilingiem kawowym. Jest naprawdę skuteczny, wystarczy stosować go raz w tygodniu i skora jest gładka. I co najważniejsze zmiesza cellulit!!! Przygotowanie go zajmuje chwilę - to jest mój numer jeden jeśli chodzi o domowe kosmetyki. Szukam innych sprawdzonych i w miarę tanich przepisów na domowe kosmetyki.

2

Odp: Domowe kosmetyki

Ja polecam wszystkie kosmetyki, które można zrobić samemu z nagietka z szczególnie oliwkę nagietkową. Bardzo dobrze zmiękcza i nawilża skórę a dodatkowo łagodzi drobne podrażnienia. Zrobienie jej nie jest czasochłonne; do garnka wlewamy 1/2 szklanki oliwy (lub zwykłego oleju słonecznikowego ) i podgrzewamy, gdy zacznie wrzeć wrzucamy dwie garści suszonych albo świeżych płatków nagietka. Ten mix gotujemy prze minutę na małym ogniu. Studzimy i filtrujemy przez gazę do pojemniczków albo buteleczek. Najlepiej przechowywać w chłodnym miejscu ale nie w lodówce.

3

Odp: Domowe kosmetyki

Dla mnie najlepszym domowym kosmetykiem jest maseczka aspirynowa. 3-4 tabletki aspiryny "rozmaczamy" w wodzie i gotowe. Nakładamy na ok 15 min na buzie aż poczujemy lekkie ściąganie skóry, przez chwile lekko masujemy i zmywamy letnia woda. Do tego podstawowego przepisu możemy dodać łyżeczke miodu który nawilży skórę, można dodać witaminę A i E i mamy maseczke odmładzającą smile

4

Odp: Domowe kosmetyki

Hej, to nie do końca domowy przepis ale jakby maseczka alternatywna. Polecam mleczko kokosowe - nakłada się na włosy co jakiś czas 1-2 razy w miesiącu. Włosy są po nich gładkie i lśniące oraz odżywione.
Obejrzałam kiedyś też program o maseczce z grejpfruta - wycisnąc sok, dodać jeszcze trochę jogurty naturalnego i odłożyć do lodówki.
Inna maseczka to ogórkowy żel pod oczy w zasadzie:P Siemię lniane podgrzane w rondelku i ostudzone potem dodany ogórek w plastrach niech poleży w tym garnuszku razem z siemieniem lnianym. Bardzo to sobie polecam na podkrążone oczy. Chętnie posłucham innych przepisów smile

5

Odp: Domowe kosmetyki

hej smile ja uwielbiam olejki eteryczne smile uważam że to świetny pomysł na domowy zabieg kosmetyczny smile wystarczy wybrać swój ulubiony zapach
Olejki mają zdolność przenikania przez skórę dlatego są idelane do stosowania w masazu. Oczywiście zanim dodamy nasz ulubiony olejek do kąpieli czy uzyjemy do masażu należy rozpuścić go w nośniku, aby nie spowodował podrażnienia na skórze. Przykładowo takim nośniekiem może być olej roślinny ( tłoczony na zimno) np. olej z pestek winogron smile) polcem do poczytania kosmetologia-codziennik na facebooku tam sporo jest o olejkach smile)

6

Odp: Domowe kosmetyki

Kurde ale ten olejek mam wymieszać z olejem z winogron i wsmarować w siebie albo poprosić partnera żeby to zrobił? A jakei sa efekty takiego stosowania olejków?

7

Odp: Domowe kosmetyki

A jak dokładnie robi się ten piling kawowy? Rozumiem, że ma on zawierać kawę, ale co jeszcze? Może to głupie pytanie, ale naprawdę się nie znam i żadne rozwiązanie nie przychodzi mi do głowy smile

8

Odp: Domowe kosmetyki

Mój domowy sposób to piwo na włosy. A mianowicie należy zostawić na kilka godzin szklankę piwa, aby wywietrzało i odgazowało. Po umyciu głowy polać włoski. Wysuszyć lub owinąć ręcznikiem. Uzyskamy efekt nabłyszczenia i delikatności.