1

Temat: Siniaki

Nie wiedziałam gdzie zamiescic ten wątek, więc z góry przepraszam za złą kategorię.
Od wakacji wszędzie pojawiają mi się samoistne siniaki. Na nogach wyliczyłam 28. Mam jeszcze na biodrach,posladkach i brzuchu. Nie bolą,jak zwykłe siniaki, przy dotykaniu. Nigdy nie zwracalam na to wiekszej uwagi,ale dzisiaj postanowilam się Was poradzic. Czy mogę cierpiec na jakas dolegliwosc?

2

Odp: Siniaki

Mnnie też się pojawiają słyszałam , że na nogach to mogą być objawy żylaków ale pewna nie jestem. Powinnaś udac się do lekarza od krażenia. Są zastrzyki na przepchnięcie żył z nogach, żeby krew dobrze przepływała i wtedy nie robią się siniaki i nogi pod kolanami nie bolą.

3

Odp: Siniaki

Siniaki robią mi się od nawet delikatnego dotyki czasami. Szczególnie na rękach i nogach. Moja mama w żarcie mnie uszczypnęłam kąsliwie i od razu zrobił mi się siniak. Nie przeszkadza mi to w niczym ale po prostu brzydko wyglądają. Często spotykam się z pytaniami przyjaciół czy ktoś mnie bije, bo ciągle mam gdzieś siniaki. Jakby był jakiś sprawdzony sposób na uniknięcie tego byłabym wniebowzięta. Może jakies balasamy do skóry, które wzmocnią. Sama nie wiem  ale coś by mogło takiego być.

4

Odp: Siniaki

W sumie to może być sporo przyczyn drapania. Najcześciej jeżeli to świąd całego ciała związane jest to z alergią np. na proszek do prania czy też płyn do płukania. W gre mogą wchodzić pasożyty ale to mało prawdopodobne jeżeli na skórze czy we włosach nic nie widać. Warto zwrócić uwage również na kolor skóry- niestety przy niektórych chorobach ogólnoustrojowych może pojawić sie świąd np. chorobach wątroby z wystąpieniem żółtaczki. Kolejna opcja to drapanie związane ze stresem. I potencjalnie jeszcze jedna- czyli zabawy dzieciaków- czasami bawią sie gdzieś na podwórku i dotkną jakaś roślinkę albo dla żartu posypią kolegę swędzącym proszkiem wink Jeżeli swędzenie nie ustąpi warto chyba  udać sie do pediatry ewentualnie dermatologa żeby sie upewnić czy to nie coś poważniejszego.

5

Odp: Siniaki

Jeżeli chodzi o siniaki czyli wynaczynienia krwi to na ogół spowodowane są dosć silnym urazem powodującym pękniecie małego naczynia krwionośnego. Jeżeli siniaki powstają przy niewielkich urazach moze to oznaczać kilka rzeczy. 1. mamy zmniejszoną krzepliwosć krwi 2. mamy słabe naczynia- na to można przyjmować tabletki bez recepty smile 3. mamy braki w diecie. Mimo że w zdecydowanej wiekszości takie siniaki nie są niebezpieczne ani nie niosą ze sobą żadnego zagrożenia czasem warto o nich wspomnieć na wizycie u internisty. Niestety siniaki mogą świadczyć o różnych chorobach układowych. Nie ma po co nikogo straszyć oczywiście ale bedąc u internisty nie zaszkodzi wspomnieć.
Jeżeli robia nam sie często siniaki możemy również mieć skłonność do żylaków wiec to też takie ostrzeżenie że być moze warto zacząć łykać diosmine czy nosić specjalne rajstopy smile