Temat: brak okresu i śluzu

witam
30 września dostałam okresu następny był 28 października teraz powinnam mieć 25 listoada w niedzielę a jest czwartek. 17 i 24 listopada współżyłam z chłopakiem (zabezpieczał się prezerwatywą)
teraz nie mam okresu i brak śluzu na bieliźnie . co to może oznaczać ?
proszę o pomoc

2

Odp: brak okresu i śluzu

Napisze dokładnie to samo co zamieściłam w poprzednim poście dotyczącym tego problemu, ponieważ myślę, że utworzone są przez tą samą Panią.

3

Odp: brak okresu i śluzu

Cytuję :
"Owszem kobiecy organizm nie działa jak w zegarku. Okres może się spóźnić albo nie przyjść w tym miesiącu wcale. To zależy od stanu zdrowia, stresu czy chociażby diety. Jednak mimo, że współżyłaś z chłopakiem, który użył prezerwatywy to nie wyklucza ciązy. Prezerwatywy nie dają przecież 100 % ochrony. Żaden środek antykoncepcyjny nie daje pewności 100 % a z nich wszystkich prezerwatywa ma najmniejszą skuteczność. Według wskaźnika Pearla prezerwatywa ma podobną skuteczność jak tabletki po stosunku czy metody naturalne czyli od 2- 16 już tak obejmując te trzy metody a tabletki antykoncepcyjne czy plastry hormonalne dla porównania mają 0,1-0,9 oraz 0,88 skuteczności. Warto zapoznać się z tą skalą przy wyborze antykoncepcji."

4

Odp: brak okresu i śluzu

Na regularność miesiączki wpływać może niesamowicie wiele czynników: pogorszenie zdrowia, przyjmowanie leków, zmiana diety, zmiana trybu życia, stres, zmiana klimatu... Kilkudniowym opóźnieniem naprawdę nie ma co się stresować, w przypadku dłuższej obsuwy czasowej (2 tygodnie) można zrobić test ciążowy i udać się do lekarza.

5

Odp: brak okresu i śluzu

A może brałaś antybiotyki ? To też opóźnia okres

6

Odp: brak okresu i śluzu

Często brak śluzu poprzedza miesiączkę, wszystko to co poprzedniczki napisały też się zgadza. Bardzo wiele czynników może wpływać na zmiany w cyklu m.in. leki, stres, zmiany trybu życia, podróże itp. Zawsze w razie wątpliwości można zrobić test ciążowy, a w przypadku opóźnienia dłuższego niż 3 tygodnie, konieczna jest wizyta u ginekologa.