1 2012-03-08 18:50:22

Temat: Nietrzymanie moczu

Niestety dotknął mnie problem nietrzymania moczu. Co robić ? Skąd się bierze problem nietrzymania moczu ? Czy są jakieś zabiegi , ewentualnie ćwiczenia, które pomogą mi temu zaradzić ? Bardzo utrudnia mi to życie sad

2 2012-03-18 10:16:08

Odp: Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu, wciąż uważane za wstydliwą dolegliwość, zdarza się wielu kobietom. Narażone są zwłaszcza panie w wieku po- i okołomenopauzalnym.Duży udział mają czynniki genetyczne. Jeśli mama lub siostra cierpiały na nietrzymanie moczu, problem może dotknąć również Ciebie. Bezpośrednią przyczyną jest osłabienie mięśni miednicy mniejszej. Może to być związane z wielokrotnymi porodami, osłabieniem dna miednicy lub zmianami samoistnymi. Czynnikiem ryzyka są również operacyjne zabiegi ginekologiczne. W pierwszym etapie choroby pomóc mogą ćwiczenia mięśni Kegla. Są to mięśnie odpowiedzialne za trzymanie moczu. Podczas siusiania warto kilkakrotnie wstrzymać strumień oddawanego moczu, a następnie rozluźnić mięśnie. Ćwiczenia mogą być wykonywane również "na sucho", nie tylko w toalecie. Bardziej zaawansowane przypadki leczone są farmakologicznie lub operacyjnie.

3 2015-12-31 14:07:23

Gdy choroba nie jest zaawansowana, można zacząć od intensywnych ćwiczeń mięśni dna miednicy (tzw. ćwiczeń mięśni Kegla). Czy robiłaś to już kiedyś? I możesz wejść na stronę tena.pl i zamówić bezpłatne próbki wkładek , jest tam też wiele na temat który Cię trapi:-)

4 2016-03-19 21:12:23

ja nietrzymanie moczu miałam w ciąży. Strasznie niemiłe uczucie. Po ciąży przeszło, ale dostałam zapalenie pęcherza. Ból okropny. Ale urofuraginum szybko mi pomógł. Mam nadzieję, że już nigdy nie będę miała problemów intymnych.

5 2016-06-24 14:26:45

urofuragium możesz spokojnie brać w ciąży bo jest bezpieczny ja też go brałam właśnie w ciąży. A swoją drogą ostatnio czytałam raport że kobiety w czasie wakacji najczęściej łapią zapalenie pęcherza, na swoje wakacje też zamierzam go zabrać.

6 2016-07-07 05:35:15

Klarka50, nie napisalaś ile masz lat, czy jesteś w ciąży, a może niedawno urodziłaś? Nietrzymanie moczu może mieć różne przyczyny,  osłabienie mięśni miednicy po porodzie, zmiany w organiźmie związane z menopauzą, infekcja pęcherza, a nawet wystąpienie kilku tych dolegliwości jednocześnie. Proponuję zacząć od wzmacniania mięśni Kegla - ciekawe propozycje ćwiczeń znajdziesz na stronie tena.pl. Dobrze byłoby również pójść do lekarza, który odpowiednio Cię zdiagnozuje. Jeżeli potrzebujesz specjalistycznych wkładek lub podpasek, zapraszam do skorzystania z produktów TENA Lady. Są one  dostępne w wielu rozmiarach i poziomach chłonności. Zachęcam do obejrzenia pełnej gamy produktów na  podanej wyżej stronie. Istnieje również możliwość zamówienia bezpłatnych próbek.
W przypadku pytań lub wątpliwości służę radą i pomocą.
Pozdrawiam
Ekspert TENA Lady

7 2016-07-07 15:56:37

Oczywiście, że nietrzymanie moczu można, a nawet trzeba leczyć. Nie obawiaj się, jest mnóstwo skutecznych nieiwazyjnych metod. rni24.eu/jakie-sa-metody-zachowawczego-leczenia-nietrzymania-moczu Znalazłam coś takiego, może znajdziesz coś dla siebie. Ćwiczenia, elektrystymulacja, biofeedback. Głowa do góry i najważniejsze to trafić do dobrego specjalisty!

8 2017-01-06 09:40:58

Tabletki na nietrzymanie moczu - http://euroclinix.net

Ostatnio edytowany przez Dana3671 (2017-01-06 09:41:24)

9 2017-02-16 12:17:31

Zawsze możesz udać się na zabieg plastyki warg sromowych. Teraz ginekologia plastyczna ma takie rozwiązania, że bez problemu wyleczą Cię z tej przykrej dolegliwości. Jak jesteś ze Skoczowa lub okolic to polecam AlfaMedycyna. Świetni lekarze!