1

Temat: Popękane dłonie - jak dbać ?

Moje dłonie są w opłakanym stanie- suche, spierzchnięte, szczypiące, pęka mi na nich skóra. Kremuje je kremem z gliceryną, ale mam wrażenie, że poprawa jest niewielka. Jak zregenerować skórę na rękach, żeby ręce wyglądały ładnie i były po prostu zadbane? Czy da się coś z tym zrobić domowymi sposobami czy lepiej udać się do kosmetyczki i powierzyć ręce profesjonalistce? jak wy dbacie o dłonie?

2

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Podstawa to pamiętać o tym, żeby zakładać (zawsze!!) rękawiczki przy pracach domowych typu sprzątanie , zmywanie naczyń, mycie okien- czyli wszędzie tam, gdzie nasze dłonie narażone są na kontakt z detergentami. Warto też od czasu do czasu- poza stosowaniem kremów oczywiście zafundować dłoniom peeling- w drogeriach znajdziesz specyfiki tego typu albo możesz zrobić domowy (ja mieszam oliwę z oliwek z cukrem po prostu), robię masaż przez chwilę, a potem spłukuje to ciepłą wodą. aha! Pamiętaj, żeby dobrze dłonie osuszyć. a potem wklepuję krem.

3

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

piling raz w tygodniu to dobry pomysł ale jak masz bardzo suche dłonie to ja ci szczerze polecam zabiegi parafinowe. Robi się je w gabinecie kosmetycznym. Parafina pomaga pozbyć się pęknięć skóry ale też ją nawilża. Naprawdę efekty są świetne, choć oczywiście trzeba te zabiegi co jakis czas powtarzać. Koszt to od 30 zł- w zależności od gabinetu kosmetycznego.. ja stosuje te zabiegi głownie w okresie zimowo- jesiennym- latem po prostu stosuje kremy do rąk

4

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

ja kupując krem do rąk zwracam uwagę na to, żeby miał w składzie witaminę A i witaminę E- akurat te składniki bardzo fajnie odżywiają skórę. No i pilnuję, żeby zimą nosić rękawiczki (żeby ręce nie przemarzły), a latem stosować kremy z filtrami. A raz w tygodniu robię sobie maseczkę na ręce- albo kupuje gotowca a jak zapomnę zalewam najzwyklejsze płatki owsiane ciepłym mlekiem i w tej papce moczę ręce. I to tyle w sumie. i działa całkiem nieźle

5

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

sposób na to by miec ładne dłonie? Kremuj, kremuj i jeszcze raz kremuj. Nie myj ani w zbyt gorącej wodzie ani w zbyt zimnej. Letnia jest najlepsza.. A na noc polecam nałożenie grubej warstwy kremu – najlepiej bardzo tłustego i założenie na to bawełnianych rękawiczek – świetnie się taki krem wchłania wtedy. A poza tym zgadzam się z tym co napisano wyżej- piling i maseczka na dłonie bardzo duzo dają..

6

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Na szybkie zregenerowanie skóry (nie tylko dłoni) pomaga maść z witaminą A. Posmarować grubą warstwą na noc i już na drugi dzień będzie widać i czuć różnicę.:) Dodatkowo tak jak wyżej, chronić dłonie przed detergentami, wodą, zimnem itd. W ciągu dnia smarować kremem, mnie bardzo pasuje czerwona seria z garniera. Pozdr.

7

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Hej, najlepiej mi się sprawdza oliwkowy krem ziaja. Najlepiej nawilżają mi się dłonie po tym kremie właśnie. Używałam też kakaowego masła od ziaji i też bylo nieźle. A macie jakieś domowe sposoby na to?? Żeby nawet w domu bez kremu dało się wytrzymac?

8

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Polecam kurację parafinową Bielendy, którą można dostać w sklepach. Stosujemy na noc. Do tego krem z kwasem hialuronowym marki APIS i nie powstydzisz się podania dłoni smile Wiem co piszę, wypróbowałam na własnych dłoniach smile

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Zafunduj swoim dłoniom kąpiel w oliwie z oliwek. Oliwę lekko podgrzej i dodaj kilka kropel soku z cytryny oraz witaminę A+E, którą w postaci kapsułek znajdziesz w aptece. Mocz dłonie przez 10-15 minut. Zawarte w oliwie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe przyspieszają regenerację tkanek, a także są źródłem witaminy E, która zapobiega starzeniu się skóry. Oliwa działa także odżywczo na łamliwe paznokcie.

10

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Jeśli ja miałabym polecac, to przy takich problemach dokładnie własnie Argotiab sprawdzi się świetnie. Także możesz spokojnie się na niego zdecydowac.

11

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Najlpiej udaj sie do dermatologa.Niech zbada Twoja skore na rekach i tak bedzie najlepiej. Samemu na wlasna reke ciezko sie leczy rozne schorzenia skory bez konsultacji z lekarzem. Dobry dermatolog to podstawa w leczeniu skory,moze takiego znalesc na portalu znajdzlekarza.pl

12

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Jesli mamy popękana skórę powinniśmy myć je najlepiej szarym mydłem i po każdym umyciu kremować. Ja uzywam kremu do dłoni z oparol balance. Super nawilża i szybko się wchłania. Tak ładnie i delikatnie pachnie. Zawsze mam tubkę u siebie w torebce. Kupisz w każdej aptece bo to dermokosmetyk.

13

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Ja miewam taki problem tylko zimą, gdy temperatura spada mocno poniżej zera. Wtedy stosuje natłuszczające kremy, a na noc także maści, które długo się wchłaniają, ale są bardzo skuteczne!

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Polecam Krem do rąk Intensywna Regeneracja, produkowany przez Ziołolek, który charakteryzuje się wysoką zawartością masła Shea (10%) i oleju kokosowego. Dzięki temu zmiękcza, wygładza i odżywia skórę dłoni. Natomiast zawarty w nim pantenol i alantoina, długotrwale ją regenerują. Krem szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego odczucia.

ziololek.pl/produkt/2160-2/

15 Ostatnio edytowany przez Polina (2016-06-28 08:37:19)

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Też polecam regularne stosowanie kosmetyków natłuszczających. Może jeszcze jakieś zabiegi kosmetyczne - maseczki na dłonie i masaże olejkami?  Warto też sprawdzić jak zadziałają apteczne preparaty, m.in. Emolium krem specjalny https://www.apteka-melissa.pl/produkt/e … l,376.html - jest bardzo delikatny, ponieważ można go stosować nawet u niemowląt, dlatego też nie powinien powodować podrażnień na bardzo suchej i delikatnej skórze.
No i przede wszystkim prace domowe wykonujemy w rękawiczkach smile  Chemia nie jest najlepszym przyjacielem naszych dłoni, zwłaszcza jak ktoś ma bardzo delikatną skórę smile

16

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Myślę, że warto na noc nałożyć grubą warstwę zwykłego kremu nivea (ten granatowy). Jak dla mnie to kosmetyk wszechczasów i pomaga niemal na wszystko.

17

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Ja w zimie mam szczególnie przesuszone dłonie, czasem pękają mi do tego stopnia, że robią mi się ranki... Na noc smaruję mocno nawilżającym kremem, mój ulubiony to Neutrogena, na to nakładałam czasem rękawiczki bawełniane, rano ręcę były gładkie i nawilżone. Można też robić maseczki na dłonie, z rozgrzanej oliwy i miodu, słyszałam że pomaga

18

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

może kup sobie jakiś dobry krem do rąk, ja też po chemii której używam do sprzątania często mam jakieś podrażneinei na dłoniach, ale kupiłam krem do rąk oeparol z wiesiołkiem i radzi sobie dobrze z łagodzeniem podrażnień a nie zapłaciłam jakoś dużo za krem.

19

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Dziewczyny, a czy któraś z Was używała może maseczki (takiej w formie rękawic) Epiltouch? Widziałam ją jakoś kilka dni temu w Douglasie i zastanawiam się, czy nie kupić, bo mam mega zniszczone dłonie.

20

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Witam:) polecam krem naprawczy do rąk polskiej firmy Mariza. Jest wydajny i dobrze nawilża skórę. Zapraszam Panie do kontaktu, podam jak się zarejestrować i kupować dla siebie kosmetyki aż z 30 % rabatem! lub mamy opiekujące się dziećmi, które chciałyby dorobić do domowego budżetu:) Pozdrawiam

21

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Świetny jest krem oeparol balance. Ja go nakładam grubą warstwą, na to rękawiczki foliowe, żeby się dobrze wchłonął. Taka 15-minutowa maska działa cuda smile Poza tym codziennie na noc używam, naprawdę zimą miałam spore problemy ze skórą dłoni, ale ten krem daje radę.

22

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Ja jestem też zadowolona z kremu Mixy, intensywnie nawilżającego. Od razu jak go nałożę to czuję ulgę, dłonie są gładsze i efekt długo sie trzyma smile

23

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Jeśli o Epiltouch chodzi, wspomnianą wyżej maskę w formie rękawiczek, to ja jak najbardziej polecam. U mnie sprawdza się bardzo dobrze. Już kilka razy stosowałam. Złuszcza naskórek i odżywia dłonie:)

24

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Gdzie kupujesz epiltouch? I jak długo trzymasz na dłoniach? Spotkałam się z różnymi maskami.

25

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Najpierw krem nawilżający a jak się wchłonie to olej lniany - najlepsze rozwiązanie, mi pomaga zawsze.

26

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej, szczególnie dłoni i stóp, przeznaczony jest ChemoDry B6. Głęboko natłuszcza (oliwa z oliwek, masło shea), nawilża (mocznik, kwas hialuronowy, pantenol, skwalen i witamina E), działa przeciwzapalnie (alantoina i pantenol), a także usuwa wolne rodniki (witamina E i koenzym Q10).

27

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

KREM ZIOŁOWY DO RĄK HB - moim zdaniem mega to wpłynęło na moją cerę, jest zdrowsza, ładniejsza, w lepszej kondycji. Pewnie, że cera zyskuje dopiero dzięki stopniowej pielęgnacji, no ale właśnie, trzeba umieć o to wszystko odpowiednio zadbać. Stopniowo zawsze będzie coraz lepiej - skóra zrobi się miła w dotyku. Bez pielęgnacji, nie ma na to szans.

28 Ostatnio edytowany przez słomka (2017-05-25 14:55:03)

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

A znacie maskę złuszczającą do rąk epiltouch? Właśnie jestem po zabiegu, rewelacja smile

29

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Szczerze mówiąc nie miałam okazji. Co to za maska i jak działa? Dobra jakas?

30

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Też nie słyszałam o tej konkretnie masce. Chętnie dowiem się, gdzie można ją kupić. smile

31

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Nakładasz rękawiczki na dłonie, trzymasz około 20 minut i tyle wink
Kupujesz online, najlepiej tu beautyalley.pl albo w douglasie.

32

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

A nie schodzi po nich skóra? Zastanawiam się właśnie czy ich nie kupić.

33

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Nie schodzi. Nakładasz rękawiczki, po określonym czasie zmywasz i to wszystko. Efekt widoczny jest od razu i to jest w nich chyba najfajniejsze. smile

34

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Polecam  Hiszpański krem  Instituto Espaniol  z mocznikiem UREA KREM Na POPĘKANĄ SKÓRĘ 150ML.
Na mnie działa cuda.Szybko  nawilża i wchłania .
Pozdrawiam

35

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Tama, a najpierw robisz rękawiczki a potem malujesz paznokcie czy odwrotnie? Bo jeśli nie niszczyłyby lakieru to teoretycznie lepsza opcja zrobić po malowaniu, bo zaraz złuszczyłoby się to co pojawiło się przypadkiem na skórkach i efekt jak u kosmetyczki. Muszę raz wypróbować jak to wyjdzie.

36

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Ja na popękaną skórę dłoni używam maści witaminowej z wit. A. Do tego w ciągu dnia smaruję ręce kremami, serum, co akurat mam pod ręką. Kremy na dzień wybieram te szybko wchłaniające się, o lekkiej formule, ale zwracam uwagę, by były tam masła, albo olejki. Kremy na noc wybieram cięższe, bardziej skoncentrowane.

37

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

a patrzyłaś na serię kremów Oeparol Nie wiem czy jest do rąk ale ja mam do twarzy na noc i dzień i jest najlepszy jaki kiedykolwiek miałam. W sumie to teraz już raczej nie będę zmieniała pasuje mi ten oeparol także zostaje ze mną

38

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Epiltouch kupiłam, bo wiedziałam, że w najbliższym czasie nie będę miała czasu na wizytę u swojej kosmetyczki, a musiałam zrobić sobie manicure przed wakacjami smile Jestem pozytywnie zaskoczona efektem jaki uzyskałam smile

39

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Na twoim miejscu najpierw zregenerowałabym skóre jakimś olejkiem- nałoż go wieczorem i założ rękawiczki, żeby dobrze je zmiekczyc. A jak już skóra w miarę odżyje to zacznij robić regularne peelingi- zobacz sobie z eveline peeling do dloni, tani, w saszetce, a bardzo dobry. Wygladzi ci ladne skore

40

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Polecam dostępny w naszym sklepie, krem do rąk Beaute Marrakech, który zawiera olej arganowy, ze słodkich migdałów, masło shea, szafran i aloes. Odżywia i regeneruje skórę dłoni, która staje się nawilżona i wygładzona.

Krem zabezpiecza przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych i dobrze się wchłania.

marokosklep.com

41

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Tutaj z całą pewnością wszystko skłania się do stosowania dobrych i sprawdzonych kosmetyków do pielęgnacji skóry dłoni, w szczególności chodzi mi o krem nawilżający. Czego używałaś do tej pory?

42

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Potwierdzam skuteczność stosowania kremu ziołowego HB - u mnie działa, fajnie i pozytywnie odmienia cerę, sprawia, że wygląda ona normalnie, ale oczywiście swoje nad takim efektem trzeba się napracować. Aktualnie nie mam żadnych problemów, kremu używam raz dziennie, z rana i przez cały dzień mam święty spokój. A jak u was?

43

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Ja pozbyłam się problemu z popękaną skórą dzięki kremom. Teraz, żeby utrzymać efekty pozbywam się obumarłego naskórka raz na kilka tygodni robiąc maskę delikatnie złuszczającą epiltouch. Do tego regularnie używam kremów do rąk i po problemie. smile

44

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Podstawą teraz kiedy na dworze mamy niższe temperatury jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji dłoni i twarzy, w szczególności polecam kremy intensywnie nawilżające z aloesem lub gliceryną.

45

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

KREM ZIOŁOWY DO RĄK od HB - i jest w porządku. Kosmetyk wymaga tylko systematycznego stosowania.
Skóra powinna się zrobić gładka, dłonie będą przyjemne w dotyku. Docelowo powinno być naprawdę zdecydowanie lepiej.
A jak tam u was? Doświadczenia podobne? Napiszcie coś o nich.

46

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Krem ziołowy do rąk od HB i wszystko powinno być w najlepszym porządku.
Nie mieliśmy jak dotąd problemów, ale swoją drogą to przyznaję, że znalezienie jakościowego kosmetyku jest trudne.
W tym przypadku rzeczywiście widzę duże korzyści, nie mam takich problemów skórnych.
Skóra jest po prostu sucha.

47

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Ja jak najbardziej polecam kremy do rąk z Farmony. Ale jeśli miałabym polecić tylko jeden krem to zdecydowałabym się na  kremo-maskę do dłoni Velvet Hands. Jest najlepsza jeśli chodzi o regenerację dłoni oraz intensywne nawilżenie. Czasami nawet stosuje ją na stopy big_smile. I w tym przypadku również super się sprawdza wink

Ja kupuję przez strony internetowe, ale najczęściej ze strony: hedoni.  pl   /pielegnacja-dloni/   673-farmona-velvet-hands-kremo-maska-do-dloni-500ml-5900117001349.html
Mają najlepsze ceny.

48

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Popekane dlonie to jest jakas masakra. Moj tata ma od podkladania w piecu. Zawsze tez masc z wit a i kremy - ostatnio evre uzywal ale tak srednio.
trzeba w kazdej wolnej chwili smarowac, zeby jakas ulga tez byla, bo bol jest niesmaowity  przy takich rankach ;/

Uśmiechaj się do ludzi!

49

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Jezu i jeszcze najgorsze jest to, że cały czas sa popekane pomimo ze nie ma przeciez mrozow. U was tez? No masakra... a naprawde regularnie staram sie pielegnowac. Kupowalam w drogerii juz przerozne no ale efekt slaby. Teraz to i krew sie pojawia. dzisiaj w aptece kupilam Cetaphil DA Ultra z pantenolem i silikonem w skladzie zeby zadzialac i kojaco na podraznienia i regenerujaco. 3 czerwca mamy wesele, wiec musowo musze cos zrobic z tymi łapkami ;/

50

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Polecam używać mydełka naturalnego marki bee-eco , można zamówić z ich strony bee-eco.pl , ja stosuję od kilku miesięcy takie mydła i znakomicie nawilżają skórę smile

51

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Polecam krem do rąk Argan My Love, który ze względu na zawartość oleju arganowego, rycynowego, masła shea, a także werbeny, jest prawdziwą bombą witaminową big_smile Zapobiega utracie wody i pomaga odbudować warstwę ochronną. Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, które wywołane zostały wiatrem, śniegiem, a także wysoką i niską temperaturą.

marokosklep. com

marokosklep.com

52

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Mydła naturalne to jest to smile też lubię te z bee-eco , świetne mydła naturalne sprzedają. Ja kupiłam raz na próbę 2 a potem zaczęłam zamawiać często po kilka sztuk różnych zapachów. Moje ulubione to lawendowe, ale też bardzo lubię kokosowe smile

53

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Zdecydowanie polecam po prostu krem do rąk HB i wszystko będzie w porządku. Cera nie wymaga specjalnych cudów, tylko normalności.
Jakościowy, naturalny kosmetyk jest w stanie zmienić naprawdę wiele, ale to już w sumie wszystko zależy od was.
Pilnujcie absolutnych podstaw. Będzie ok.

54

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Ja się niestety kompletnie na tym nie znam... Nie będe w stanie pomóc...

55

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Też od zawsze mam problem z dłońmi, ale z polecenia dermatologa stosuję balsam Cetaphil, chyba tylko to na mnie działa. smaruje 3 razy dziennie i jest dobrze. Wygodne też opakowanie ułatwia aplikację.

56

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Fajnie sprawdza się też spanie w bawełnianych rękawiczkach. Przetestowałam - rano budzę się z dłońmi zregenerowanymi, miękkimi. Jest to o wiele lepsze niż stosowanie tych rękawiczek nawilżających, które są jednorazowe.

57 Ostatnio edytowany przez malinowaen (2018-06-19 09:58:41)

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Też miałam taką skórę na rękach i nierozważnie pracowałam na działce, drobne ranki się zabrudziły i problem stał się bardzo poważny, dermatolog powiedziała że powinnam jeśli już używać rękawic ochronnych a kiedy ranki się pojawiły od razu smarować je maścią z antybiotykiem, najlepiej MaxiBiotic http://www.doranyprzyloz.com.pl/zakazenie_skory.html  wtedy do zakażenia paciorkowcem by nie doszło

58

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Sporo osób pisało o tej masce w postaci rękawiczek - więc i ja postanowiłam spróbować Epiltouch byOlie. Wybieram się w weekend na imprezę do znajomych, więc jutro już przetestuję maseczkę. Póki co mogę powiedzieć tyle, że jest pięknie zapakowana wink

59

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Na pewno będziesz zadowolona big_smile fajne w tej masce jest również to, że nie uszkadza lakieru czy hybrydy. Ja akurat wiecznie hybrydę na dłoniach mam i jakbym musiała coś poprawiać to nie wiem.. Ja kupuje zawsze trój pak na ich stronie.

60

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Naprawdę można tę maskę stosować nawet na pomalowane paznokcie/hybrydę? To się chyba rzadko zdarza. A wiesz może, jak często tę maskę można stosować? Chyba sobie zamówię

61

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Mozna spokojnie, sama stosuje i hybryda dalej na swoim miejscu smile Ja akurat stosuje raz na miesiąc i wystarcza w pełni.

62 Ostatnio edytowany przez słomka (2018-07-10 21:14:37)

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Nawet co tydzień, jeśli czujesz taką potrzebę. Na stronie poczytaj o stosowaniu http://byolie.com/pl/stosowanie-epiltouch/

63

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Ja kupuję zwykle w trzypaku, bo idealnie mi się sprawdza na wieczór z przyjaciółkami. smile Takie sobie czasem robimy spa domowe dla pięknych dłoni i włosów z maseczkami. smile

64

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Dziewczyny, a czy męska ręka da radę w takiej rękawiczce? Czy raczej będzie za duża. Mam nadzieję przekonać mojego partnera, bo sporo czasu spędza na siłowni i jego ręce to masakra..

65 Ostatnio edytowany przez słomka (2018-07-20 23:13:28)

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Oczywiscie, że tak, jest nawet wersja męska w czarnym opakowaniu http://byolie.com/pl/product/epiltouch-dla-niego/

66

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Spokojnie da radę!

67

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Hmm... krem do rąk HB? Ogólnie - pielęgnacja dłoni porządnymi kosmetykami.
Inaczej cudów nie będzie. Po prostu dopilnujcie podstaw, na pewno będzie w porządku.
Przerabiałam ten przypadek, wiem jak to wygląda. Stosując byle co na pewno efektów nie uzyskacie. Bo niby jak?

68

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Używajcie kremu do rąk HB. Pewnie, że od razu cudów nie będzie, ale stopniowo sytuacja powinna się poprawiać.
Ogólnie - lepiej zapobiegać. Korzystajcie z tych samych kosmetyków to wszystko będzie w najlepszym porządku.
To naprawdę istotne - sama wiem po sobie. Najważniejsza zawsze jest podstawowa pielęgnacja.

69

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

kremy kremami ale warto też robiś sobie raz na jakiś czas maskę złuszczającą, barrdzo fajne są te z byOlie, od rau dają efekt, skóra się robi przyjemniejsza w dotyku, znika szorstkosć, sztos, można je znaleźć w sephorze albo douglasie

70

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Krem do rąk HB - chodzi nie tylko o nawilżenie skóry, ale również o ogólne jej wzmocnienie. Powinno się wam udać nadać jej normalność i zdrowy wygląda, a przynajmniej tak to wyglądało w naszym przypadku.
Nie potrzebujecie cudownych metod - potrzebna jest wam podstawowa pielęgnacja i tyle.
Nic ponadto.

71

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Akurat te rękawiczki epiltouch używam i ja i mąż. Najlepsze dla nas jest to że efekt widać od razu. Mi się to przydaje bo nie mam czasu wiecznie smarować dłoni, a mój mąż.. jak to facet, wiecznie w warsztacie...

72

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Dziewczyny,a  gdzie je kupujecie?

73

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Poczytaj koniecznie o rękawiczkach złuszczających Epiltouch byOlie. Warto wypróbować. Sama stosuję regularnie i jestem bardzo zadowolona. Nie bój się - na pewno nie zniszczą Ci lakieru do paznokci. Po użyciu takich rękawiczek kremy do rąk dużo lepiej się wchłaniają.

74

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Dobry krem z dobrym składem, najlepiej z apteki smile

75

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Proponuję wybrać się do specjalisty, bo w takim przypadku żadne kremy nie pomogą. Może przyczyna leży głębiej i wypadałoby zacząć od zrobienia badań profilaktycznych. Kiedy ostatnio byłyście u lekarza? Jakiś miesiąc temu wykupiłam sobie Twój Raport Zdrowia w Damianie, po 3 dniach dostałam wyniki ze szczegółowym opisem a już następnego byłam u lekarza, bo okazało się, że mam podwyższony poziom glukozy. Sucha skóra może być objawem wielu chorób... chociażby cukrzycy. Więc warto się przebadać.

76

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

ninaa33 napisał/a:

Poczytaj koniecznie o rękawiczkach złuszczających Epiltouch byOlie. Warto wypróbować. Sama stosuję regularnie i jestem bardzo zadowolona. Nie bój się - na pewno nie zniszczą Ci lakieru do paznokci. Po użyciu takich rękawiczek kremy do rąk dużo lepiej się wchłaniają.

A można spytać co jest w składzie takich rękawiczek?

77

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Olga napisał/a:
ninaa33 napisał/a:

Poczytaj koniecznie o rękawiczkach złuszczających Epiltouch byOlie. Warto wypróbować. Sama stosuję regularnie i jestem bardzo zadowolona. Nie bój się - na pewno nie zniszczą Ci lakieru do paznokci. Po użyciu takich rękawiczek kremy do rąk dużo lepiej się wchłaniają.

A można spytać co jest w składzie takich rękawiczek?

Gliceryna, masło shea, olejek różany i oczywiście składniki, które pomogą złuszczyć martwy naskórek smile

78 Ostatnio edytowany przez słomka (2018-10-15 09:20:02)

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

a po maseczce koniecznie dobry krem, codziennie, regularnie wink Ja polecam ten, od niedawna uzywam, ale naprawdę genialny https://www.doz.pl/apteka/p130986-Botam … kos_30_ml_

79

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Mam już całą listę kremów, maseczek i peelingów. To forum to prawdziwe źródło wiedzy! Zbliża się zima, więc zacznę już robić zapasy kosmetyków do rąk, bo zimą są naprawdę w kiepskim stanie sad Mimo, iż regularnie je smaruję, mam wrażenie, że nic im nie pomaga. Zobaczymy, co wyjdzie z mojej pielęgnacji smile

80

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Ja używam produktów o zdrowienaplus,com i działaja cuda!!!

81

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

kupiłam ostatnio glicerynę do kosmetyczną i sama dodaję do kremu przed smarowaniem. Tak chyba lepiej działa niż jako składnik kremu. Poza tym jak dasz radę to możesz nakremować ręce i spać w bawełnianych rękawiczkach choć ja je zawsze zrzucam przez sen smile

82 Ostatnio edytowany przez olha (2019-01-24 07:20:52)

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Najważniejsze jest wyrobienie sobie dobrych, codziennych przyzwyczajeń. Kluczowa jest całoroczna pielęgnacja skóry dłoni oraz profilaktyczne zapobieganie działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych na delikatny naskórek tej części ciała. Niezawodne będą kremy na bazie naturalnych olejów i maseł, które z jednej strony regenerują i nawilżają skórę od wewnątrz, z drugiej -  natłuszczają i tworzą naturalną warstewkę ochronną. Skóra dłoni bowiem nie tylko posiada bardzo cienką warstwę podskórnej tkanki tłuszczowej ale również wyposażona jest w znikomą liczbę gruczołów łojowych No i tym samym trzeba te bariere wspomagać.

Polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://www.pollenaewa.com.pl/blog/cial … elegnacji/

Jest tutaj opisanych kilka ważnych zasad pielęgnacji dłoni. Których warto jest na co dzień przestrzegac.

Dzisiaj mam ochotę na... smile

83

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

U mnie sprawdza się peeling, do tego maski na dłonie i kremy odżywcze, które stosuję po każdym umyciu rąk. Zimą dłonie są szczególnie narażone na wysychanie - mróz, źle dobrane kremy, suchość w powietrzu...

Zachęcam do odwiedzenia mojej strony internetowej: http://glamglasses.pl/

84 Ostatnio edytowany przez talia (2019-02-07 08:26:29)

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Polecam serdecznie krem z konopi od tego producenta
https://medicalhemp.pl/
Krem nie jest najtańszy, ale warto w niego zainwestować. Jestem z zawodu pielęgniarka i moje dłonie narażone są na ciągły kontakt z płynami dezynfekcyjnymi, przez to moje ręce są w opłakanym stanie po dyżurze, krem Medical Hemp przynosi mi ulgę i świetnie nawilża nadmiernie wysuszona skore. Polecam

Plusy to na pewno
- cena
- bardzo dobre nawilżenie, radzi sobie z suchymi skórkami
- plastikowa i poręczna mała tubka
- gęsta, lepka konsystencja
- wydajność

Jedynym minusem jest dostępność bo do zamówienia jedynie przez internet.

85

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

No w sumie ja używam przede wszystkim na noc wazeliny albo maści z witaminą a i nakładam rękawiczki. w ciagu dnia smaruje tłustym kremem, a nie wodnistym bo przy tej pogodzie to tylko bardziej sprawia, ze skóra pęka ;/

krok po kroku, metr do metra a będzie luźniejsza bluzeczka wink

86

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

tez kiedyś robiłam podobnie z rękawiczkami (takie zimowe smile ) i musze potwierdzić, ze dość fajnie to robi

87 Ostatnio edytowany przez Walewska (2019-05-29 07:49:01)

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Dobrze jest regularnie nawilżać skórę dłoni oraz dbać o to aby przeprowadzić co jakiś czas ich peeling. Dzięki temu wchłanianie składników odżywczych z kosmetyków będzie o wiele lepsze. Niż gdybyśmy nie robiły peelingu.
Czasami warto zdecydować się na zabieg na skórę dłoni. Dobre efekty daje na przykład zabieg mezoterapii igłowej. Który odżywia oraz umożliwia wniknięcie składników odżywczych wgłąb skóry.

Polecam również tę klinikę w Krakowie:
https://bonadea-krakow.net.pl/

W ofercie mają wiele zabiegów na dłonie.

88 Ostatnio edytowany przez słomka (2019-05-29 10:19:21)

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Jeszcze fajną maskę na dłonie okryłam, więc też Wam podrzucam https://www.doz.pl/apteka/p133454-Enilo … rekawiczki

89

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Przede wszystkim regularność w pielęgnacji, jak również odpowiednie nawilżenie całego organizmu od środka. Co do samego kosmetyku, który mogłabym polecić to chyba najlepszym wyborem w tym wypadku bedzie kremik od Bielendy z serii japan beauty, ten z jaśminem i sake. Łagodzi pękniecia, regeneruje i zmiękcza naskórek smile

90 Ostatnio edytowany przez maltanka (2019-06-20 22:41:17)

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Dziewczyny, wypróbujcie sobie After Workout https://awcream.com/ , to taki specjalny krem regeneracyjny do dłoni rzekłabym "specjalistyczny" bo używają go też kulturyści. Nie ma sobie równych jeśli chodzi o regenerację skóry rąk, nawet jeśli mówimy o odciskach

msadvertising.pl

91

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Ostatnio kupiłam na promocji w drogerii bardzo ładnie opakowane, poręczne do torebki masełko do rąk Bielendy odżywczy banan. Kupiłam je głównie ze względów estetycznych i faktu, że uwielbiam zapach banana w kosmetykach <3 Muszę wam powiedzieć, że pozytywnie zaskoczył mnie ten produkt, ponieważ bardzo szybko rozprawił się z moimi nadmiernie przesuszonymi po urlopie nad morzem dłońmi. Miałam nosić je tylko w torebce, a teraz kupiłam drugie opakowanie, żebym mogła mieć je też w domu, pod rękom big_smile

92

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

wypróbuj Lemon Fresh z Eveline smile ja go stosuję od niedawna, ale już moge powiedzieć, że to jeden z najlepszych kosmetyków do dłoni. Plus za cenę bo kosztuje z 6-7 złotych, a jest mega wydajny. Do tego super nawilża skórę i chroni ją, wygładza no i pięknie pachnie smile

93

Odp: Popękane dłonie - jak dbać ?

Naturalny skład ponad wszystko!!! Do całego ciała stosuję linię Botanic Spa Rituals Bielendy. Krem do rąk z ostropestem i szałwią sprawdza się nawet w mroźne dni.