1 2012-12-03 10:19:25

Temat: Tabletki Artizia

Witam,
Od niedawna używam tabletek antykoncepcyjnych artizia musiałam zmienić z lesinelle. Kończę pierwsze opakowanie i ogólnie wszystko jest w porządku nie przybrałam na wadze, skóra jest ładna i bez wyprysków ale.... jest właśnie jedno ale po tych tabletkach mam straszne wahania nastroju, często mam zły humor i odbija się to niestety na wszystkich wokół. Mam nadzieje, że tan stan jest chwilowy i po jakimś czasie przejdzie. Czy wy też macie podobne odczucia w związku z tymi lub innymi tabletkami?

2 2012-12-06 17:06:44

Odp: Tabletki Artizia

Najlepszym wyjściem jest wybrać się do ginekologa i ewentualnie zmienić tabletki. W większości przypadków, w moim również lekarz nie przeprowadził żadnych badań przed wypisaniem mi tabletek ( na szczęście nie mam żadnych skutków ubocznych). Wiele kobiet skarży się na zmianę zachowania i labilność emocjonalną podczas zażywania antykoncepcji. Hormony w naszym organizmie odpowiadają za nasze zachowanie i funkcjonowanie, dobrze znamy uczucie gdy przed miesiączką nastrój zmienia się jak w kalejdoskopie - hormony. Biorąc tabletki ingerujemy w naszą gospodarkę hormonalną i odczuwamy tego konsekwencje.

3 2013-01-30 15:01:49

Odp: Tabletki Artizia

Takie wahanie nastroju też miałam. Moja Pani doktor powiedziała jednak, że takie zachowanie minie. Po trzech miesiącach minęło i teraz już jest wszystko w porządku.