1 2012-12-03 10:19:25

Temat: Tabletki Artizia

Witam,
Od niedawna używam tabletek antykoncepcyjnych artizia musiałam zmienić z lesinelle. Kończę pierwsze opakowanie i ogólnie wszystko jest w porządku nie przybrałam na wadze, skóra jest ładna i bez wyprysków ale.... jest właśnie jedno ale po tych tabletkach mam straszne wahania nastroju, często mam zły humor i odbija się to niestety na wszystkich wokół. Mam nadzieje, że tan stan jest chwilowy i po jakimś czasie przejdzie. Czy wy też macie podobne odczucia w związku z tymi lub innymi tabletkami?

2 2012-12-06 17:06:44

Odp: Tabletki Artizia

Najlepszym wyjściem jest wybrać się do ginekologa i ewentualnie zmienić tabletki. W większości przypadków, w moim również lekarz nie przeprowadził żadnych badań przed wypisaniem mi tabletek ( na szczęście nie mam żadnych skutków ubocznych). Wiele kobiet skarży się na zmianę zachowania i labilność emocjonalną podczas zażywania antykoncepcji. Hormony w naszym organizmie odpowiadają za nasze zachowanie i funkcjonowanie, dobrze znamy uczucie gdy przed miesiączką nastrój zmienia się jak w kalejdoskopie - hormony. Biorąc tabletki ingerujemy w naszą gospodarkę hormonalną i odczuwamy tego konsekwencje.

3 2013-01-30 15:01:49

Odp: Tabletki Artizia

Takie wahanie nastroju też miałam. Moja Pani doktor powiedziała jednak, że takie zachowanie minie. Po trzech miesiącach minęło i teraz już jest wszystko w porządku.

4 2014-07-02 12:36:16

Odp: Tabletki Artizia

To miałaś szczęście że minęło. Mi po pól roku dalej dokazywała huśtawka nastrojów. Partner to po prostu miał mnie dosyć. Mi Artizia nie pomogła musiałam przejść na kontracept. Przytyłam ze 3 kg ale wahań nastrojów nie ma. Na szczeście. Jak Ci nie minie idź do swojej lekarki. Musi Ci dopasować lek taki który najmniej będzie jak najmniej złego tobie robić.