1

Temat: Dziwnie piekące usta co znaczą?

Mam problem z piekącymi ustami.  Bardzo szybko mi pierzchną, potem pękają. Nad nimi tworzy mi się taka czerwona obwódka. Dlaczego tak się dzieje? I co ważniejsze: co mam z tym robić? Macie jakieś sprawdzone sposoby? Takie szybko wysuszające się i piekące usta to bardzo nieprzyjemna sprawa. Poradzicie coś?

2

Odp: Dziwnie piekące usta co znaczą?

co znaczą? pewnie przesuszone są...moja rada: nie rozstawaj się z pomadką ochronną albo wazeliną- czyli natłuszczaj, natłuszczaj i jeszcze raz natłuszczaj. Szczególnie teraz- zimą. Ja tak robię- smaruję wargi kilka razy w ciągu dnia- obowiązkowo przed wyjściem na dwór. Bardzo fajne sa pomadki z nivei albo neutrogeny. I wcale nie drogie. Możesz też stosować maśc z witaminami A i E- na pewno pomoże. Powodzenia

3

Odp: Dziwnie piekące usta co znaczą?

Zapominamy zwykle, że usta są bardzo delikatne. Mają cienką warstwę naskórka i są silnie ukrwione, co powoduje, ze są bardzo wrażliwe przy tym na zmiany temperatury. I dlatego wymagają szczególnej pielęgnacji. Zgadzam się z tym, co napisała Iga- koniecznie trzeba je czymś chronić. Ja używam błyszczyka. A raz w tygodniu funduję swoim ustom delikatny masaż wykonywany. Wykonuję go zwykłą szczoteczką do zębów (o miękkim włosiu), taki masaż usuwa martwy naskórek i pobudza mikrokrążenie

4

Odp: Dziwnie piekące usta co znaczą?

a może to twoje pierzchnięcie ust wcale nie wynika z nieodpowiedniej pielęgnacji. Może masz  alergię na jakiś składnik pasty do zębów. Ja na przykład niestety jestem uczulona na fluor .Usta swędziały, łuszczyły się, bolały po prostu. Smarowałam pomadkami ochronnymi, łykałam witaminę B itp. itd. Ale okazało się, ze to przez pastę d zębów właśnie. Teraz używam takiej bez fluoru i jest o niebo lepiej…

5

Odp: Dziwnie piekące usta co znaczą?

Kiwi! Naprawdę można mieć alergie na pastę do zębów? Olaboga! Chociaż na dobrą sprawę mam wrażenie, że teraz można mieć alergie na WSZYSTKO hmm A tak poza tym to jak ty znajdujesz pastę do zębów bez fluoru? To takie w ogóle są? Ja na spierzchnięte usta używam miodu- oczywiście tylko w domu- smaruje co wieczór grubaśną warstwą, trzymam kilka minut a potem najnormalniej w świecie oblizuję.. Ne oblizuje za to warg na dworze- nigdy!

6

Odp: Dziwnie piekące usta co znaczą?

Ja się nie rozstaję z pomadką ochronną Nivea ale to nie zawsze pomaga. Niestety z tymi kremami itp nie jest w zimie tak prosto. Wszystko ma w sobie wodę, jak się od razu przed wyjściem z domu posmaruje to ta woda zamarznie jeszcze i usta będą bardziej pękać i będą czerwone. Tak przed wyjściem z domu jakieś pół godzinki smaruje twarz kremem i usta balsamem.

7

Odp: Dziwnie piekące usta co znaczą?

Sposób na piękne , gładkie i duże usta- nakładamy na usta dużą ilość pomadki, lub wazeliny i szczoteczkę do zębów delikatnie przez około 2 minuty, jeździmy po wargach. Czasami lekko dociskamy żeby usta się złuściły. Następnie zmywamy wazelinę lub pomadkę. Najlepiej ten zabieg robić na noc jeszcze przed snem nanieść na usta gruba warstwę kremu lub balsamu na bazie miodu lub samego miodu.