Temat: Piękna w ciąży

Dziewięć miesięcy, w trakcie których nosisz pod sercem swoje ukochane maleństwo, to prawdziwa hormonalna rewolucja dla Twojego organizmu. Ich poziom ma niebagatelny wpływ na stan skóry, włosów i paznokci. Dzięki intensywniejszej pracy estrogenów cera przyszłych mam promienieje (często znika problem z trądzikiem), a włosy stają się gęstsze. Neistety, hormonalna huśtawka ma także swoje minusy. W tym okresie mogą pojawiać się jako roztępy, cellulit, plamy pigmentacyjne czy problemy z tzw. pajączkami.
Na szczęście te skutki uboczne ciąży można jeśli nie wyeliminować, to ograniczyć na tyle byś po porodzie szybko odzyskała "swoje" ciało.
Chcesz je poznać, zapraszam do dyskusji:)

2

Odp: Piękna w ciąży

Witam,
jestem obecnie w 16tyg. ciąży, chcialabym jak najlepiej zadbac o siebie i swoja diete, bo wiem ze jak zbyt duzo przytyje to moze to miec niekorzystny wplyw na dziecko, ładną cerę a i zżucić to bedzie ciezko po urodzeniu:D moze zadam glupie pytanie ale co najlepiej pic w ciazy? wiem ze zalecana jest woda mineralna, ale niewiem jaka? a gdy mam juz dosyc wody, to czym moge ja zastapic?

3

Odp: Piękna w ciąży

Polecam oczywiście wodę mineralną.
Przyszła mama powinna wypijać dziennie ok 2,5l wody. Jest to bardzo ważne, ponieważ z tej ody powstaje plyn owodniowy-środowisko życia płodu. Odwodnienie może zatem negatywnie wpłynąć na zdrowie mamy oraz dziecka. Regularne picie wody pomaga także usunąć typowe dolegliwości ciążowe, jak nudności i wymioty.
Woda polecana dla przyszłych mam to woda czysta chemicznie i mikrobiologicznie. Najlepszą wodą będzie woda zalecana w żywieniu dzieci i niemowląt. Jest to woda niskosodowa, niegazowana, wysokiej jakości, np. Żywiec Zdrój, czy Mama i ja.
Zastąpić ją można częściowo robionymi naturalnymi sokami owocowymi. Najlepiej zrobić taki sok samemu w domu, wtedy będziemy pewni, że jest ona napewno pozbawiony barwników i konserwantów.

4

Odp: Piękna w ciąży

Witam, obecnie jestem w ciazy i zastanawiam sie z jakich kosmetykow moge korzystac. Chodzi mi o kosmetyki bez specjalnych oznaczen, ze sa przeznaczone dla kobiet w ciazy.

5

Odp: Piękna w ciąży

W tym szczególnym okresie musi Pani zwrócic szczegolna uwage na to jaki kosmetyk uzywa. Nalezy unikac kosmetykow z substancjami czysto chemicznymi. Najlepiej zeby byly to kosmetyki na bazie wyciagow roślinnych.

6

Odp: Piękna w ciąży

Dokładnie - jak najmniej chemii i będzie dobrze;) Tylko nie można też przesadzać w drugą stronę...bo wtedy okres oczekiwania na maluszka będzie okresem samych wyrzeczeń i odmawiania sobie wszystkiego. Tylko z umiarem i rozsądkiem;)

7

Odp: Piękna w ciąży

Dobrym rozwiązaniem są kosmetyki Alterra - są dostępne w Rossmanie i nie są drogie. Ja używam juz od dłuższego czasu.