Temat: Kosmetyki do skóry naczynkowej

Witam,
skóra naczynkowa, to bardzo wrazliwa, delikatna i krucha skóra, na kosmetyki oraz czynniki atmosferyczne. Najczęstszym problemem tego typu cery są pękające naczynka. Przyczyną ich uszkodzeń mogą być zaburzenia hormonalne, alergia, nadciśnienie, wrodzona nadwrażliwość, czy też problemy układu krążenia i pokarmowego. Posiadając tego typu urodę należy unikać zbyt długiej ekspozycji na słońce, mrozu, wahań temperatury oraz wiatru. Skóra naczynkowa nie lubi też zbyt ciepłej wody. Wymaga ona zatem specjalnej pielęgnacji.

2

Odp: Kosmetyki do skóry naczynkowej

Witam, mam bardzo wrazliwa skore naczynkowa, staram sie bardzo o nia dbac, ale mimo to nadal widze ze naczynka mi pekaja. co robic?

3

Odp: Kosmetyki do skóry naczynkowej

Odkad pamietam mialam delikatna skore, jednak od jakiegos czasu zauwazylam na policzkach zaczerwienienie i siec malenkich czerwonych nitek:( zawsze bardzo dbalam o swoja cere, i lubialam robic maseczki, ale co teraz? cz nadal moge je robic? jakie sa najlepsze dla cery naczynkowej?

4

Odp: Kosmetyki do skóry naczynkowej

amberann,
polecam do cery naczynkowej maseczke z czerwoną glinką. ogólnie mówiąc do cery tego typu należy wybierać maseczki obkurczajaco-uszczelniające. Bardzo dobre recenzje zbiera maseczka z serii Kasztan firmy Bielenda, wiec może warto ją wypróbować? zresztą nie trzeba wydawać majątku na maseczki z drogerii, taka maseczke mozna zrobic rownież w domu, jej skladnikiem powinny byc w tym wypadku: rumianek, szałwia, kiwi, siemie lniane,miód i papaja, twaróg owoce bogate w wit. C (np.porzeczka) czy też do oczyszczania maseczka z drożdży. Do typowej domowej maseczki obkurczającej należy użyć liście kasztanowca, babki lancetowatej, płatków owsianych.

5 Ostatnio edytowany przez joasiap1 (2012-12-13 00:41:15)

Odp: Kosmetyki do skóry naczynkowej

Droga ester12,
jak we wczesniejszym wpisie polecam Ci serum uszczelniające firmy Bielenda z serii Kasztan. Naprawde ma bardzo dobre opinie użytkowniczek tego preparatu.  Przypominm także, aby nie stosować żadnych peelingów, czy też kosmetyków zawierających mentol, alkohol. Polecić ogę również picie naparów  z arniki górskiej, z której można również robić okłady. Należy również pamiętać o stałym używaniu kremu ochronnego najlepiej specjanie przeznaczonego do cery naczynkowej.
Pozdrawiam.

6

Odp: Kosmetyki do skóry naczynkowej

Do cery naczyniowej polecam algi różowe są one przeznaczone do cery naczyniowej i wrażliwej, które aktywnie nawilżają, wzmacniają strukturę naczyń włosowatych i zapobiegają pękaniu naczynek krwionośnych ja mam dużo takich produktów z Jadwigi akurat za algi zapłaciłam ok, 50 zł za opakowanie 250 ml, które jest bardzo wydajne, a zabiegi w gabinecie kosztują dużo więc robiąc to w domowym zaciszu  na pewno zaoszczędzisz. Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał możesz zastosować również maseczkę z glinki czerwonej ponieważ również działa zbawiennie na naczynia krwionośne w tej samej firmie kupisz fajne malutkie opakowania w cenie około 13 zł. Na co dzień używam kremu do cery naczyniowej z tej samej firmy, który zawiera bardzo dużo substancji aktywnych i jest przeznaczony dla cery wrażliwej. Kosmetyki z tej firmy przypadły mi do gustu, ponieważ zawierają w sobie mnóstwo naturalnych składników, bardzo mało konserwantów oraz nie dodają sztucznych substancji zapachowych tylko naturalne ekstrakty. Polecam wejście na ich stronę lub na stronę sklepu internetowego i zapoznanie się z ich ofertą. Warto tez dodać że jest to POLSKA firma smile