1

Temat: Nadciśnienie

Od zawsze miałam trochę za wysokie ciśnienie krwi. Próbuje z tym walczyć, ale słabo mi idzie. Czy są jakieś konsekwencje zbyt wysokiego ciśnienia u młodych osób ? Mam 30 lat. I jak można z nim walczyć ?

2

Odp: Nadciśnienie

Zbyt wysokie ciśnienie to często lekceważona dolegliwość. Niestety ta z pozoru błaha sprawa ma istotny wpływ na cały nasz organizm. Wraz ze wzrostem ciśnienia rośnie ryzyko wielu schorzeń układu naczyniowego, serca oraz mózgu. Nadciśnienie upośledza pracę nerek i może prowadzić do ich niewydolności. Sprzyja również wystąpieniu cukrzycy, zwłaszcza w grupach obciążonych genetycznie oraz nasila jej przebieg. Wieloletnie nadciśnienie stwarza duże obciążenie dla serca, które może w rezultacie ulec niekorzystnym zmianom przerostowym. Dlatego właśnie lekarze biją na alarm i zachęcają do regularnej kontroli swojego ciśnienia. Niestety nie napisała Pani, jak wysokie są wartości ciśnienia. Obecnie ostateczną granicą wysokiego prawidłowego ciśnienia krwi jest 140//85 mmHg. Jeśli Pani wartości mieszczą się jeszcze w tym przedziale, wiele może zmienić modyfikacja trybu życia-zwłaszcza nawet niewielka redukcja masy ciała w przypadku nadwagi oraz włączenie aktywności fizycznej.

3

Odp: Nadciśnienie

Ja tez miałam wysokie ciśnienie to jest ogromny problem.  Na razie jestem na diecie z grapefriutami, które obniżają ciśnienie.  w sezonie letnim warto jeść dużo : truskawek, malin jagód. Świetnie działa tez picie soku z aroni.. no i oczywiscie warto mierzyć regularnie ciśneinie, Tak nawet profilaktycznie. Mój dziadek ma sprzęt z diagnosis.pl i jest bardzo zadowolony ma duży wyswietlacz. Widac  też tam puls. Bardzo fajny aparat do  mierzenai ciśnienia.

4

Odp: Nadciśnienie

Wysokiego ciśnienia nie można lekceważyć. Oprócz leków mozna też zmienić dietę, wprowadzić produkty obniżające ciśnienie. A przede wszystkim ciśnienie należy regularnie mierzyć i zapisywać wyniki. Są różne ciśnieniomierze, ja mam naramienny elektroniczny z Diagnosis, sprawdzony, bardzo dobry, warto, żebyś Ty też taki miala

5 Ostatnio edytowany przez jmali (2017-02-03 11:11:04)

Odp: Nadciśnienie

Konsekwencje wysokiego ciśnienia mogą byc wysokie. Może ono prowadzić do wielu chorób. Tak wiec jeśli masz wysokie ciśnienie to polecałabym przyjmowac regularnie leki oraz trzymać je na stałym poziomie:
http://dobrecisnienie.org.pl/nadcisnien … -tetnicze/

Na tej stronie opisanych jest kilka faktów na temat choroby.

6

Odp: Nadciśnienie

Ech, wysokie ciśnienie to kiepska sprawa, wiem bo sama mam. Przez lata to bagatelizowałam, bo po prostu nie mierzyłam ciśnienia regularnie i nie wiedziałam, że mam nadciśnienie. W końcu wystraszyła mnie moja internistka i teraz od lat chodzę do mojej ulubionej pani doktor, pani Barbary Bogackiej (ze Szczecina), leki biorę, regularnie mierzę ciśnienie i jestem pod stała kontrolą mojej lekarki.

7

Odp: Nadciśnienie

Poza zmianami w stylu życia (zdrowsze jedzenie, więcej ruchu, nie palić, nie stresować się - wiem, łatwo mówić...) możesz spróbować naturalnych suplementów na dobre ciśnienie, np. Sanguiflow - na bazie ekstraktu z pomidora i liści winorośli - słyszałaś o nim?

8

Odp: Nadciśnienie

Witam również mam wysokie ciśnienie biorę leki od mojego lekarza stosuje również Corazon serce z polskiej firmy Molecular Project i jestem mega zadowolona

9

Odp: Nadciśnienie

Polecam produkty od zdrowienaplus,com!