Temat: Podrażnienia po depilacji

Za każdym razem po depilacji mam zaczerwienioną i podrażnioną skórę. Stosowałam już różnych kremów łagodzących przeznaczonych do stosowania po depilacji, ale nie rozwiązują problemu. Skóra długo się goi i nie wygląda to ładnie, do tego swędzi i piecze. Jak sobie z tym radzić?

2 Ostatnio edytowany przez babeczka (2012-12-15 18:26:34)

Odp: Podrażnienia po depilacji

może zmień maszynki do golenia? bo to też może być przyczyna. Radze też używać do depilacji pianki. Lepiej używać czegoś w trakcie depilacji niż po:)

3

Odp: Podrażnienia po depilacji

Po depilacji stosuje kremy specjalnie do tego celu przeznaczone i nie narzekam na zaczerwienienia. Żadnych perfumowanych kremów czy balsamów. Może w tym problem?

4

Odp: Podrażnienia po depilacji

a żeby złagodzić podrażnienie to proponuję sudocrem, dostępny w każdej aptece, a nie zdziwiłabym się jakbyś miała go nawet w domu, bo jest bardzo popularny

5

Odp: Podrażnienia po depilacji

Stosuję maszynek takich z żelem łagodzącym i chłodzącym potem również kremem smaruje z ziaji, uważam że jest delikatny i nie perfumowany. Ale muszę przyznać, że odkąd zaczęła się zima po każdym goleniu mam zaczerwienione i piekące oraz swędzące i niestety przez to nieładnie wyglądające pachy. To bardzo delikatne miejsce i nie wiem czego innego używać zamiast maszynki. Co stosujecie do takich miejsc?

6

Odp: Podrażnienia po depilacji

Też ma Sudocrem,stosuję go bardzo często.Jest on bardzo łagodnym kremem i bardzo łagodzi ból.W każdej aptece go kupisz,w każdym domu powinien być ten krem.

7

Odp: Podrażnienia po depilacji

Każda ma inny rodzaj skóry i na każda kobiete pewnie inny balsam działa. Ważne, żeby był przeznaczony do pielęgnacji po depilacji bez dodatków zapachowych. Ja stosuje Sudocrem i nie narzekam, bo nie mam żadnych zaczerwień ani podrażnień.

8

Odp: Podrażnienia po depilacji

U mnie też sudocrem działa cuda na wszelkie podrażnienia, również te po goleniu czy depilacji. Polecany jest również na trądzik, bo łagodnie wysusza skórę i przyspiesza gojenie.

Odp: Podrażnienia po depilacji

Twoja skóra jest bardzo wrażliwa jeśli chodzi o tradycyjne metody depilacji. Możesz pomyśleć o laserowej depilacji owłosienia, jeśli problem będzie wciąż obecny. Spróbuj zmienić maszynkę na nową i ostrą. Przygotuj skórę do golenia: wykonaj peeling, nigdy nie gól włosów na sucho, stosuj żele do golenia, a w przypadku braku, możesz siegnąć po odżywkę do włosów, która je zmiękczy. Możesz też zamiast żelu lub pianki użyć zwykłej oliwy z oliwek. Po goleniu i osuszeniu ręcznikiem koniecznie nałóż delikatny balsam.

10

Odp: Podrażnienia po depilacji

Także polecam depilację laserową. Efekt może się utrzymać w miarę długo odciążając od codziennej depilacji, czyszczenia maszynek czy samo ich kupowanie. Sam efekt depilacji zależy od indywidualnego podejścia gabinetu do klienta oraz samego klienta gdyż skuteczność tego typu depilacji zależy w dużej mierze od karnacji i owłosienia . Czy boli? Czasem, bolesność zabiegu jest związana z unerwieniem miejsca wzrostu włosa. Co do lasera polecam Light Sheer Duet, używa go gabinet depilacji laserowej Laser Glamour w Łodzi i z opinii wiem że jest skuteczny względem zapowiedzi. Jeśli chcesz przeczytać o tym laserze i depilacji tutaj jest link:  laserglamour.pl/index.php/zabiegi-depilacji-laserowej-w-lodzi/laser-light-sheer-duet-lodz.html