1

Temat: mikrodermabrazja

hej, chciałabym dowiedzieć się od Was czegoś na temat mikrodermabrazji. Czy któraś z Was może miała i wie czy to boli, jak to się na prawdę odbywa i jakieś relacje może . Mam skóę alergiczną, która nie była dawno oczyszczana a znalazłam gdzies informacje o tym zabiegu.

Prosze o jakieś inromacje będę wdzięczna za opisy smile

2 Ostatnio edytowany przez Kaem (2012-12-18 13:27:32)

Odp: mikrodermabrazja

Witam:) Mikrodermabrazja polega na oczyszczaniu z powierzchni skóry resztek wydzielin gruczołów skórnych (łój, pot), zrogowaciałych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń w postaci brudu, pyłu, mikroorganizmów, resztek makijażu i innych kosmetyków. Skóra po niej jest oczyszczona, delikatnie rozjaśniona i ,,bije" świeżość.. Zabieg powinno się wykonywać najlepiej co miesiąc..tak jak trwa cykl życia komórek naskórkowych (ok. 28dni). Zabieg nie jest bolesny, można jedynie odczuwać delikatny dyskomfort w miejscach gdzie skóra jest cieńsza np. skronie. Jeśli masz skórę bardzo wrażliwą to bardziej polecam peeling kawitacyjny..Ciężko jest mi powiedzieć czy potrzebujesz mikrodermabrazji..bo nie widzę Twojej twarzy:) Jak pójdziesz do profesjonalnej kosmetyczki to powinna doradzić jakiego zabiegu potrzebujesz..:)
Sam zabieg mikrodermabrazji odbywa się poprzez przesuwanie głowicy po skórze za pomocą aparatu posiadające końcówkę (diamentową lub korundową )z podciśnieniem zasysającą starte fragmenty skóry.
Zamiast mikrodermabrazji można jeszcze stosować kwasy chemiczne (AHA, glikolowy, salicylowy).

3

Odp: mikrodermabrazja

Niestety miałam robioną mikrodermabrazję, bo kosmetyczka nie pomyślała o tym, aby mnie poinformować, że to dla cery naczynkowej zupełnie zła opcja, mogąca mieć naprawdę nieciekawe konsekwencje. Dopiero umówiwszy się na wizytę do innego salonu, pani widząc moją skórę stwierdziła, że lepiej zrobić mi mezoterapię, aby nie rozszerzać mi dodatkowo naczynek.

4

Odp: mikrodermabrazja

Znajoma poddała się temu zabiegowi i była bardzo zadowolona. Pierwszy efekt był widoczny już po pierwszym zabiegu. Zdecydowała się na mikrodermabrazję diamentową i twarz miała jaśniejszą już po pierwszej wizycie. Cera po 5 zabiegach była już bardzo gładka, pory zaczęły się zmniejszać. Nie spodziewała się kompletnie takiego efektu.

5

Odp: mikrodermabrazja

Zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Są różne rodzaje mikrodermabrazji: diamentowa, korundowa i tlenowa. Efekt złuszczenia naskórka i podjęcia działania zalezy od siły mechanicznej która kosmetyczka wkłada w wykonanie zabiegu, czasu który poświęci na każdą partię twarzy oraz ilości ruchów wykonanych w jednym miejscu, jak równiez przy diamentowej- od grubości/ziarnistości końcówki diamentowej.
Oczywiście- przy skórze naczynkowej, atopowej i nadreaktywnej odradzam. Natomiast Sucha, normalna, tłusta- diamentowa jak najbardziej, w połączeniu  nawet z kwasami w serii oraz maską chłodząco łagodzącą.
Jeśli chodzi o te cery wrażliwe itp-można zrobić mikro tlenową lub zastąpić ten zabieg kawitacją robioną najpierw co tydzień (jest dużo tańsza niż mikro) a potem co dwa tyg. Równiez można połaczyc z kwasami dla lepszego efektu. A osobiście polecam do takich zabiegów dołączyć Piling Salacia Arius, ktory już przetestowałam, jest to piling w żelu (nie enzymatyczny, peel of ani scrub), który nakłada się na oczyszczoną SUCHĄ skórę, a następnie masuje okrężnymi ruchami aż do wyschnięcia i "zrollowania" naskórka, najepiej każdą partię twarzy (bądź ciała małymi fragmentami)osobno bo wtedy wiemy skąd ten naskórek złazi. Można strzepac lub zmyć. Skóra jest rozjaśniona wygładzona i nawilżona. Robiąc go regularnie w domu nie będziecie musiały już chodzić na takie zabiegi smile Po kawitacji lub mikro-daje efekt jak po kwasach ale na szczęście unikamy tych złych efektów czyli podrażnienia, zaczerwienienia, dyskomfortu itp. Dostaniecie go w firmie Japan Cosmetics- w siedzibie w warszawie lub w sprzedaży wysyłkowej:) Uwielbiam go!:)