1

Temat: pomocy

Zastanawiam się, co powinnam zrobić. Od ok. 160 dni nie mam okresu. Mam upławy oraz wysypkę w postaci dużej ilości małych, jasnych grudek na wargach sromowych, która najlepiej nie wygląda. Jak chciałam zacząć współżycie, strasznie mnie bolało, więc nie mogłam. Okres mam nieregularny od prawie zawsze. Zresztą, sama dopiero mam 19 lat.
Byłam u lekarza. Powiedział, że z okresem poki co nic nie zrobi, mam przyjść za miesiąc, bo to za wcześnie (czy to jest normalne? ). Na wysypkę, której nawet nie zobaczył, przepisał mi krem. Nie wysłuchał nawet, że od innego lekarza dostałam leki:
ginalgin, a wcześniej przyjmowałam propolis i rosalgin, jednak z marnym skutkiem. Znaczy się dzisiaj ostatni raz przyjmuje ginalgin, ale wysypka wciąż jest. Na ulotce wyczytałam, że upławy mogą być podczas przyjmowania leku...
Co powinnam zrobić w tej sytuacji?
Pomocy.

2

Odp: pomocy

Powinnaś natychmiast udać się do innego ginekologa ten widocznie nie przejoł sie twoimi problemamy na poważnie masz 19 lat i okres powinniej już być miare o czasie a skoro tak nie jest to gdzies musi być przyczyna no i ta wysypka to może jakś grzybica lub podrażnienie nie zwlekaj tylko idzi do innego gina

3

Odp: pomocy

Z tego co piszesz, masz typowe objawy grzybicy. Idź do lekarza po skierowanie na badanie czystości pochwy. Robią je w każdej przychodni. Pielęgniarka pobiera odrobinę wydzieliny i następnego dnia masz wynik, z którym idziesz do PORZĄDNEGO ginekologa. Na grzybicę najlepszy jest Clotrimazol w tabletkach dopochwowych i w kremie do stosowania na narządy na zewnątrz. Jeżeli miałaś bliski kontakt z partnerem (dotykanie), powinien on także stosować krem równolegle z Tobą. Musisz też używać osobnego ręcznika, pościel trzeba po kuracji wygotować, bieliznę po zdjęciu wieczorem zamoczyć w płynie do prania, wszystkie rzeczy osobiste do prania trzymać i prać oddzielnie od rzeczy pozostałych domowników.

www.biopiekno.pl - Kosmetyki naturalne, ekologiczne, organiczne i mineralne.

4

Odp: pomocy

Niestety sporo jest takich ginekologów, którzy leczą w ciemno. A powinni zrobić chociaż badanie czystości pochwy a najlepiej posiew i wtedy leczyć. Dlatego warto czasami zmienić ginekologa lub iść do jakiegoś poleconego przez koleżanki (mamę, ciocię itd.) prywatnie. Do tego dobrze łykać probiotyk na wzmocnienie mikroflory pochwy i używać płyn do higieny intymnej o pH 3,5. Ja mam lacibios femina protecta i świetnie się sprawdza, bo chroni przed infekcjami i łagodzi drobne podrażnienia, które czasem mam po stosunku albo od bielizny.