1 2013-01-18 23:49:43

Temat: plastry transtec

Czy ktoś z was (waszych znajomych lub bliskich) stosował plastry transtec? Jak one właściwie działają? Czy rzeczywiście są pomocne przy walce z silnym bólem (nie wiem czemu ale jakos podawanie lekarstw „plastrowo” srednio do mnie przemawia..) czy uzywanie tych plastrow może wywołać jakies skutki uboczne?

2 2013-01-18 23:51:05

Odp: plastry transtec

Plastry Transtec zawierają buprenorfinę czyli silny, opioidowy lek przeciwbólowy. Przepisywane są na receptę. Działanie plastra polega na uwalnianiu buprenorfiny ze stałą, zależną od wielkości plastra szybkością przez okres do 96 h. Dawki tego leku w plastrach mogą być różne (najmniejszy uwalnia , z tego co pamiętam, 35 µg/h)

3 2013-01-18 23:53:21

Zgodnie z ulotką dzialania niepożądane , które mogą wystąpić to: „nudności, zawroty głowy, uczucie zmęczenia, ból głowy, senność, nadmierne uspokojenie, wymioty, zaparcia, nadmierne pocenie się, obrzęki, duszność, rumień i świąd po usunięciu plastra. Buprenorfina może wpłynąć niekorzystnie na reakcje, pogarszając zdolność kierowania pojazdami i obsługiwania urządzeń mechanicznych”

4 2013-01-18 23:54:52

Plastry te stosuje się m innymi do zwalczanie silnego bólu ostrego i przewlekłego w okresie okołooperacyjnym, bólu w przebiegu zawału serca, silnego lub umiarkowanego bólu nowotworowego, bóli pourazowych, bólu w chorobach układu nerwowego -rwa kulszowa.
Ja stosowałam właśnie z tego ostatniego powodu- wlasnie Transtec 35.W moim przypadku jedynym skutkiem ubocznym było zaczerwienienie i swedzenie skory po odklejeniu plastra- ale samo przeszlo po 2 dniach

5 2013-01-18 23:55:57

Moja mama dostala te plastry przy chorobie nowotworowej. W jej przypadku niestety objawy uboczne wystąpiły. Miala goraczkę, opuchnięte stopy, nudności, zawroty glowy. Ponieważ mama przedtem brala tramal i nie chciala do niego wracac to po konsultacji z lekarzem stwierdzila, ze sprobuje te objawy przetrzymac. I cos w tym jest bo po 3 plastrze organizm się jakgdyby przyzwyczail i brylo lepiej… nie idealnie ale lepiej