141 Ostatnio edytowany przez słomka (2018-08-31 20:15:20)

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Do pielęgnacji suchej skóry raczej nie używajcie środków z mydłem itp. bo to wysusza. Najlepsze będą dermokosmetyki. Ja bardzo lubię Enilome z doz.pl. Płyn micelarny jest bardzo dobry, żel do mycia twarzy też. A ostatnio kupiłam też taką maseczkę: https://www.doz.pl/apteka/p125546-Enilo … kowa_50_ml Zawiera aktywną witaminę C, a słyszałam, że to świetnie działa na naczynka, a niestety mam z tym problem. Myślę, że po 3-4 tygodniach powinnam już widzieć jakies efekty, dam znać smile

142

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Przesuszona skóra może być objawem poważnych chorób więc nie należy tego bagatelizować a co gorsza liczyć na działanie kremów natłuszczających. Proponuję zrobić sobie podstawowe badania, ostatnio wykupiłam tzw. Twój Raport Zdrowia (w tym było 11 badań laboratoryjnych) zapłaciłam 79 zł i to w Warszawie więc naprawdę mało, tym bardziej, że takich badań nie robimy codziennie, całe szczęście jestem zdrowa jak ryba.

143

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Nie będę tutaj przesadnie odkrywcza, ale polecam stosowanie dobrego kosmetyku nawilżającego, ale nie mam na myśli tylko kremu. Ja zaczęłam używać nawilżającego płynu miceralnego do demakijażu 3w1 od Bielendy z serii Hydra Care i chyba tak naprawdę ten produkt dał mi najlepszy efekt. Oczywiście wspieram pielegnacje buzi odpowiednim kremem, ale płyn dużo pomógł wink

144

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Ja polecam żel z aloesu mi bardzo pomaga

145

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

ja pamiętam ze na suchą skórę to miałam specjalny krem nawilżający jakis oliwkowy, do tego tez (do dzisiaj) stosuje krem pod oczy remescar na cienie i worki pod oczami, bo o dziwo to jeden z nielicznych kremów pod oczy,który nie wysusza skóry.

146

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

dermokosmetyki

147

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Proponuję olej arganowy, który jest bogatym źródłem kwasów omega-6 i omega-9, dzięki czemu odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry. Jako skuteczny emolient zmiękcza barierę naskórkową i pozostawia ochronną warstwę okluzyjną. Zalecany jest do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka i przesuszonej osób starszych.

marokosklep. com

marokosklep.com

148

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Mam pewny kosmetyk do cery suchej - fridge.pl/1-1-face-the-cream
On nadaje się też do cery dojrzałej. Co mogę powiedzieć? Nie kupiłam dlatego, że naturalny, tylko ze względu na rekomendacje koleżanki.
Używam od ponad miesiąca. Na pewno zauważalna poprawa stanu cery, mniejsze zmarszczki, skóra lepiej nawilżona, bardziej elastyczna, miła w dotyku. Sama jestem ciekawa, jak to się będzie dalej rozwijało. Na pewno to pierwszy kosmetyk, który faktycznie dał mi widoczne efekty w ciągu kilku tygodni.

149

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

serum różane albo olejki, najlepiej macedamia

Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz też to zrobić. - Walt Disney

150

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Na moją dojrzałą skórę bardzo dobrze działa Kuracja Młodości Bielendy. Krem 40+ ze śluzem ślimaka jest naprawdę rewelacyjny. Ja wybrałam nawilżający krem przeciwzmarszczkowy z tej serii i mimo początkowego negatywnego nastawienia do produktu jestem mile zaskoczona. Kondycja mojej skóry znacznie się poprawiła i twarz jest bardziej sprężysta.

151

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Jak dla mnie najlepszy jest żel aloesowy.

152

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Może warto zapytać specjalisty? Ja w takich kwestiach staram zwracać się bezpośrednio do swojego lekarza. Jak nie mogę to zadaje pytanie na przykład na lekarzpomaga.pl Specjalistę od dermatologii również mają, bo ostatnio walczyłam z przebarwieniami i skorzystałam z ich szybkiej pomocy.
Oczywiście do niczego Cię nie namawia, no może trochę do tego żeby się nie poddawać i starać się o lepszy wygląd swojej skóry. Tak po ludzku, dla siebie smile

153 Ostatnio edytowany przez jmali (2018-10-03 13:18:36)

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

NO daj sobie spokoj.... Z byle pierdółką nie bedziemy chodzili od razu do lekarza. Sama mam suchą skórę, szczególie po lecie. Bez codziennego balsamowania nog sie nie obejdzie,  ponieważ łuszcza mi sie.

Staram sie co drugi dzien robić peeling, odkrylam ostatnio bardzo fajne balsamo peelingi do ciała Over cosmetics. Dobrze usuwają naskórek a  jednoczesnie skóra po takim peelingu nie jest sucha i mam wrażenie, ze jest o wiele bardziej nawilżona.

Można je zamówić na tej stronie:
https://over-cosmetics.pl
https://over-cosmetics.pl/wp-content/uploads/2017/06/peeling_cream-1-300x300.jpg

154

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Super muszę wypróbować ten peeling

155

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Jak nie znajdziesz ciekawej opcji, to ja proponuję Ci zajrzeć na stronę tego portalu. Zrzesza on doświadczonych lekarzy, którzy zawsze rzetelnie odpowiadają na zadane pytania przez użytkowników. lekarzpomaga.pl jak będziesz miała chwilkę, to możesz zajrzeć.

156

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Dermokosmetyki wink Poważnie, to nie to samo co zwykły krem czy balsam, one po prostu wnikają głębiej i lepiej nawilżają. Zobaczcie sobie na przykład enilome z doz.pl

157

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Tak ja też polecam dermokosmetyki

158

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Są takie kule do kąpieli z olejem z wiesiołka i witaminami Gal. Kosztuje to kilka złotych, a nawilża skórę rewelacyjnie, później już nie trzeba stosować balsamu. No i kule mają naturalny skład, a olej z wiesiołka nie tylko nawilża ale i redukuje świąd skóry.

159

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

pić dużo wody aby ją nawadniać, a żeby nawilżyć to ja zawsze smaruje olejkiem bio oil, szybko się wchłania, powoduje, ze skóra jest dobrze nawilżona i odżywiona, ja przeważnie smaruje nim całe ciało łącznie z twarza rano i wieczorem.

160

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

słomka napisał/a:

Do pielęgnacji suchej skóry raczej nie używajcie środków z mydłem itp. bo to wysusza. Najlepsze będą dermokosmetyki. Ja bardzo lubię Enilome z doz.pl. Płyn micelarny jest bardzo dobry, żel do mycia twarzy też.

Zamawiałas on line czy w stacjonarnym DOZ aptece? Ciekawi mnie jak z czasem dostawy, bo jest bardzo nie droga.

161

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Na DOZ moż na sobie zamówić kosmetyki enilome, one są na prawdę świetne dla suchej skóry. Ja mam taką na prawdę mega suchą i świetnie sobie radzą, ale używam ich na co dzień.

162

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

dobry krem nawilżający zawierający np. masło shea oraz emulsję do kąpieli

163

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

HiacyntaPs napisał/a:

Na DOZ można sobie zamówić kosmetyki enilome, one są na prawdę świetne dla suchej skóry. Ja mam taką na prawdę mega suchą i świetnie sobie radzą, ale używam ich na co dzień.

Jak zamawiasz z DOZ i masz suchą skórę to sprawdz sobie też Atoperal Plus. To emulsja do ciała dla skóry suchej, wrażliwej i atopowej. Rewelacyjna jest :)

164

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

trzeba się nawilżać od zewnątrz i od wewnątrz, sam krem nie pomoże. ja stosuję relipidum+ marki ava, do tego staram się pić jak najwięcej wody, szczególnie w lecie.

165 Ostatnio edytowany przez talia (2019-01-02 07:02:01)

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Jeśli macie problem z suchą skórą, polecam zapisać się do dermatologa i przebadać skóre..... Dermatolog powinien zaproponować Wam odpowiednie metody leczenia oraz doprowadzić Waszą skórę do porządku.... Oceni stan:
przebarwień i plam
plam brązowych
naczynek krwionośnych,
struktury skóry,
wielkości i stanu porów,
obecności porfiryn i fotouszkodzeń.

Dzięki temu pielęgnacja dobrana dla nas przez lekarza dermatologa oraz kosmetologa będzie o wiele skuteczniejsza niż w sytuacji w której leczylibyśmy się samodzielnie....
Na stronie jest jeszcze więcej informacji z wytłumaczeniem z jakiego powodu wykonuje się taką analize
https://poradydermatologiczne.pl/po-co- … ize-skory/

166

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Woda i oczywiście dobry suplement i będzie ok. Z własnego doświadczenia mogę Ci polecam Oeparol. Sama go zażywam już od dłuższego czasu i zauważyłam naprawdę bardzo duża różnicę.

167

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Ja używam produktów o zdrowienaplus,com i działaja cuda!!!

168

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Na suchą skórę świetnie się nadają kosmetyki enilome, które można sobie kupić stacjonarnie, albo zamówić na doz on line, czy tam przez ich aplikację.

169

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Mnie najbardziej pomogła neoglandyna, 100% skuteczności, na suchą skórę oprócz preparatów pielęgnacyjnych, działa doskonale:) Polecam;)

170

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

nawilżanie kremami to jedno, ale trzeba też pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody smile

Do nawilżania polecam dobre, naturalne produkty - oleje, hydrolaty, kremy, maski. Przy suchej skórze też fajnie sprawdzi się peeling enzymatyczny lub hydroenzymatyczny, który złuszczy suchy naskórek wink

171

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Z olejami to ostrożnie, jak już to najlepiej pestkowe.

Z masek polecam te w płachtach, dobrze się trzymają i fajnie nawilżają, po peelingu enzymatycznym jak znalazł smile

172

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Grzybka napisał/a:
słomka napisał/a:

Do pielęgnacji suchej skóry raczej nie używajcie środków z mydłem itp. bo to wysusza. Najlepsze będą dermokosmetyki. Ja bardzo lubię Enilome z doz.pl. Płyn micelarny jest bardzo dobry, żel do mycia twarzy też.

Zamawiałas on line czy w stacjonarnym DOZ aptece? Ciekawi mnie jak z czasem dostawy, bo jest bardzo nie droga.

Zamawiam online, dostawa tania, to się opłaca. Czas dostawy róznie, ale chyba dłużej niż 3 dni jeszcze nie czekałam.

173 Ostatnio edytowany przez Catelyn (2019-06-14 06:43:16)

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

No bo kochana nie powinnaś tutaj absolutnie zwracać uwagi na opakowanie balsamu czy tez reklame ale na skład balsamu. Czytanie składów wydawało mi się kiedyś jedna wielką czarna magią jednak potem wystarczy się jedynie wprawić. I okazuje się to nie takie trudne. W sieci są opisane wszystkie składniki.
W dobrym kremie na pierwszym miejscu powinny być
naturalne masła
oleje
jak również mocznik

Jeśli szukacie naturalnych kosmetykow o dobrym składzie, polecam to miejsce: https://darmarsklep.pl W dobrej cenie kupicie tam na przykład rosyjskie kosmetyki, które maja zaskakująco dobre składy.

174

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

peelingi, kremy, trzeba pić duuuuuuuużo wody!

175

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

a może jakieś zabiegi u kosmetyczki? rozważałaś taką opcję?

176

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

No dokładnie to chciałam napisac. Drobny nieiwazyjny zabieg dla odżywienia cery. Moze nawet cos w stylu tego zabiegu geneo o ktorym jest tak głosno ostatnio. Siotra chodziła po ciąży do beauty address. To cos na zasadzie masażu, więc nawet trudno to jednoznacznie nazwać zabiegiem. Jest bezbolesny i trwa krótko bez potrzeby regeneracji po

177

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Jeśli zwykłe kremy nie pomagają to sięgnijcie dziewczyny po jakieś dobre serum nawilżające. Ja stosuje od jakiegoś czasu serum z Botanic Spa Rituals od Bielendy z olejkiem z pestek z malin i melisą. Bardzo dobrze nawilża i faktycznie było to ukojenie dla mojej przesuszonej skóry twarzy. Dodatkowy plus za skład produktu, który jest w ponad 95% pochodzenia naturalnego

178

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

A mi cos co super pomogło to zabieg nawilżający restylane Skinboosters. Skóra twarzy oraz szyi została nawilżona według mnie rewelacyjnie wink

179

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Thebeat napisał/a:

A mi cos co super pomogło to zabieg nawilżający restylane Skinboosters. Skóra twarzy oraz szyi została nawilżona według mnie rewelacyjnie wink

Ja miałam zabieg regeneracyjny z tym preparatem po zimie i będę też mieć ten zabieg po lecie. Słońce mega mi wysusza skórę.

180

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Na suchą skórę dla mnie świetna okazała się Hydro-esencja z ananasem z linii Fresh Juice Bielendy. Ostatnio dużo reklamowały tę serię różne blogerki i zdecydowałam się kupić. Nie żałuję, ta rozświetlająca okazała się dla mnie strzałem w 10. Naprawdę polecam wszystkim, szczególnie w okresie letnim, dla cery suchej i pozbawionej blasku będzie hitem.

181

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Zawsze można sobie pomóc bardzo budżetowo - domowymi metodami wink Z reguły pomagają peelingi - najprostszy to zmieszanie oliwy z cukrem. Można oczywiście go wzbogacić różnymi olejkami. Pamiętajmy, by dobrze umyć ręce przed zabiegiem smile

182

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

pić duuuużo wody smile 2-2,5 l. Najczęściej skóra jest przesuszona bo pijemy jej za mało

183

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Teraz latam sucha i podrażnioną skóra u wielu osób to standard dlatego trzeba stosować odpowiednie kosmetyki.  bardzo fajnym produktem jest balsam do ciała z avokado marki Hildegard Braukmann.  Wypróbujcie sobie koniecznie.  Pamiętajcie jednak że nawet najlepszy kosmetyk jeżeli nie będzie stosowany regularnie to nie przyniesie takich efektów jak powinien.

184

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Na suchą skórę mogę polcić krem do depilacji Veet do skóry wrażliwej. Stosuję a miałam zawsze suchą skórę teraz nie mam z tym problemu

185

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Najlepiej dobrać skuteczny kosmetyk nawilżający. U mnie się sprawdza emulsja natłuszczająca skórę Hydro Laser, oferowana przez firmę Ava Laboratorium.

186 Ostatnio edytowany przez Catelyn (2019-08-29 12:24:11)

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Z zabiegów polecam infuzję tlenową. Na stronie jest opisane jak wyglada przebieg zabiegu:
http://ego-medspa.pl/intraceuticals-booster-to/

Plusy tutaj to na pewno:
pozwala na wypełnienie drobnych zmarszczek, redukcję cienkich linii, wygładzenie okolicy oczu i ust oraz poprawę konturów twarzy
daje widoczny efekt liftingu, świeżości i promienności
skóra nabiera wyraźnie młodszego wyglądu, emanuje zdrowiem i witalnością

Osobiście jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegu.

187 Ostatnio edytowany przez kamcia (2019-08-29 15:34:05)

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Myślę, że warto udać się do gabinetu kosmetycznego na konsultacje. Np. https://anlaya.pl/ na są opisane zabiegi, jakie mogą być wykonane, w tym zabiegi nawilżające. Ale najlepiej udać się na konsultacje.

<3

188

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Ja chodziłam na Hydra Facial do La Guel. Efekt kozak. Moja cera wygląda zupełnie inaczej, a już się balam, ze skoncze u dermatologa

189

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Słyszałam, że wystarczy dobre odżywianie, odpowiednia dieta i wmasowywanie od czasu do czasu balsamów odżywiających. Przynajmniej ja tak robię i to skutkuje.

190

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Ja z moją problematyczną cerą zawsze miałam problemy. Od jakiegoś czasu jednak używam dermokosmetyków Novaclear z serii Atopis i przyznam, że bardzo fajnie sobie radzą. Przywracają skórze fizjologiczną równowagę, optymalne nawilżenie i miękkość. Kosmetyki szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustych śladów.

191 Ostatnio edytowany przez Giez (2019-09-23 15:08:35)

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Według mnie trzeba się zaopatrzyć w sprawdzone kosmetyki, biorąc oczywiście pod uwagę porę roku. Nawet nie wiecie jaką robi to różnicę. Oczywiście należy korzystać tylko i wyłączne z zaufanych źródeł, nawet jeżeli chodzi o sklepy internetowe. Markowe produkty to podstawa w skutecznej walce z suchą skórą. Czy takie cos będzie ok https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekn … cja-ciala/
?

Gdybyż to było takie proste, gdyby miłość można było leczyć jak kaca, wybić klin klinem...

192

Odp: Co zaradzić na skórę suchą ?

Na przesuszoną skórę najlepszy jest dla mnie krem z kokosem i aloesem Hydra Care Bielendy. Cała ta seria jest z resztą idealna do skłonne do przesuszania cery. Płyn micelarny to istna perełka kosmetyczna.