1 Ostatnio edytowany przez Green (2013-02-12 10:42:53)

Temat: Farbowanie włosów henną

Jak farbowanie henną wpływa na włosy? Słyszałam, że nie niszczy, a wręcz przeciwnie- odżywia, czy to prawda? Jakie są z kolei minusy takiego farbowania?

Chciałabym coś zmienić jeżeli chodzi o włosy, ale chcę równocześnie uniknąć ich zniszczenia. Mam włosy w kolorze średniego brązu i szczerze mówiąc, myślałam nawet o farbowaniu na blond. Czy jest możliwość, aby zafarbować henną włosy na kolor jaśniejszy? Zwykłej farby blond na pewno nie użyję, bo włosy mam już teraz w nie najlepszej kondycji i nie chce im jeszcze bardziej szkodzić.

2

Odp: Farbowanie włosów henną

Jeśli nie chcesz niszczyć włosów, to wystrzegaj się zwykłych farb. Myslę, że henna byłaby w Twoim przypadku dobrym wyjściem. Nie wiem, czy wiesz, ale samo farbowanie henną trochę trwa-trzeba ją trzymać na włosach nawet kilka godzin. Kolor schodzi stopniowo przy każdym myciu. Woda ścieka kolorowa, no i licz się z tym, że i ręczniki złapią kolor Twoich włosów wink
Prawdą jest, że henna odżywia włosy, nie ma mowy o tym, żeby je niszczyła.
Jeśli znów chodzi o o farbowanie na jaśniejszy kolor, to nie słyszałam o tym zbyt wiele. Henna blond jest, ale czy łapie na ciemnych włosach- tego nie wiem.

3

Odp: Farbowanie włosów henną

A ja pierwsze słyszę, że włosy można farbowąć henną:D Muszę koniecznie poczytać na ten temat. Jestem blondynką, a aktualnie farbuje swoje włosy na rudo-brązowy.

4

Odp: Farbowanie włosów henną

henna jest ok, ale nie jest trwała. Jeżeli chcesz wypróbować farby, które nie niszczą włosów za bardzo i przy okazji są trwałe, wypróbuj color&soin. Są to farby, które kupisz tylko w aptece, nie zawierają tylu szkodliwych substancji co klasyczne farby drogeryjne i przede wszystkim utrzymują kolor.