1 2013-02-12 21:09:12

Temat: napoje energetyzujące

jestem studentką i przyznam, że zdarza mi się, ze wypijam ich tygodniowo całkiem sporo. kawy nie lubię i czasem  jest to dla mnie jedyny ratunek przed zaśnięciem.. a już w czasie sesji są dla mnie czymś niezbędnym...producenci zapewniają nas, że te specyfiki  zlikwidują zmęczenie, stres, pobudzą, usprawnią metabolizm, koncentrację.. a wy co o nich sądzicie?

2 2013-02-12 21:56:00

Odp: napoje energetyzujące

Jeśli nie jesteś kobietą w ciąży, matką karmiąca, osobą po zawale, osobą z chorą wątrobą, to wypicie OD CZASU DO CZASU napoju energetyzującego ci nie zaszkodzi.. ale ogólnie to spora dawka pustych kalorii, które co prawda cię pobudzą, ale niestety na krótko. Jeśli stale będziesz nimi stymulować swój organizm to może on zareagować nadpobudliwością, skokami ciśnienia, rozregulowaniem pracy serca, agresją. Napoje energetyzujące to głownie cukier, bąbelki i różnego rodzaju pobudzacze.. Cukru w tego rodzaju specyfikach jest bardzo dużo (szklanka napoju może zawierać do 7 łyżek cukru, a pamiętajmy, że dzienna dawka ustalona dla kobiety to 10łyżek)- czyli napoje te są szalenie kaloryczne. Poza tym z cukrem jest tak, ze jest szybko wchłaniany do naszego krwiobiegu i jego poziom w organizmie gwałtownie rośnie. Skutkuje to wyrzutem insuliny- im gwałtowniejsze są skoki cukru tym gwałtowniej wyrzucana jest insulina po to, aby ten poziom zbić. Po chwili insulina zbija poziom cukru do bliskiej zeru, co powoduje, że czujemy się opadnięci z sił i bardzo zmęczeni.. czyli jak widać- „energia” z tego typu specyfików jest mało wartościowa… no i nie zapominajmy o pobudzaczach.. w napojach energetyzujących, tak jak i w kawie, znajdziemy kofeinę.. ale jest to kofeina syntetyczna- w odróżnieniu od tej „naturalnej”, obecnej w kawie, która spokojnie się wchłania ( a co za tym idzie łagodnie podnosi ciśnienie, które potem łagodnie opada), kofeina syntetyczna powoduje skoki ciśnienia, co nie jest dla organizmu obojętne. Ponadto producenci dodają do nich taurynę (pobudza ośrodkowy układ nerwowy), guaranę (zawiera kofeinę), glukuronolakton (symulant stworzony dla amerykańskiej armii, w niektórych krajach zakazany- może powodowac halucynacje), syntetyczne (czyli mniej przyswajalne) witaminy (B3, B5, B6), nieszkodliwy inozytol i sztuczne barwniki.. zdecyduj sama czy nie lepiej znaleźć inny sposób na pobudzenie organizmu… choćby 15minutowy szybki spacer na świeżym powietrzu..

3 2013-02-26 09:55:38

Odp: napoje energetyzujące

Zamiast napojów energetyzujących, który skład to prawie cały układ pierwiastków, polecam znacznie zdrowszą Yerba Mate. Bardzo dobrze pobudza. Jest również zdrowa. Do smaku trzeba się przyzwyczaić, bo nie jest to oczywiście słodki napój energetyzujący, który wszystkim smakuje, ale warto zadbać o swoje zdrowie.

4 2013-06-08 08:25:17

Odp: napoje energetyzujące

5 2013-09-09 10:41:18

Odp: napoje energetyzujące

vitalia.pl/ranking-produktow.html zobacz co tutaj sądzą o napojach energetycznych, raczej poza niewielką ilością składników odżywczych, jest też wiele innych.. zbędnych.

6 2014-07-01 10:30:29

Odp: napoje energetyzujące

Mam troche wspólnego z medycyną... Jeżeli chodzi o napoje energetyczne to odradzam rękami i nogami. OK to ze wypijesz raz, 1 buteleczkę Cie nie zabije ale długotrwałe przyjmowanie bardzo źle wpływa na zdrowie. Zdarzały sie przypadki ze taki student przygotowujący sie do sesji, po weekendzie picia tych napojów trafiał do szpitala z ostra niewydolnością wątroby. Jeżeli te napoje potrafia zrobić z wątrobą coś takiego przez weekend to strach pomyśleć co w sobie mają. Z resztą jak spojrzysz na nie to w wiekszości nie dosć że mają kosmiczny skład to również bardzo 'naturalne' kolory. Dużo barwnika, dużo chemii i jeżeli chodzi o mnie to strasznie przeszkadza mi ich zapach o smaku juz nie wspomne. Jak już koniecznie coś do rozbudzenia to masz tradycyjną cole- też ma kofeinę i mase glukozy- a przynajmniej nikt sie jeszcze nią nie otruł.

7 2014-08-02 22:30:15

Odp: napoje energetyzujące

Producenci tak zapewniają, bo chcą je po prostu sprzedać smile Takie napoje są niezdrowe i często wywołują bóle brzucha. Lepiej wspierać się np. odpowiednio zaparzoną zieloną herbatą lub yerba mate.

Ostatnio edytowany przez Specjalista Aspazji (2014-08-02 22:30:49)

8 2016-08-25 10:13:01

Odp: napoje energetyzujące

Napoje energetyzujące są niezdrowe, nie warto ich pić, zamiast tego lepiej wypić wodę lub świeży sok z owoców big_smile

9 2016-09-15 12:13:30

Odp: napoje energetyzujące

Nie warto pić zbyt często energetyków. Wiadomo, że studenci używają podczas sesji, czy przed egzaminami - ale uważam, że nie powinno to wejść w nawyk. A już najgorsze możliwe połączenie dotyczy np. redbulla z wódką. Bardzo szkodliwe, zwłaszcza dla serca.

10 2018-09-27 18:02:41

Odp: napoje energetyzujące

Zamiast tych niezdrowych napojów polecam spróbować yerba mate, ma wiele zalet np można ją wypić i zaraz iść spać po niej, pobudza jak kawa ale nie wypłukuje magnezu.
Parzenie morze się wydawać trudne ale takie nie jest.

11 2018-10-22 13:41:58

Odp: napoje energetyzujące

Yerba mate będzie dużo, dużo lepszym odpowiednikiem niż energetyki.

12 2018-10-23 10:49:30

Odp: napoje energetyzujące

Yerba mate jest zdecydowanie dobrym pomysłem.
Zwróć uwagę też na swoją dietę - jeśli nie będzie zbalansowana i nie dostarczysz swojemu organizmowi wszystkich wymaganych substancji i minerałów, nie będziesz w stanie działać na najwyższych obrotach. wink