1 2012-03-10 12:06:25

Temat: Choroba zwyrodnieniowa układu kostno-stawowego (artroza)

U mojej mamy zdiagnozowano chorobę zwyrodnieniową układu kostno-stawowego  czyli tzw. artrozę. Chciałabym się dowiedzieć na czym polega ta choroba i jej leczenie.

2 2012-03-24 17:47:49

Odp: Choroba zwyrodnieniowa układu kostno-stawowego (artroza)

Artroza to przewlekła choroba układu kostno-stawowego. Jej rozpowszechnienie sprawia, że stała się ona jednym z najpopularniejszych schorzeń ortopedycznych. Choroba zwyrodnieniowa stawów musi być różnicowana z reumatoidalnych zapaleniem stawów, które może dawać podobne dolegliwości bólowe. Cechą charakterystyczną RZS jest zajmowanie małych stawów dłoni i stóp oraz poranna sztywność utrzymująca się około godziny po obudzeniu. Artroza może być powodem silnych dolegliwości bólowych oraz niepełnej sprawności fizycznej. Zajęte chorobą stawy są obrzęknięte, bolesne i zniekształcone. W leczeniu schorzenia stosuje się metody farmakologiczne i fizjoterapeutyczne. Doraźnie stosuje się leki przeciwbólowe. Należy pamiętać jednak o ich negatywnym działaniu na inne organy. Narażenie jest szczególnie duże dla błony śluzowej żołądka, zwłaszcza przy przyjmowaniu silnych niesterydowych leków przeciwzapalnych jak ketoprofen, naproksen, diklofenak. Dużą ulgę w artrozie mogą przynieść zabiegi masażów, elektrostymulacji, laseroterapii lub terapii ultradźwiękami.

3 2012-05-25 11:09:16

Odp: Choroba zwyrodnieniowa układu kostno-stawowego (artroza)

Artroza to bardzo poważne schorzenie, musisz bardzo uważać na żołądek. Dobrze jest wzmocnić błonę komórkową witaminą C-koniecznie lewoskrętną czyli naturalną. Żołądek ochraniać można piciem aloesu-na takie upały jak znalazł roll . przydałoby się również wzmocnić ścięgna i mięśnie tak żeby odciążyć kości, do tego można użyć kolagenu np. Flexagenu. Potrzebna fizjoterapia polecam klinikę rehabilitacyjną Nowy Dwór.

4 2012-09-11 21:37:58

Odp: Choroba zwyrodnieniowa układu kostno-stawowego (artroza)

Malinowa napisał/a:

Artroza to bardzo poważne schorzenie, musisz bardzo uważać na żołądek.

Czy możesz wyjaśnić dlaczego artrozę łączysz z żołądkiem?

5 2017-08-30 01:58:40

Odp: Choroba zwyrodnieniowa układu kostno-stawowego (artroza)

Lekarz na pewno był w stanie Ci to wyjaśnić, dlaczego nie pytałaś ? smile Choroba zwyrodnieniowa niestety kojarzy się z bólem, z wiadomych powodów. Osobiście stosuję na każdy ból stawów opaski uciskowe i pomaga :)Doraźnie mozesz stosować jakieś leki bez recepty jeśli lekarz nic Ci nie zapisał, ale raczej odradzam artresan i inne tego typu. To nie tylko moja opinia zobacz http://artresan-opinia.pl/   inni też uważają że nie działa wink

Ostatnio edytowany przez ua (2017-08-30 01:58:51)

6 Wczoraj 13:59:38

Odp: Choroba zwyrodnieniowa układu kostno-stawowego (artroza)

Przy takich schorzeniach nie obejdzie się bez dobrej skutecznej rehabilitacji na nowoczesnym sprzęcie i tu mogę polecić Centrum Medyczne św Franciszka w Warszawie http://cmsf.pl/ , mają tam najlepszy sprzęt, świetnych fizjoterapeutów i atrakcyjne pakiety medyczne dla każdego.

Ostatnio edytowany przez malinowaen (Wczoraj 13:59:56)