Temat: Kremy pod oczy - przegląd

W zimie nasza skóra a szczególnie cera jest narażona na mróz i równie nieprzyjemny wiatr. Przez te wszystkie czynniki jest osłabiona i sucha. Popularne o tej porze roku stają się tłuste kremy, które łagodzą suchą i podrażnioną cerę.

Odłamem prostych kremów są mało popularne kremy pod oczy, które w składzie są bardziej treściwe i doskonale radzą sobie z zimowym przesuszeniem, pielęgnują i chronią miejsce dookoła oczu najlepiej. Trudno jest jednak wybrać najlepszy z najlepszych.

* Pierwszą propozycją jest krem przeciwzmarszczkowy, bardzo tłusty ale skuteczny. Gerovital z H3 tylko dla kobiet 30 +. Nie jest ani ciężki ani zbyt tłusty w pierwszym kontakcie a przyjemny w dotyku. Dzięki swojej konsystencji łatwo się nakłada i rozprowadza wokół oczu i co najważniejsze dość szybko się wchłania. Jego formuła jest tak stworzona aby zapobiegał tworzeniu się kurzych łapek i zmarszczek w okolicy oczu. Dodatkowo likwiduje cienie pod oczami i rozświetla pięknie ten fragment cery.

*Ważną pozycją na mojej liście jest balsam pod oczy z kwasem hialuronowym Naturkosmetik Hydro- Performance. W jego składzie prym wiodą substancje roślinne i wcześniej wspomniany kwas hialuronowy. Ma on właściwość spłycania zmarszczek przy jednoczesnym działaniu kojąco, odprężająco i odżywczo. Jego konsystencja jest nie ciężka, dlatego nie trzeba się obawiać tłustej cery w okolicach oczu i bez stresu nałożyć makijaż.

*Znaną z kosmetyków naturalnych i dzięki temu wydzielających specyficzne, dla jednych ładne dla innych nie, zapachy jest marka Dr. Hauschaka. Tutaj mowa o balsamie pod oczy Augenbalsam. Nie polecam go osobom, które mają wrażliwy nos i preferują kosmetyki o neutralnym zapachu, ponieważ ten specyfik wydziela intensywny zapach. Ale jego zadaniem nie jest tylko wydzielać piękną woń ale przede wszystkim uelastycznienie i wygładzenie skóry w okolicach oczu. Dodatkowo dzięki swoim naturalnym składnikom koi podrażnienia i zaczerwienienia. Oczy przy stosowaniu tego balsamu nie wyglądają na zmęczone.

*Jednym z droższych kremów, który wcale nie jest moim ulubieńcem z tym rankingu ale czytałam wiele pochlebnych opinii na jego temat jest krem L;Occitane Immortelle Precious Eye Balm. Głównym celem tego kremu jest walka z opuchlizną i tak zwanymi workami pod oczami. W tym zadaniu spełnia swoją rolę bezkonkurencyjnie. Jego konsystencja również jest bez zarzutu, aksamitna i delikatna w dotyku. Krem nawilża doskonale i odżywią przesuszoną skórę. Dodatkowym atutem lub przekleństwem jest jego zapach. Kobiety piszą, że pięknie pachnie ale mnie właśnie odrzuca ten zapach. Wszystko zależy od upodobań naszego nosa. Nie mniej jednak polecam ten krem ze względu na Jego genialne działanie ale radzę powąchać przed kupnem.

*Ostatnią pozycją na liście jest balsam prosto od marki Dr.Nona. Jest on przeciwzmarszkowy. Oprócz podstawowych funkcji balsamu, jak nawilżenie czy pielęgnacji skóry radzi on sobie niesamowicie z podrażnieniem okolic oczu, łagodzi zaczerwienienia i zmęczone często czerwone oczy. Jest idealnym nabytkiem dla kobiet pracujących wiele godzin przed komputerem a także w klimatyzowanych pomieszczeniach. Dla mnie bardzo ważną kwestią przy tym balsamie jest to, że nie uczula. Moje oczy nie reagują łzami w jego towarzystwie a to dla alergika istotny element.

Wszystkie te kremy mają podobne właściwości ale, które zostanie Twoim faworytem to już zależy tylko od Ciebie. Polecam całą tę listę, starannie dobrane kremy dla każdej cery. Tylko ceny różne. Zaczynałam od najtańszego kremu pod oczy ale zdecydowanie mogę powiedzieć, że nie od ceny zależy jakość produktu ale od składu.

M.Jastrzębska

2

Odp: Kremy pod oczy - przegląd

Ostatnio bardzo lubię kremy pod oczy z ziaji. Są doskonałe, lubię ten z bławatkiem zmniejszającym cienie pod oczami, dobra cena i est naprawdę skuteczny. Stosowałam też z witaminą E

grywalizacja na http://sanitera.pl

3

Odp: Kremy pod oczy - przegląd

Mam całą serię z oeparolu i też pod oczy, świetny jest, muszę mocno uważąć z kosmetykami bo mam wrażliwe oczy i szybko mnie uczulają, tutaj na szczęśicie nie ma takiego problemu, za to w koncu nie mam tych okropnych cieni pod oczami jak panda

4

Odp: Kremy pod oczy - przegląd

aolka napisał/a:

Ostatnio bardzo lubię kremy pod oczy z ziaji. Są doskonałe, lubię ten z bławatkiem zmniejszającym cienie pod oczami, dobra cena i est naprawdę skuteczny. Stosowałam też z witaminą E

Ja mam oliwkowy z Ziaji. też super.