Temat: Ćwiczenie mięśni Kegla

Wspaniale jest być kobietą. A kiedy jeszcze można być kobietą świadomą swojego ciała i tego jaki ma potencjał ćwiczenia i dbanie o nie staje się łatwiejsze. Ostatnio w mediach pojawiło się dużo rozmów i lekcji na temat mięśni Kegla, jak je ćwiczyć czym są i przede wszystkim gdzie są.

Zadbane i wyćwiczone mięśnie Kegla pozwalają osiągnąć większą satysfakcję i komfort. A nie są pracochłonne. Nie trzeba chodzić na siłownię i męczyć się z mnóstwem przyrządów i słuchać rad trenera.

Gdzie znajdują się mięśnie Kegla?

Pierwszym krokiem do wyrobienia mięśni Kegla jest ich zrozumienie. Mięśnie Kegla to nic innego jak mięśnie miednicy. Wiele z Nas na początku nie wie, że w ogóle są, ponieważ praktycznie ich nie używamy. Zaczynamy mieć świadomość mięśni miednicy dopiero kiedy zaczynają się z nimi problemy chociażby z powodu siedzącego trybu życia. Pojawia się wtedy tak zwane wysiłkowe nietrzymanie moczy albo pojawiająca się sporadycznie mokra plama na majtkach nawet podczas kichnięcia. Na taki stan narażone są również kobiety w wieku okołomenopauzowym a spowodowane jest opadaniem narządów miednicy. W takich stanach najczęściej jest już za późno na jakiekolwiek zmiany, ale we wcześniejszym wieku bezboleśnie i nawet przyjemnie można zapobiec komplikacjom.

Ćwiczenia można wykonywać wszędzie, ponieważ są niewidoczne dla obserwatorów. Sprawne mięsnie Kegla to nie tylko zapobieganie chorobom ale również większa, świadoma satysfakcja z sexu. Intensywne doznania obojga partnerów ze względu na lepszy przepływ krwi w łechtaczce, poprawienie odczuć w mało unerwionej łechtaczce. Dla przyszłych matek to także duży plus ,ponieważ wyćwiczone mięśnie dna miednicy ułatwiają poród oraz dojście do odpowiedniej formy zaraz po nim.

1,2,3 i ... ćwiczymy mięśnie Kegla

Zanim zaczniesz kurczyć i rozkurczać pupę myśląc, że to właśnie tam są mięśnie Kegla przeczytaj to. Mięsnie Kegla znajdują się na dnie miednicy więc nie jest łatwe zlokalizowanie ich. Najlepiej podczas oddawania moczu powstrzymaj na chwilę strumień, wtedy pracujesz właśnie tymi mięśniami. Kiedy już wiesz, gdzie one są możesz spokojnie napinać je rytmicznie.

Polecane są serie kilku napięć i rozkurczania mięśni potem chwila przerwy i znowu to samo. Piękne jest w tym to, że możesz o robić wszędzie- w pracy, w domu, przy obiedzie czy w kolejce w supermarkecie. Ważne jest również aby przy ćwiczeniach mięśni Kegla nie używać mięśni brzucha czy pośladków nie może być zauważalny żaden ruch ciała. Trenując tak przez ok 6 tygodni codziennie po kilka partii zdobędziesz na tyle dobrą kondycję mięśni Kegla, że częstotliwość ćwiczeń zmniejszy się do sporadycznych chwil dla podtrzymania tego co wypracowałaś. Powodzenia.

M.Jastrzębska