Temat: Jak wybierać dobre maseczki z algami

Od pewnego czasu w świecie kosmetycznym i kobiecym wrze od natłoku produktów pielęgnacyjnych z algami. Wszyscy je pokochali i zapragnęli posiadać. Z tego względu na rynku pojawiły się też „zamienniki”, które tylko pachną morską wodą a nie zawierają ani trochę a ekstraktu algowego i minerałów tak cennych dla skóry.

Alga aldze nierówna

Rodzajów alg jest sporo, ale niezależnie od tego na której grupie się skupimy wszystkie posiadają minerały i mikroelementy obecne w wodzie, takie jak cynk, fluor, fosfor, magnez, miedź, mangan, potas, wapń, żelazo, dużo jodu, beta karoten, witaminy B, C, E, K i PP a także aminokwasy. Algi słyną już w tej chwili głównie z właściwości oczyszczających, wchłaniają nadmierną ilość sebum. Kosmetyki z algami polecane są szczególnie dla osób z wrażliwą skórą, skłonną do przesuszeń a także narażonej na długie działanie klimatyzacji czy intensywnego ogrzewania.

Ale algi nie są tylko dla jednej grupy wiekowej, kosmetyki z ich dodatkiem stosowane są również, jako preparaty antycellulitowe oraz antystarzeniowe. W gabinetach kosmetycznych również są używane, przy przeróżnych zabiegach na ciało i twarz.

Ile algi w aldze?

Zanim jednak kupimy kosmetyk z algami musimy mieć pewność, że to nie tylko nazwa a w jego składzie rzeczywiście znajdują się te ważne składniki alg. Najprostszym sposobem na sprawdzenie jakości kosmetyku jest spojrzenie na listę na opakowaniu. Jeśli na jej końcu znajdują się nazwy takie jak algae czy algin to oznacza, że w kosmetyku prawdziwych alg jest bardzo mało i nie ma sensu go kupować.

Prawdziwe maseczki z alg

Najlepiej maseczki z alg zrobić samemu. Mianowicie w bardzo prosty sposób i za całkiem przystępną cenę można kupić suszone algi w postaci tabletek lub liofilizowane. Te kupione algi można dodać do samodzielnie sporządzonego kremu lub kupionego w sklepie. Zakupiony preparat najlepiej wymieszać z wodą aż do powstania papki a następnie nałożyć na twarz jednak dla lepszego efektu można dodać do tego odrobinę jogurtu naturalnego bądź miodu. Najlepiej do takiego domowej zabawy nadają się tabletki Saluran (cena ok. 25zł. Za 60 sztuk), które są suplementem diety z algami lub kupione na wagę, sproszkowane algi (ok. 4 zł. Za 10g) do zamówienia w Internecie.

M.Jastrzębska

Zapraszamy do komentowania :-)