1 2013-03-15 11:09:55

Temat: KURS Z TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

W związku z dwustronnym porozumieniem o współpracy z renomowanymi placówkami medycyny chińskiej w Chinach, uprzejmie informujemy, o planowaniu uruchomienia pilotażowego kursu związanego z nauczeniem praktycznego stosowania tradycyjnej medycyny chińskiej w Polsce.

Do uczestnictwa w szkoleniach zapraszamy kandydatów otwartych na naukę i wiedzę, z medycyny dalekiego wschodu , stosowaną na świecie od 5000 lat.

Szkolenia dedykujemy magistrom i technikom farmacji, biologom, absolwentom liceów medycznych, chemikom, kandydatom pasjonującym się zdobywaniem wiedzy medycznej innej niż europejska. W trakcie szkoleń uczestnicy kursów oprócz podstaw teoretycznych z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej nauczą się między innymi:

1. Diagnostyki z pulsu, języka, oglądu i wywiadu z pacjentem.
2. Dietetyki chińskiej (bardzo ważnej w medycynie chińskiej).
3. Farmakologii chińskiej – zioła i klasyczne receptury chińskie.
4. Podstawy akupunktury klasycznej.
5. Różnych technik masażu w tym ćwiczeń Qi-gong, Tai-chi, oraz stawiania baniek.

Uczestnictwo w kursach oraz zdobyta wiedza ze szkolenia będzie potwierdzona wewnętrznym egzaminem i certyfikatem.

Wykładowcami na kursach będą wybitni specjaliści legitymujący się ukończeniem w Chinach 6 letnich studiów medycznych o kierunku medycyna ludowa w oraz wieloletnim doświadczeniem i praktyką w gabinetach lekarskich w Chinach. Wykłady teoretyczne i warsztaty będą tłumaczone z j. chińskiego na j. polski przez dyplomowanego tłumacza.

Zdobyta wiedza umożliwi prowadzenie własnych gabinetów TMC , sklepów zielarskich, podjęcie współpracy z ośrodkami zajmującymi się szeroko pojętą opieką zdrowotną w niepublicznych domach seniorów, SPA, oraz wielu innych ośrodkach związanych z regeneracją zdrowia.

W ramach promocji pierwszą grupę kursantów przeszkolimy nieodpłatnie. Pozostali kursanci, będą mogli ubiegać się o refundację kosztów ze środków Powiatowego Funduszu Pracy.
Certyfikat ukończenia kursu będzie uprawniał również do złożenia wniosku o przyznanie dotacji PUP na zakup sprzętu do wyposażenia gabinetów, sklepów zielarskich, na zakupu środków transportu, itp.

Zgłoszenia na powyższy kurs należy przesłać do dn.30 kwietnia 2013 r.
W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, województwo zamieszkania, e-mail, telefon kontaktowy, oraz kierunek posiadanego wykształcenia, zdobytych kwalifikacji zawodowych.

O terminie rozpoczęcia kursu powiadomimy Państwa drogą e-mailową, lub telefoniczną.

Serdecznie zapraszamy udziału w szkoleniach.
Andrzej Kowalczyk

2 2013-03-16 11:23:13

Odp: KURS Z TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Witam serdecznie od wielu lat szukam takiego kursu w polsce i  nareszcie znalazłam  bardzo proszę o przyjęcie mnie na pierwszy nieodpl anty kurs medycyny chińskiej pozdrawiam i zobaczenia

3 2013-07-13 13:47:49

Odp: KURS Z TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Witam wszystkie Panie,
Chciałabym podzielić się z Wami moją historią.
Mam 35 lat i opowiem Wam przygodę z chorobą mojego mężą. Jego problem ze zdrowiem pojawił się, gdy około roku temu zrobił kontrolne badania u lekarza rodzinnego.Po odebraniu wyników okazało się, że musi zrobić dużo więcej badań, ponieważ wyniki nie wyszły takie, jakie powinny wyjść. Nie był u lekarza około 10 lat i nie wiedział jeszcze co to dla niego oznacza. Po zrobieniu wielu i niestety okazało się, że ma nowotwór złośliwy. Nie mogliśmy w to uwierzyć, ponieważ nigdy nie narzekał na swoje zdrowie. Ta sytuacja dała nam wiele do myślenia. Nigdy nie lubił chodzić do lekarza, zazwyczaj leczyłam go domowymi sposobami i to wystarczało. Lekarz powiedział, że nie obędzie się bez chemioterapii, a on strasznie się tego obawiał (ja z resztą też). Pomyślałam, że nie poradzę sobie z tą smutną wiadomością. Mąż stwierdził, że będziemy szukać innego wyjścia z tej sytuacji- sami. Szukaliśmy gabinetów medycyny naturalnej, uzdrowicieli, znachorów. Niestety jego stan zdrowia z czasem pogarszał się. Nie chcieliśmy, aby nowotwór zainfekował cały organizm. Nadal szukaliśmy kogoś lub czegoś, co mogło by mu pomóc. Popadłam w depresję.Kiedy znalazłam artykuł o mieszance ziół Essiac, postanowiłam wypróbować ten produkt. Zakupiłam preparat i podawałam mężowi według wskazań. Minęły trzy miesiące od chwili, gdy pierwszy raz zażył ten preparat, gdy odwiedził swojego lekarza, ten był w szoku. Stwierdził, że to nieprawdopodobne, żeby tak dobrze się miewał bez chemioterapii. A ja jestem przekonana, że to dzięki preparatowi Essiac nadal żyje. Jego stan zdrowia znacznie się poprawił i jestem pełna nadziei, że uda nam się przezwyciężyć nowotwór.