1

Temat: badanie ginekologiczne a ciąża

Witam, wczoraj byłam u pani ginekolog aby potwierdzić ostatecznie brak ciąży i się zbadać przy okazji. (test wyszedł negatywny miesiąc po stosunku, beta również) I chciałam zapytać czy po samym badaniu ginekologicznym (na fotelu) ginekolog mógł stwierdzić, że tej ciąży brak??? Jestem w tym momencie 2 miesiące po "niebezpiecznym" stosunku.

2

Odp: badanie ginekologiczne a ciąża

W 2 miesiace od stosunku lekarz ginekolog jest w stanie stwierdzić ciażę lub jej brak. Dodatkowo 2 testy były ujemne, więc nie ma co na siłe tej ciaży sie doszukiwać. W tydzień po stosunku- badanie ginekologiczne nie ma sensu, ale testy juz taką ciaże wykrywają. Po 2 miesiacach badanie ginekologiczne i test dają pewnie  99,9999999% pewności. Jeśli nadal masz jakieś nie uzasadnione obawy- mozesz iść do drugiego lekarza, aby potwierdził diagnozę. Mozesz zrobić prywatnie USG- jeśli tam nic nie wyjdzie to nie ma szansy żebyś była w ciaży. Zastanawiam sie czasem po co ludzie do lekarza chodzą. Skoro i tak im nie wierzą i szukają potwierdzenia w internecie od ludzi którzy mogą nie mieć pojęcia o czym piszą lub co gorsza pisać źle z czystej złośliwości.