1 2013-04-08 18:29:25

Temat: jak naturalnie wzmocnić wątrobę?

macie jakieś naturalne sposoby, żeby pomóc wątrobie? ostatnimi czasy moja własna daje mi sie nieźle we znaki.. jak sobie pomóc nie faszerując się lekami?

2 2013-04-11 20:34:44

Odp: jak naturalnie wzmocnić wątrobę?

To może ziołowy silimarol?

3 2013-08-18 16:02:53

Chyba pokrzywa też oczyszcza.

4 2013-09-29 10:23:19

Właśnie chciałam dodać, że pokorzywa mięta itp.

5 2013-12-10 08:35:21

Aloes w żelu do picia z pokrzywą - AloeVera Sivera - a do tego proBalance.
Wiem zabrzmiało jak reklama ale nie zaszkodzi spróbować.
Producentem jest niemiecka firma LR Health & Beauty Systems.

6 2013-12-28 14:13:15

Samo stwierdzenie, że "wątroba daje mi się we znaki" jest zbyt ogólnikowe, bo nie daje tak naprawdę informacji o charakterze objawów. Zaleciłabym przede wszystkim na dwa tygodnie dietę wątrobową i odpowiednią suplementację. Najkorzystniejsze dla wątroby jest dostarczanie jej odpowiedniej diety, ale i związków, które będą pomagały w regeneracji i odtruwaniu. Suplementacja powinna zawierać odpowiednie składniki jak i ich ilości. Najlepsze dla niej to standaryzowane wyciągi z ostropestu, mniszka i karczocha, które zawiera suplement Livenorm. Poza tym dobre jest wykonanie prób wątrobowych i badań na obecność Helicobacter pylori. Przy podwyższonych mianach konieczna jest konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu.

7 2014-05-18 16:32:56

Ja bym dodała jeszcze usg wątroby, bo jak jest zatłuszczona to czasami daje objawy bolesności, wzdęć i złego trawienia. Generalnie, jeśli dolegliwości są łagodne i chodzi tylko o to , by wspomóc pracę wątroby to można użyć tabletek Essevit Complex z wyciągiem z karczocha, które także ułatwiają trawienie.

8 2016-08-19 10:11:33

Kochane sama przyjmuję obecnie tabletki antykoncepcyjne. Do tej pory badani prob wątrobowych wychodziły ok ale w ostatnich bylo znaczne obniżenie czynników. Niby jeszcze jest to norma ale jednak są na granicy... Nie chciałabym przestać brać tabletek bo nie mogę sobie na to pozwolić.

Jak wspierać wątrobę Nie chcę brać kolejnych leków ale słyszałam,ze dobre działanie mogą mieć zioła Hepa Vitale. Czy któraś z Was o nich słyszała? Jakie opinie?

9 2016-08-22 09:05:54

wisenna napisał/a:

Kochane sama przyjmuję obecnie tabletki antykoncepcyjne. Do tej pory badani prob wątrobowych wychodziły ok ale w ostatnich bylo znaczne obniżenie czynników. Niby jeszcze jest to norma ale jednak są na granicy... Nie chciałabym przestać brać tabletek bo nie mogę sobie na to pozwolić.

Jak wspierać wątrobę Nie chcę brać kolejnych leków ale słyszałam,ze dobre działanie mogą mieć zioła Hepa Vitale. Czy któraś z Was o nich słyszała? Jakie opinie?

Jest to ziołowy suplement. Sama przyjmuje od dwóch miesięcy bo poleciła mi go moja pani doktor jak okazało się,że badania prób wątrobowych są takie sobie.... Zniszczyłam sobie trochę zdrowie przyjmowaniem środków na inne schorzenie ( ze stawami) Stawy juz są ok jednak ślady na wątrobie zostły bo robiłam sobie badania prób wątrobowych i czynniki nie wychodziły takie jakie powinny. Na początku nie byłam do tego przekonana ale teraz widzę dużą rożnicę w działaniu, ma to bardzo dobry wpływ na mnie i ogólnie jestem zadowolona ,że nie biore kolejnych leków.

10 2016-08-24 11:03:35

Gdzie mogę kupic Hepa Vitale? Bo szukalam czegoś ziołowego na wątrobę . Nie dla siebie ale dla mamy smile

11 2016-08-25 10:10:49

W sieci
http://pl.vitaleherbs.com/hepa-vitale/

Sama również stosuję taką suplementację. Głownie z uwagi na to,że leki nie wchłaniają się tak jak naturlne zioła. Rozmawiałma ostatnoi z moja lekarz rodzinną i ta powiedziała mi równiez,ze o wiele lepsze są takie ziołowe preparaty. Tabletki potrafią sie wchłaniać jedynie w 10 %..........

Ostatnio edytowany przez Katia (2016-08-25 10:13:14)

12 2016-08-25 17:10:58

najlepiej sobie przejrzeć jakie są suplementy dostępne, poczytać opinie innych osób które je stosowały, tak chyba będzie najkorzystniej, fajna jest do tego stronka efarmaceuta bardzo, po właśnie dolegliwości można sobie przejrzeć jakie wgl leki są dostępne, zapoznać się z ulotkami i wszystkimi informacjami o nich a potem widać jeszcze właśnie opinie innych osób które stosowały, no albo można się farmaceuty zawsze poradzić z czego też chętnie korzystam, wystarczy wypełnić formularz u nich na stronie i zostawić czy to mail czy telefon a do 24 godzin będzie się miało odpowiedź, a wiadomo czasem do lekarza za długo się by czekało żeby się tylko o lek dowiedzieć

13 2017-07-06 07:28:10

Kilka rad ode mnie:
odżywiajcie się zdrowo
uprawiajcie sport
unikajcie alkoholu
wspomagajcie detoksykację wątroby ( suplementy, dużo snu)
warto jest również włączyć do diety fosfolipidy

Więcej informacji jest tutaj:
http://szczesliwawatroba.pl/jak-uszczes … trobe.html

O wątrobę warto jest dbać smile Ma się ją tylko jedną smile

Ostatnio edytowany przez olha (2017-07-06 07:29:30)

14 2017-10-15 23:16:50

Naturalne nie zawsze sa skuteczne- ja akurat takich sposobów próbowalam, ale w koncu lekarz polecil mi Sylimarol i juz nie mam problemow z wątroba. Czasem lepiej udać sie do apteki i kupic sprawdzony preparat niz sie meczyć, a wątroba potrafi czasem dac w kosc... smile

15 2017-10-16 12:13:01

myślę, że na pewno trzeba stosować odpowiednią dietę i lekarstwa a to wszystko może zalecić dobry dietetyk.