Temat: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Zapalenie pęcherza moczowego, wywoływane jest najczęściej przez bakterie dostające się do pęcherza poprzez cewkę moczową. W pęcherzu dochodzi do infekcji (zapalenie śluzówki pęcherza), która wywołuje nieprzyjemne dolegliwości.

Kto jest najbardziej narażony?

Na zapalenie pęcherza moczowego bardziej narażone są kobiety niż mężczyźni. Spowodowane jest to długością cewki moczowej, gdyż u kobiet jest ona krótsza i w ten sposób bakteriom jest łatwiej dostać się do pęcherza. U mężczyzn dochodzi do zapalenia pęcherza głównie w momencie powiększenia prostaty. Głównie narażone są osoby chorujące na cukrzycę, mające problemy z kamieniami nerkowymi, o wadach układu moczowego oraz osoby z cewnikiem.

Zapobieganie stanom zapalnym - jeżeli mamy tendencje do nawrotów choroby - to przede wszystkim: unikanie intymnych dezodorantów, ostrych mydeł, płynów do kąpieli; regularne oddawanie moczu ( nie przetrzymywanie moczu w pęcherzu ); dostarczanie dużej ilości płynów, wody do organizmu.   

Objawy zapalenia pęcherza moczowego:

Najczęstszymi i pierwszymi objawami zapalenia pęcherza moczowego  są bóle w dolnej części brzucha oraz częste ale małe ilości oddawanego moczu , którym towarzyszy bolesność.  Występować może również gorączka oraz złe samopoczucie.  W moczu zauważalne są białka oraz większa ilości leukocytów. Mocz bywa mętny a nawet krwisty oraz ma specyficzny zapach. W niektórych przypadkach pojawia się czerwony kolor ( obecność krwi ) i ostry zapach moczu.

Leczenie stanów zapalnych pęcherza:

*Sposoby domowe:

Kiedy pojawia się zapalenie pęcherza moczowego ważne jest aby mocz rozcieńczyć i zakwasić. Warto pić wodę przegotowaną (ok. litra) i zakwaszoną sokiem z cytryny (witamina C). Napój należy wypić w Mocz robi się klarowny a ból ustępuje po ok. dwóch dniach. Innym sposobem jest picie soku z czarnej porzeczki lub żurawiny, które zapobiegają rozwijaniu się bakterii. Stosować można też leczenie ziołami, jednak ważne jest wcześniejsze skonsultowanie się z lekarzem. Innymi sposobami są również  spożywanie łyżeczki sody oczyszczonej rozpuszczonej w wodzie, zażywanie środków przeciwbólowych, odpoczynek z nogami do góry.Za każdym razem po oddaniu moczu delikatnie umyć i osuszyć swoje genitalia.

*Leczenie lekarskie:

Jeżeli pomimo leczenia zapalenia domowymi sposobami trzeba udać się do lekarza. Bardzo ważne jest stosowanie się do porad lekarza w szczególności, gdy wydalany mocz zawiera krew oraz kiedy występuje ono u dzieci, mężczyzn i kobiet w ciąży.

Zapalenie pęcherza moczowego jest nieprzyjemne, ale najczęściej nie bywa zjawiskiem niebezpiecznym. Niemniej, przypadki nie leczone mogą z czasem doprowadzić do ostrego i przewlekłego odmiedniczkowego zapalenia nerek.

2

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Witamina C pomaga zakwasić mocz, ale zauważyłam, że mi sama w sobie nie pomaga. Dlatego ja zawsze biorę Urofuraginum i do tego soki owocowe, warzywne czy nawet wit. C w tabletkach, żeby dawka była wieksza. I to już u mnie sprawdzona metoda, zawsze pomaga. Poprawa nawet jest następnego dnia, ale leki trzeba brać około tygodnia, zeby mieć pewność, ze zapalenie jest wyleczone.

3

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

ja na codzień jem owoce z dużą zawartością witaminy C, bo ta rzeczywiście zakwasza oraganizm, do tego jem sporo żurawiny, bo ta też bardzo dobrze wpływa na nasz organizm, ale jak miałam zapalenie pęcherza to też leczyłam się urofuraginum, jak ma się już zapalenie to trzeba działać sprawdzonymi rozwiązaniami, owoce, żurawina już nie pomogą kiedy choroba sie rozwinęła, mogą stanowić jedynie profilaktykę, ale nie formę leczenia.

4

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Żurawina jest dobra, ale właśnie pomocniczo, bo zawiera właśnie dużo witaminy C. U nas w domu pamiętam i mama i babcia, zawsze leczyły sie urofuraginum i do tego herbatka z pokrzywy i żurawina (owoce, soki, herbatki owocowe). U mnie ta sama metoda się sprawdza smile

5

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

No ba, urofuragina jest znana od lat, to nasze mamy i babcie znają ja bardzo dobrze. Mnie tez pomogła, co prawda raz mialam takie zapalenie ale po kuracja tymi tabletkami nie miałam nawrotów

6

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

No mi się niestety częściej zdarza, w ogóle po basenie, dlatego raczej go unikam. Albo jesienią jak mnie zawieje, czego też unikam, noszę długie kurtki i płaszcze, ciepłą bieliznę i buty. Lepiej zapobiegać niż leczyć wink Ale w razie potrzeby leczenia to dobrze wiedzieć co pomoże i działać jak najszybciej.

7

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

A nie lepiej iść do lekarza z takim problemem? Domowe sposoby na niewiele się tu zdadzą, a niewyleczone zapalenie pęcherza moczowego może się jeszcze gorzej odbić na naszym zdrowiu... Wiem, że nie każdy ma czas na umawianie się do przychodni na wizytę, dlatego warto chociażby skonsultować się z lekarzem online- np. eDoktor24 ma taką usługę w swojej ofercie. Szybko można uzyskać diagnozę i mieć pewność co do stanu zdrowia smile

8

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Mnie babcia poleciła urofuraginę i to była bardzo dobra rada bo nawrotów nie mam, a co taki lekarz online pomoże, pewnie płacić trzeba.

9 Ostatnio edytowany przez lauttt (2017-01-03 06:53:14)

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Lek na zapalenie pęcherza - https://www.euroclinix.net

10

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Mnie przy zapaleniu zawsze ratuje urofuraginum, a teraz jest dodatkowo w wersji max. Przy pogodzie za oknem, gdy zimno i o zapalenie łatwo warto mieć w domu. Ja zapalenia dostaję nawet jak posiedzę chwilę na zimnej ławce. A jeszcze organizm osłabiony po zimie to wszystko prowadzi do jednego. Polecam zatem wziąć tabletkę, wystarczy jedna dziennie ale przez 7 dni, do tego pić dużo wody z cytryną i można podjadać jeszcze żurawinę tongue I na pewno będziecie zdrowe.

11

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Chyba się musżę prześć do apteki po ten lek, bylam na basenie i od paru dni muszę co chwilę chodzić do toalety nawet w nocy sad ciężko się tak wyspać

12

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Fajnie, ze jest taka wersja MAX, zawsze to szybciej można uwolnić się od tego choróbska, które lubi powracać, a tak jest szansa na zupełne wyleczenie

13

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

W aptekach możemy nawet kupić takie specjalne testy do wykrycia infekcji dróg moczowych - do wykonania w domu. Ja korzystałam z takiego testu, był z domowego laboratorium, wynik jest od razu smile Warto się przebadać, szczególnie wtedy gdy mamy jakieś niepokojące objawy, takie jak uczucie parcia na pęcherz, trudności z oddawaniem moczu, czy oddawanie niewielkiej ilości moczu.

14

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

ja również mam ciągłe problemy z nawracającymi infekcjami, ale u mnie to kwestia anatomiczna. czekam na zabieg korygujący, a w tym czasie leki typu furagina, a w dłuższą podróż zawsze biorę na wszelki wypadek wkładki nieprzemakalne które kupuję na abamedica24.pl/ aby czuć się pewnie

15

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Layla napisał/a:

Mnie przy zapaleniu zawsze ratuje urofuraginum, a teraz jest dodatkowo w wersji max. Przy pogodzie za oknem, gdy zimno i o zapalenie łatwo warto mieć w domu. Ja zapalenia dostaję nawet jak posiedzę chwilę na zimnej ławce. A jeszcze organizm osłabiony po zimie to wszystko prowadzi do jednego. Polecam zatem wziąć tabletkę, wystarczy jedna dziennie ale przez 7 dni, do tego pić dużo wody z cytryną i można podjadać jeszcze żurawinę tongue I na pewno będziecie zdrowe.

To prawda, urofuraginum max szybko radzi sobie z tymi bakteriami, ale nie można przerywać leczenia po dwóch dniach, kiedy już praktycznie nie czujemy objawów, bo zapalenie może się odnowić.

16

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Ja bawiłam się z zapaleniem pęcherza w kotka i myszkę prawie rok. Już wydawało mi się, że się tego pozbyłam, ale za miesiąc wracało. No bo używałam tylko naturalnych metod. Po furaginie mam spokój.

17

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Nie rozumiem trochę jak dziś można pozwolić sobie na nie leczenie takich rzeczy jak zapalenie pęcherza. Przecież wystarczy brać tabletki i trochę na siebie uważać, żeby nie męczyć się z tego typu dolegliwościami.

18

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Dokładnie, zwłaszcza, że nieleczone infekcje lubią wracać. A tak na prawdę jesli w porę zareagujemy to nawet bez wizyty u lekarza się obejdzie, bo np. urofuraginum max można kupić bez recepty, max. tydzień brania i jestem zdrowa. Do tego zawsze podjadam sobię suszoną żurawinę, piję soki owocowe i warzywne, żeby zakwasić mocz witaminą C i mam spokój.

19

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

każdą chorobę trzeba wyleczyć do końca, żeby nie powracała ta zasada dotyczy też zapalenia pęcherza, odpowiednie środki to leki, które infekcję szybko wyleczą, ale dobrze że podjadasz tez warzywa i owoce - niektore maja bardzo dobry wplyw na uklad moczowy

20

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Racja, picie soków z witaminą c jest bardzo ważne, bo to sprawia, że tabletki skutecznie działają. Masz rację, że niedoleczone zapalenie będzie się odnawiać. Np. stosując tylko naturalne metody jak nasiadówki pozbędziemy się objawów, ale nie bakterii, które za te objawy odpowiadają.

21

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Jak dostałam zapalenia pęcherza, to też właśnie piłam duzo wody z cytryną. Ale po paru dniach mi nie przeszło i musiałam iść do apteki. Kupiłam urofuraginum max i przeszło bardzo szybko, ale i tak barlam przez tydzien, bo pani w aptece powiedziała, że jak się będzie brało za krótko to można się do końca nie wyleczyć

22

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

no z tą żurawiną jest ok, z tym, że to nie jest lek tak na prawdę i można ją sobie podjadać, jest nawet lepsza niż jakieś słodycze i idealnie pasuje na słodką przekąskę, ale nie wyleczy z zapalenia pęcherza... wiem, bo żurawinę uwielbiam i mogłabym ją jeść tonami, a znajomej mąż jeździ na tirach i mam miejscówkę na wschodzie, skąd przywozi dosłownie reklamówki żurawiny big_smile ja przeżyłam zapalenie pęcherza raz i nie chcę więcej, a wszystko przez własną głupotę, bo chodziłam w króciutkiej kurteczce w najgorzej wietrzne i zimne dni, i efekt miałam jak na zawołanie. pieczenie nie do zniesienia, ja na początku leżałam i płakałam a mąż tylko chodził i dumal co mi dać i co kupic.nie pamiętam nazwy dokładnej, ale kupił mi coś co brałam przez 7 dni, chyba urofuraginum max,  w każdym razie przeszło i od tamtej pory nie miałam

23

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

No to właśnie rozmawiałyśmy o tym, że urofuraginum max trzeba brać ok. tygodnia. Tam dokładnie w ulotce jest napisane, więc żaden problem sprawdzić i dopasować do siebie smile A co do żurawiny, to też wspominałam, że każda dodatkowa dawka witaminy C w czasie zapalenia pęcherza pomoże szybciej się go pozbyć.

24

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Kama99 napisał/a:

no z tą żurawiną jest ok, z tym, że to nie jest lek tak na prawdę i można ją sobie podjadać, jest nawet lepsza niż jakieś słodycze i idealnie pasuje na słodką przekąskę, ale nie wyleczy z zapalenia pęcherza... wiem, bo żurawinę uwielbiam i mogłabym ją jeść tonami, a znajomej mąż jeździ na tirach i mam miejscówkę na wschodzie, skąd przywozi dosłownie reklamówki żurawiny big_smile ja przeżyłam zapalenie pęcherza raz i nie chcę więcej, a wszystko przez własną głupotę, bo chodziłam w króciutkiej kurteczce w najgorzej wietrzne i zimne dni, i efekt miałam jak na zawołanie. pieczenie nie do zniesienia, ja na początku leżałam i płakałam a mąż tylko chodził i dumal co mi dać i co kupic.nie pamiętam nazwy dokładnej, ale kupił mi coś co brałam przez 7 dni, chyba urofuraginum max,  w każdym razie przeszło i od tamtej pory nie miałam

To masz szczęście, bo niestety u wiekszości kobiet zapalenie pęcherza lubi wracać. U mnie niestety się to zdarza co jakiś czas, a i tak nie jestem jakimś strasznym przypadkiem, bo np. moja siostra ma infekcje pęcherza kilka razy do roku, obojętnie czym by się nie leczyła, bez recepty czy na receptę, czy domowe metody.  U mnie to zazwyczaj urofuraginum max i witamina c przez tydzień i po kłopocie.

25

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

to prawda bo witamian C zakwasza układ moczowy, dzięki czemu bakterie nie namnażają się więc o infekcję nie tak łatwo, ale jak się ją już złapie to trzeba skorzystać z leków, u mnei sprawdziła się urofuraginum max, bardzo szybko działa

26

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Dokładnie! Dlatego lekarze zalecają urofuraginum max i witaminę C przyjmowane razem. Ale nie musi to być witamina C w tabletkach, może być np. sok z żurawiny lub porzeczki. Oby naturalny, a nie napój czy coś w tym stylu. Do tego jakaś herbatka rumiankowa i cieplej się ubierać, bo orkan Grzesiek czyha wink

27

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

trzeba przede wszystkim dbać o siebie, ale z drugiej strony nie da się zapobiegać zapapleniu pęcherza, może się przytrafić każej z Nas, wtedy warto wiedzieć jakie leki brać, ja mam sprawdzone tabletki, już 2 razy ratowały mnie z opresji.

28

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Infekcje dróg moczowych dotykają wszystkich — kobiet, mężczyzn, osób młodych i starszych. No i masz rację, że da się im zapobiegać smile Np. w takim okresie jaki mamy teraz, kiedy pogoda jest "zgniła" warto ubierać się na cebulkę i pilnować, żeby nie przewiało, a tabletki stosować w ostateczności.

29

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

czami nawet dobra profilaktyka może zawieść, oczywiscie, ze warto się stosowanie ubierać, ale jak Nas dopadnie zapalenie pęcherza to też trzeba wiedzieć jak się leczyć i mieć sprawdzone leki

30

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Zakażenie układu moczowego dopadło mnie po wizycie na basenie. Myślałam, że samo przejdzie, ale pomogła dopiero wizyta u lekarza. Przepisał mi naturalny preparat Ginjal urit i picie dużej ilości wody, by wypłukać bakterie. Na mnie taka kuracja zadziałała szybko i mogę ją polecić.

31

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Przechodziłam już to dwa razy i rzeczywiście domowe sposoby pomagają, szczególnie picie dużej ilości płynów. Przeczytałam, też dużo pozytywnych opinii o urofuraginum max i też uważam, że dobrze działają, szybko przechodzi ból i co najważniejsze zapalenie potem nie wraca

32 Ostatnio edytowany przez fpatita (2017-12-20 05:58:16)

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Leki online z receptą na zapalenie pęcherza moczowego - htpp://euroclinix.net

33

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Według mnie jak tylko pojawią się objawy, jak bóle brzucha w okolicy nadłonowej, szczególnie w czasie oddawania moczu lub parcie na pęcherz moczowy, to trzeba koniecznie wybrać się do lekarza. Choć w sumie mi i tak lekarz dał urofuraginum max, który jest bez recepty.

34

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

No ja zwykle pędzę do apteki, bo zanim się dostanę do lekarza to już mogę zacząć brać, a przecież urofuraginum działa od pierwszej tabletki, to następnego dnia już czuję się dużo lepiej.

35

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

W sumie racja wink Skoro zapalenie pęcherza to pieczenie przy oddawaniu moczu i ból w podbrzuszu, to ciężko pomylić objawy z czymś innym.

36 Ostatnio edytowany przez MagGru (2018-01-06 22:38:28)

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Dziewczyny a też tak macie,że przy zapaleniu pęcherz popuszczacie mocz? Ostatnio przeszłam bardzo mocne zapalenie, wystarczył jeden niewłaściwy odruch i popuszczałam. Na szczęście miałam podpaski http://www.tena.pl/tenalady/produkty/Ochrona-dla-kobiet , którymi się zabezpieczałam przed zmoczeniem majtek i nieprzyjemnym zapachem ale to było koszmarne sad

37

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Na szczęście takiego problemu nie mam. Zawsze ból w podbrzuszu, czasem plecy, parcie na pęcherz, ale że tak powiem, zdążam do toalety wink Może to dzięki cwiczeniom mięśni kegla wink Polecam, można ćwiczyć nawet w trakcie innych zajęć. Na nietrzymanie moczu to naprawdę pomaga.

38

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

ja przy ostatnim zapapelniu pęcherza miałam odczucie nacisku na pęcherz, wtedy trzeba często biegać do toalety, bardzo niekomfortowe uczucie, ale przy tym leczyłam się urofuraginum max, która szybko pomogła mi pozbyć się tego uczucia a do tego szybko poradziłam sobie i z innymi objawami zapalenia pęcherza.

39

Odp: Czym jest zapalenie pęcherza moczowego?

Ja też jak miałam ostatnio zapalenie pęcherza to brałam urofuraginum max, muszę przyzanć, że bardzo mi pomogło i szybko minęły objawy. Brałam pełne 7 dni żeby mieć pewność, że się doleczyłam. Pamiętajcie, aby w trakcie kuracji pić dużo wody bo pomoga to w szybszym wypłukiwaniu bakterii z pęcherza.