1

Temat: zaraził mnie hpv.

Mam pewien problem. Od 4 lat mam jednego partnera, z tym, że 2 lata temu zerwaliśmy ze sobą, jednak jakoś się złożylo, że te 2 ostatnie lata byliśmy tak jakby razem ale nie oficjalnie. W tamtym roku mój "partner" przespał się z inną.... Jakoś to przebolałam. Dwa miesiące temu jemu zaczęło się coś dziać. Poszedł do 3 lekarzy, okazało się, ze to hpv. Na początku powiedział mi, że to zwykły wirus, nic groźnego. Ja rowniez udałam się do lekarza, okazało się, że też to mam. Nie mówiłam lekarzowi, że to hpv bo wtedy tego nie wiedziałam. Wczoraj poszłam znów. Ogólnie od jakiegoś czasu lecze powiększone naczynie krwionośne na szyjce macicy, wczoraj lekarz powiedział, że jeśli to hpv to ma to wpływ na to naczynko (które muszę kontrolować ponieważ jest większe prawdopodobieństwo powstania "dobrego" podłoża nowotworowego). W tamtym tygodniu zaczęły się kłótnie, bo niby on żadnych śladów nie ma, ale nosicielem jest dalej. Mimo, iż mój lekarz powiedział, że można uprawiać seks, on nie chciał się zbliżyć. Dziś nie rozmawiamy. On niby się obraził. Chociaż nie powinien bo to z jego winy, ja pomagałam mu z leczeniem, lekarzami i tak ogólnie, Teraz kiedy dowiedziałam się, że to hpv spanikowałam i nie wiem co myśleć. Jakieś rady ?