Temat: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Mam ogromne problemy z kręgosłupem. Już w czasie noszenia bliźniaków w trakcie ciąży mój kręgosłup odmawiał posłuszeństwa. Sądziłam, że po wszystkim nie będzie już takiego problemu, bo przecież nie będę dźwigać takich ciężarów. Sytuacja jednak się nie zmieniła. Kręgosłup nadal boli, a ja nie wiem co mam zrobić. Owszem noszę swoje dzieci, czasem zmuszona jestem również znosić i wnosić wózek na 3 piętro. Może macie jakieś rozwiązania co do pozbycia się bólów kręgosłupa? Jestem z Warszawy, miło jeśli polecicie mi również jakieś konkretne miejsce smile

2

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Ja polecam masaże. Rozluźniały mi mięśnie, a do tego relaksowały smile

3

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

O tak! Ja chodziłam na masaż klasyczny i na masaż świecą. Nie dość, że relaksują to dają nowej energii. Jest to ważne, szczególnie jeśli wraca się do domu, w którym jest gwarno. Jeśli chcesz to podaję link do miejsca, gdzie zapisywałam się na masaże: centrumestetykiciala.pl.  Choć przed zapisaniem się na konkretny masaż warto zapytać, który dla Ciebie będzie najodpowiedniejszy. Specjaliści z pewnością Ci podpowiedzą smile

4

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Masaż masażem, ale basen też jest dobrym rozwiązaniem. W wodzie rozluźniają Ci się mięśnie, a pływanie przyczynia się do tego, że mięśnie stają się silniejsze. Może jeśli poświęcić sobie troszkę więcej czasu i opracujesz nad stanem kręgosłupa to przestanie boleć?

5

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Moim zdaniem powinnaś zaopatrzyć się w specjalny taki kokon do spania. Widziałam takie różności w sklepie pufimufi zajrzyj tam myślę, że znajdziesz tam to co szukasz. Bo mają naprawdę sporo fajnych rzeczy dla mamy i dzieci.

6 Ostatnio edytowany przez Maroko (2017-12-11 21:34:17)

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Ja myślę, że nie obejdzie się bez porządnej rehabilitacji - masaże, może jakieś ćwiczenia. Oprócz tego zwróc uwagę na jakim materacu spisz. Jeżeli siedzisz przy biurku zobacz czy masz odbre krzesło i odpowiednio przygotowane stanowisko! Wiem, wiem niby nie pracujemy na macierzyńskim, ale te godziny spędzane w internecie... big_smile Jako bonus - link do artykułu o prawidłowym siedzeniu smile http://www.progres-bhp.pl/prawidlowa-po … terem.html

7

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Zwróc uwage na takie rzeczy jak pochylanie sie, żeby nie było na wyprostowanych nogach jak coś podnosisz z ziemi, czy to dziecko czy wózek czy cokolwiek innego.

8

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Przydatny post!

9

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

To chyba tez zależy od tego jaki masz problem z kręgosłupem. Ogólnie polecam wizytę u specjalisty, ja w Krakowie chodzę do fizjoterapeuty w reha pro. Jak pójdziesz to oni Ci na pewno podpowiedzą też co mozesz robić, żeby w domu lepiej funkcjonować.

10

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Masaż to dobra sprawa, ale lepiej zacznij od prześwietlenia smile

11

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Nie ma co zwlekać i warto udać się do lekarza. Bezpośrednia pomoc będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.

Aby naprawdę znaleźć Boga, trzeba być szczerym.

12

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Ja nie mam w tym temacie zbyt dużej wiedzy... Dlatego też dość ciężko będzie mi pomóc...

Trzeba smakować każde słowo, zanim je człowiek wypuści z ust.

13

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Wskazana jest wizyta u specjalisty, który oceni stan organizmu. Basen jest dobrym pomysłem, jednak warto połączyć go np. z masażami jak maythai.pl/tajski-masaz-plecow-ramion-i-glowy/. Połączenie ruchu oraz rozluźnienia powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na kręgosłup.

14

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Na forum to co najwyżej mozeci Ci podrzucić namiary na specjalistów, nikt Ci online nie pomoże. Ojciec ma duże problemy z kręgosłupem i korzysta z rehabilitacji domowej od Medikar Home Care z Warszawy. Nie wiem skąd jesteście, ale jak coś to śmiało polecam, bo ojciec bardzo sobie chwali ich usługi.

15

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Ja chodzę na zabiegi fizjoterapeutyczne do Boramedu. Prywatnie ale przynajmniej wiem, że fizjoterapia odbywa się w 100% tak, jak powinna. Nie na odwal się, jak to często bywa na NFZ.

16 Ostatnio edytowany przez olha (2019-02-28 09:08:12)

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Polecam masaże....

Najlepsze działanie na ból kregosłupa.
http://monitorfx.pl/masaz-dla-relaksu-i-dla-zdrowia/

Polecam szczególnie masaz klasyczny. Jest to zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną i mięśnie, torebki i więzadła stawowe, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, do narządów wewnętrznych włącznie.

Dzisiaj mam ochotę na... smile

17

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Ja polecam ćwiczenia na rozciąganie pleców mnie bardzo pomagają.

18

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

przede wszystkim jeśli karmisz piersią to zakup sobie poduszkę do karmienia. To niesamowicie odciąży twój kręgosłup i już po jednym dniu zaczniesz odczuwać ulgę. U mnie własnie to rozwiązało problem z bólem kręgosłupa. Poczytaj sobie o tym na pinknomore.pl/blog/archiwum/poduszki-do-karmienia

19

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Ja miałam całe życie problemy z kręgosłupem, po ciąży tylko się pogłębiły. Ale trafiłam do OpenMedical w Krakowie, gdzie mają naprawdę świetnych rehabilitantów, postawili mnie na nogi i jestem w stanie funkcjonować całkiem normalnie:)

20

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

U mnie problem zniknął dopiero po jakimś czasie, po zmianie materaca na nieco twardszy. Wiedziałam, że takie są polecane dla osób, które mają bóle w plecach, ale ja się obawiałam, że będę źle spała na twardym. Ale zaryzykowałam, znajomi polecili, żebym zajrzała na stronę Sheepo, oni bardzo chwalili materac tej firmy. Ja zdecydowałam się na model Norbert, przede wszystkim ze względu na to, że właśnie dedykowany jest osobom, które narzekają na kręgosłup (albo lubią spać na twardym),  jestem naprawdę ogromnie zadowolona.

21

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

W pierwszej kolejności obowiązkowo prześwietlenie.

22 Ostatnio edytowany przez piknikowa (2019-05-21 08:12:12)

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Ja myślałam że mój kręgosłup boli mnie od twardego łóżka, początkowo myślałam że spanie na nim przyniesie pozytywne skutki, no ale jak widać trochę się pomyliłam. Wiadomo udałam się do lekarza, zapytać czy na pewno wystarczy mi rehabilitacja czy to może jakiś poważniejszy problem. No to miałam tylko więcej ćwiczyć i pomyśleć o jakiś zabiegach które zdecydowanie wpłyną pozytywnie na mój organizm. Skoro większość czasu spędzam w domu to pomyślałam o magnetoterapii za pomocą dobrego urządzenia - biomag. Za pomocą pola pulsacyjnego można naprawdę uzyskać dobre efekty

23

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

Spróbuj zastosować żywokost lekarski. Mi bardzo pomógł.

24

Odp: Ból kręgosłupa! Podpowiedzcie!

u nas też pomogły masaże smile