1

Temat: Co brać żeby zajść w ciążę?

Dziewczyny, co najlepiej brać w okresie starań o ciążę? Kwas foliowy to wiem, ale co jeszcze?

2

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Najlepiej jest łykać kwas foliowy już przed ciążą + udać się do lekarza po indywidualną poradę!

3

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Temat wątku jest nieco inny od pytania które zadałaś w pierwszym poście..

Jeśli chodzi o starania o ciążę to rzeczywiście najrozsądniej jest zacząć od suplementacji kwasem foliowym gdyż wiele kobiet ma problem z jego przyswajaniem. Ponadto jest gro witamin które można łykać, ale żeby mieć pewność uzupełnienia niedoborów najlepiej iść do ginekologa i przy okazji w odpowiedzi na pytanie tematu wątku można zrobić sobie badania hormonalne sprawdzając czy ich poziom jest unormowany i nie stanowi przeszkody do zajścia w ciążę.

4

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Bardzo dobre są zioła ojca sroki numer 3 Jest to mieszanka która pomaga zajść w ciążę. Zioła nie są drogie, kosztują około 30 złotych a całe opakowanie starcza na 4-5 miesięcy starań. Znam jednak osoby, które zaszły juz po 1 czy dwóch miesiącach. Innym rozwiązaniem są tabletki FemiFertil - też podobno wspomagają zajść w ciążę. Słyszałam też o pyłku pszczelim lub jagodach goji - zawierają wiele mikroelementów i też działają wspomagająco bardzo. Także można popróbować.

5

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Ja zaczęłam łykać pyłek pszczeli - podobno też pomaga zajść w ciążę. Ale jeszcze nie mam efektów - dopiero zaczęłam.

6

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Pytanie, czy masz jakieś problemy z zajściem w ciążę, że chcesz się wspierać dodatkowo ?
Jeśli chodzi o kwas foliowy, to spróbuj Inofem. Zalecany szczególnie dla kobiet, które mają problemy z PCOS.

7

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Dziewczyny czy któraś z Was brała Inofolic?

8

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Nie ,ja nie brałam, ale właśnie też słyszałam o tym preparacie i nawet przeglądałam go w aptece bo zawiera: myo-inozytol (2000 mg) i kwas foliowy (200 µg). I zainteresował mnie ten myo - inozytol. Bo kwasu foliowego ma za mało, powinno być 400  µg , 200 to taki standard a właśnie w okresie przed ciąża / w ciąży powinno się brać więcej kwasu foliowego niż standard tak mi powiedziała moja gin, stąd ta norma 400 µg Także tu trochę słaby jest, trzeba by chyba jakoś dodatkowo sobie łykać coś , natomiast ma ciekawy ten drugi składnik czyli Myo-inozytol bo stanowi on budulec błon komórkowych, buduje prekursor neuroprzekaźników i niektórych hormonów, także brzmi ciekawie.

9

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

No właśnie mój gin mi kazał brać. I kwas foliowy łykam dodatkowo 1 tabletkę. Ale dopiero zaczęłam, nie wiem ile czekać na efekty smile

10

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

emilka napisał/a:

No właśnie mój gin mi kazał brać. I kwas foliowy łykam dodatkowo 1 tabletkę. Ale dopiero zaczęłam, nie wiem ile czekać na efekty smile

A czy nie zażywasz wtedy zadużej dawki kwasu foliowego?

11

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Fiona111 napisał/a:

Nie ,ja nie brałam, ale właśnie też słyszałam o tym preparacie i nawet przeglądałam go w aptece bo zawiera: myo-inozytol (2000 mg) i kwas foliowy (200 µg). I zainteresował mnie ten myo - inozytol. Bo kwasu foliowego ma za mało, powinno być 400  µg , 200 to taki standard a właśnie w okresie przed ciąża / w ciąży powinno się brać więcej kwasu foliowego niż standard tak mi powiedziała moja gin, stąd ta norma 400 µg Także tu trochę słaby jest, trzeba by chyba jakoś dodatkowo sobie łykać coś , natomiast ma ciekawy ten drugi składnik czyli Myo-inozytol bo stanowi on budulec błon komórkowych, buduje prekursor neuroprzekaźników i niektórych hormonów, także brzmi ciekawie.

Brzmi ciekawie, ale to nie powinno być głównym powodem do jego zakupu.
A czy jest ktoś na forum kto brał i udało mu się zajść w ciążę dzięki niemu? smile

12

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

nie brałam tego mylo-inozytolu, ale teraz pije zioła na owulacje Regularne Cykle i jak narzie wydaje mi się , ze coś tam działają bo nie ma mjuz PMS, i moge juz obserwować śluz a wcześńiej miała kłopoty - teraz sie wyrażnie odrózniaja jego zmiany - także mi siuę wydaje ze to będzi edobre i polecam

13

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

ja jak myślałam o zajściu w ciąże to zaczełam łykać kwas foliowy od zawsze słyszałąm że kwas foliowy jest bardzo ważny jeśli chodzi o zdrowie naszego nienarodoznego dziecka i tego właśnie się trzymałam.

14

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Już nie chcę się powtarzać, bo wiadomo, że kwas foliowy i DHA to konieczność, ale ja jeszcze musiałam łykać magnez ze względu na jego niedobory. Miałam to wszystko w mama dha premium. Oczywiście tabletki traktowałam jako uzupełnienie zdrowej diety, a nie główne danie wink

15

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Też to łykałam smile Trafiłam na te witaminy przez listydomamy.pl smile Założyłam tam sobie konto, bo uznałam, że to bardzo fajna sprawa mieć takie osobiste wspomnienia z ciąży, a przy okazji dowiedzieć się wielu niezbędnych rzeczy o ciąży i wychowaniu malucha.

16

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

nie tylko kwas foliowy się przydaje, jak sie tylko dowiedzialam o ciązy to od razu przejrzałam cały internet, zajrzałam też do zaleceń ptg co do rzeczy zalecanych w ciązy, odstawialm kawę i wysłałam faceta do apteki po mama dha premium, nie tylko kwas foliowy ma, barzo dużo mają też dha, ryb nie jem i z tym byłby u mnie problem, a tak mam to w witaminach

17

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Zgadza się, że kwasy omega3 są potrzebne, mają ogromny wpływ na prawidłowy rozwój maluszka. Ja biorę Naturell Omega-3, mają łagodny smak i olej pochodzi z ryb z certyfikowanych łowisk.

18

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

a taki preparat? apo-discounter.pl/orthomol-natal-tabletkikapsulki-duze-opakowanie-1szt-pzn-00775994 ma kwasy tłuszczowe omega-3, kwas foliowy, witaminy i minerały, trochę drogi, ale czytałam wstępnie o tych preparatach i opinie są dobre, stosowałyście kiedyś? dajcie znać smile

19

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Ja jak tylko stwierdziłam z narzeczonym, ze chcemy mieć dziecko, to poszłam do lekarza i zrobiłam sobie różne badania, żeby zobaczyć w jakim stanie jest organizm, okazało się,  ze mam kiepski poziom magnezu, przydałyby się tez kwasy dha, jod i wiadomo kwas foliowy i znalazłam mamę dha plus, czyli suplement, który ma te wszystkie składniki w sobie

20

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Przede wszytskim trzeba zadbać o odpowiednią dietę, do tego zero stresu no i do teo przydałąby się jakaś medytacja i joga. Ja bym też odstawiła kawę i zaczęła brać jakieś witaminy, można brać np mama dha premium, niby się je bierze w ciaży ale można też brać przed żeby uzupełnić ewentualne niedobory witmain w organizmie bo zawsze ławtiej zajść w ciążę jeśli organizm jet odpowiednio przygotowany

21

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Ja wychodzę z założenia, że jeśli planujecie dzidziusia to juz wcześniej warto go zażywać. Ja bralam mama dha premium. jest dobry, zawiera wszystkie niezbędne skladniki. Najlepiej brać jeden suplement który zawiera wszystko a nie faszerowac sie tabletkami. W ogole pamietajcie, zeby wszystkie leki konsultować z lekarzem a nie brać samemu bez konsultacji bo można sobie krzywdę zrobić, ja brałąm tylko mama dha i wszystkie wyniki miałam bardzo dobre.

22

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Może zamiast kwasu foliowego lepiej brać jakieś witaminy z kwasem foliowy? Ja brałam mama dha premium plus i to jest właśnie kwas foiowy plus masa innych nebędnych witamin, wsyatrcz brać tylko dwie tabletki dziennie i nic więcej oprócz tego już nie musiałam łykać. Wszytskie badania wychodziły dobrze a mały jak się urodził to dostał 10 punktów:)

23

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

Można brać witaminy prenatalne. Pewnie coś pomagają ale nie spowodują ciąży wink

24

Odp: Co brać żeby zajść w ciążę?

U mnie też świetnie sprawdziła się mamadha plus, bo ma nie tylko kwas foliowy, ale tez caly pakiet innych witamin, jka chociazby kwasy dha, jod czy wit d, bardzo fajnie wzmacnia organizm i wplywa nie tylko dobrze na nas, ale jak już zajdziemy w ciąże to też na rozwój maluszka