1

Temat: tabletki anty

Witam, mam dość dziwny problem. Postanowiłam brać dwa opakowania tabletek antykoncepcyjnych pod rząd. Jednak w połowie drugiego opakowania dostałam plamień i od połowy drugiego opakowania zaczęłam brać po dwie tabletki dziennie z drugiego blistra(czyli skonczyłam do wcześniej niż po 21 dniach). Teraz zaczęłam 7-dniową przerwę. Potem jednak przyszło mi na myśl, że takie drastyczne obniżenie dawki hormonów może zaburzyć ich skuteczność. Czy powinnam stosować dodatkowe zabezpiecznie? Czy stosunki w ostatnich dniach były zabezpieczone? Bardzo proszę o odpowiedź.

2

Odp: tabletki anty

Chyba trochę przesadziłaś z ilością hormonów. Czasem jak brałam po dwa opakowania pod rząd to pojawiało się plamienie, ale kiedy poszłam do ginekologa to stwierdził, że jest ok i po 7 dniowej przerwie wszystko się regulowało. Jednak nie brałam 2 tabletek dziennie. Mogłaś trochę rozregulować gospodarkę hormonalną, więc idź do ginekologa i zapytaj co masz teraz robić. A i zacznij łykać lacibios femina, by wzmocnić mikroflorę pochwy, żeby Ci się na dodatek jakaś infekcja nie przyplątała.