1

Temat: Przyrządy optyczne dla słabowidzących

Osoby, których wada jest bardzo duża i w korekcji nie pomagają okulary, ani soczewki - mogą korzystać (a wręcz powinny) z przyrządów optycznych.  Lupy ręczne, monookulary, okulary lupowe, okulary lornetkowe itd. są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby otrzymać refundację, należy udać się do okulisty, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na wystawienie refundowanych recept na pomoce optyczne. Pacjent dostaje zlecenia, któ®e mus być później potwierdzone przez referenta NFZ. Na koniec z  potwierdzonym zleceniem należy udać się do optyka będącego świadczeniodawcą NFZ w zakresie zaopatrywania w okulistyczne środki pomocnicze.

W doborze odpowiednich przyrządów pomoże wykwalifikowany pracownik salonu optycznego. Więcej informacji tutaj: centredelavision.pl

2

Odp: Przyrządy optyczne dla słabowidzących

No właśnie zastanawiałam się nad tym czy takie pomoce optyczne dla niedowidzących są dobre dla mamy, która źle widzi na blisko. Znalazłam takie opcje optyk-gliwice.pl/oferta_pryzmat/pomoce_optyczne i nie wiem co będzie dla niej najlepsze. Zależy jej, żeby jeszcze czasem zrobić jakąś krzyżówkę czy przeczytać ulotkę. Myślicie, że warto inwestować?